Diyanet’in ikinci adamından tepki çeken paylaşım

Eski Genelkurmay Başkanı Org. İsmail Hakkı Karadayı’nın vefatı sonrası Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İşliyen’in, sosyal medya hesabından 'Ey Mevta' diyerek yaptığı paylaşım tepki çekti.

Diyanet’in ikinci adamından tepki çeken paylaşım

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İşliyen, eski Genelkurmay Başkanı İsmail Hakkı Karadayı’nın vefatı sonrası sosyal medya hesabından çirkin bir paylaşım yaptı ve “Ey Mevta” adlı bir şiir yayınladı.

Görev döneminde ABD himayesindeki PKK’ya Irak’ın kuzeyinde Çelik Harekatı ile en büyük darbeyi vuran, yine görev döneminde TSK’dan en çok FETÖ’cüyü tasfiye eden Karadayı’ya yönelik paylaşımında İşliyen, “Ne kadar büyüktü dindara kinin. Hacıya, hocaya uzardı dilin. Konuşsana mevtâ, bitti mi pilin? Oksijen tüpleri yok tabutların, söyle de bir nefes versin putların” dizelerinin bulunduğu şiiri paylaştı.

Sözcü’nün haberine göre, şiirdeki “Put” ifadesi, “Atatürk’e gönderme” olarak algılandı ve tartışma yarattı. Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İşliyen’in, Cengiz Numanoğlu’na ait 9 kıtalık şiirin tek kıtasını paylaşması dikkat çekerken, bu paylaşıma, “Sebep olanların odunları bol olsun inşallah, Allah razı olsun hocam” yorumları da yapıldı. Ardından İşliyen’in paylaşımını sildiği görüldü.