Diyarbakır’daki 8. Ana Jet Üs Komutanlığına maket uçaklarla saldırı girişimi

featured

Diyarbakır’da bir askeri tesise 2 maket uçakla saldırı teşebbüsünde bulunuldu. Maket uçakların etkisiz hale getirildiği herhangi bir zararın olmadığı açıklandı.

Diyarbakır’da meydana gelen patlamanın ardından şehirde çok sayıda ambulans harekete geçti.

Veryansın TV ihbar hattına gelen bilgilere göre 8. Ana Jet Üs Komutanlığı’ndaki uçak hangarı drone’larla hedef alındı.

İlk gelen bilgilere göre saldırıda can kaybı yok… Başka bir drone’lu saldırıya karşı bölgede önlem alındı.

00.52 sıralarında aynı bölgede bir patlama sesi daha duyuldu.

BAKAN SOYLU: ZAİYAT YOK

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Diyarbakır’da bir askeri tesise 2 maket uçakla saldırı teşebbüsünde bulunulmuş, maket uçaklar etkisiz hale getirilmiştir. Herhangi bir zaiyat yoktur.” açıklaması yaptı.

Diyarbakır Valiliği’nden yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi…

“00.30 sularında Diyarbakır 8. Ana Jet Üssü Komutanlığına uçak maketi ile bir saldırı girişiminde bulunulmuştur. Söz konusu saldırı maketi düşürülmüş olup Diyarbakır 8. Ana Jet Üssü Komutanlığımızda herhangi bir zayiat mevcut değildir”

MSB: GEREKLİ TEDBİRLER ALINDI

Saldırıyla ilgili Milli Savunma Bakanlığı da açıklama yaptı. MSB açıklamasında “Diyarbakır’da bulunan 8’inci Ana Jet Üs Komutanlığımıza 00.30 civarında maket uçaklarla saldırı girişiminde bulunulmuştur. Üssümüzde herhangi bir hasar ve zaiyat meydana gelmemiştir. Üssümüzde gerekli fiziki tedbirler alınmıştır.” ifadelerini kullandı. 

NURETTİN SOFİ’NİN ETKİSİZ HALE GETİRİLMESİNE YANIT VERME ÇABASI MI?

Gazeteci Ceyhun Bozkurt ise sosyal medya hesabından şu paylaşımda bulundu:

“Diyarbakır’dan önemli ve sıkıntılı bilgiler geliyor. Ulaştığım bilgi şu: PKK terör örgütü Diyarbakır’da 8. Ana Jet Üssüne drone ile bombalı saldırı düzenledi.

İlk değerlendirmem: Terör örgütü, özellikle Nurettin Sofi’nin etkisiz hale getirilmesiyle büyük darbe yedi. Çünkü Sofi’nin etkisiz hale getirilmesi en az Öcalan’ın, Şemdin Sakık’ın yakalanması kadar önemli. Örgüt buna yanıt vermeye çalışıyor.

Ortalıkta Diyarbakır diye paylaşılan büyük yangın fotoları eski tarihli başka fotolar. Psikolojik harp malzemesi. Aman dikkat… Yaymayın, paylaşmayın, teröristlerin ve yandaşlarının oyununa gelmeyin.”

Diyarbakır’daki 8. Ana Jet Üs Komutanlığına maket uçaklarla saldırı girişimi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 2 sene önce

  Süleyman Soylu bu kadar mı güçlenmiş vay babam vay. Hadi Özışık ifşa oluyor, dolayısı ile Süleyman Soylu’da ifşa olmuş oluyor, 4 saat sonra diyarbakır’da patlama. Sonumuz hayır olsun.

  Cevapla
 2. 2 sene önce

  Şu idam etsinler, beni aşşağılasınlar diyen Soylu mu? Sedat bugün yine Patlatmış bu bakanı. Yalnız altan alta neler dönüyor? Kim kimin menfaaitine çalışıyor? Vatandaşı da mı kafa kola alıyorlar, belli değil. A.K. Cengizlere çekilen peskeşlere gücümüz yetmiyor. Ne yapalım, MAFYA HABER AJANSINA muhtacız. 90’a 90’a takıyor.

  Cevapla
 3. 2 sene önce

  Ya şu yorum yapan utanmazlara bak.Diyarbakır’da terör örgütü askeri üsse saldırı girişimin de bulunuyor bunların derdi ne.Allah bu ülkeyi sizin elinize teslim etmesin.

  Cevapla
 4. 2 sene önce

  Sen ne içiyorsun arkadaş.kafa gidik sende.beyin yanmış anlaşılan

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!