Diyarbakır Barosu’ndan küstah açıklama

Irak'ın kuzeyinde sivillerin zarar gördüğü saldırı sonrası Diyarbakır Barosu, Dışişleri Bakanlığı'nın 'gerçek faillerinin açığa çıkarılması için iş birliği yapmaya davet ediyoruz' açıklamasına rağmen Türk Silahlı Kuvvetleri'ni hedef aldı.

featured

Irak’ın Zaho ilçesinde 8 kişinin öldüğü, 23 kişinin yaralandığı bombardımana ilişkin güvenlik kaynakları yaptığı açıklamada “TSK’nın atışları sonucu sivillerin zarar gördüğü” iddiasını yalanladı.

Açıklamada, “Irak’ın kuzeyinde Parakh köyü civarında bir patlama sonucunda ölen ve yaralanan insanlar olduğuna dair bazı bilgiler alınmıştır. Terör örgütü PKK/KCK yanlısı yayın yapan medya organlarında ise TSK’nın, Duhok’ta düzenlediği sözde atışlar nedeniyle sivillerin hayatını kaybettiği yönünde  haberlere rastlanmaktadır” denildi.

DİYARBAKIR BAROSU IRAK BASININI REFERANS ALDI

Öte yandan Diyarbakır Barosu konuya ilişkin olarak suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.

Baro açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Kürdistan Federe Bölgesinin Zaho ilçesinde TSK’nın bombardımanıyla, içlerinde çocukların da olduğu siviller hayatını kaybetmiştir.

Roboski’de olduğu gibi söz konusu Kürtler olunca insancıl hukuk değersizleşiyor. Yaşamını yitirenlerin ailelerine ve Kürdistan’a başsağlığı diliyoruz.

Diyarbakır Barosu, sivillerin yaşamına mal olan bu saldırılarla ilgili sorumluların tespiti ve cezalandırılması için gerekli suç duyurularında bulunacak ve etkin bir hukuki sürecin takipçisi olacaktır.”

thumbnail
İlgili haber

‘TSK’nın atışları sonucu sivillerin zarar gördüğü’ iddiasına yalanlama

Diyarbakır Barosu’ndan küstah açıklama

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 3 ay önce

    Dünya’da vatan hainlerinin silahlı örgüt,STK hatta parti kurduğu , o pis ağızlarına barış, özgürlük , insan hakları vs. şeyleri de utanmadan sıkılmadan kullandıkları tek ülkeyiz sanırım.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!