Dizi sahnesi sanıldı… ‘Law and Order’ setinde cinayet

ABD'nin en çok izlenen polisiye ve suç dizilerinden biri olan Law and Order'ın 21'inci sezon çekimleri sırasında prodüksiyon ekibi çalışanı Johnny Pizzaro silahlı saldırı sonucunda yaşamını yitirdi.

featured

90’lı yıllardan beri yayında olan ve ABD’nin yanı sıra Türkiye’de de en çok izlenen dizilerden biri olan ‘Law and Order’ dizisi çekimleri sırasında meydana gelen korkunç bir olayla gündeme geldi.

Sözcü’nün haberine göre; dizinin prodüksiyon ekibinde çalışan 31 yaşındaki Johnny Pizarro, dizi çekimler için bulunduğu Brooklyn’de silahlı saldırı sonucu öldürüldü. Pizarro’nun çekimler sırasında bölgeyi boşaltmak ve araçların parkını düzenlemesi ile görevlendirildiği öğrenildi.

Dizinin çekimleri başlamadan önce silahlı bir kişinin Pizarro’nun bulunduğu araca yaklaştığı ve set çalışanını başından vurduğu açıklandı. Olayın ardından apar topar hastaneye kaldırılan talihsiz adamın yolda hayatını kaybettiği açıklandı.

DİZİ SAHNESİ SANILDI

31 yaşında, evli ve üç çocuk babası Johnny Pizarro, mesaisine yeni başladığı sırada park halindeki bir araçta otururken saldırıya uğradı. Görgü tanıkları ve set çalışanları olayın şokunu yaşarken, meydana gelen saldırının ‘dizi sahnesinin bir parçası’ olduğunu düşünenler de çoğunluktaydı.

GİZEMLİ KATİL KİM?

Milliyet’ten Betül Yasemin Keskin’in haberine göre; Law&Order setinde Pizarro’nun ölümünü araştıran polisler olayın nasıl gerçekleştiği bilgisini verdi. Aktarılan bilgilere göre Pizarro bir arabada otururken, bir saldırgan araca yaklaşıp kapıyı açtı, ardından da onu başından ve boynundan vurdu. Hastaneye götürüldüğünde ise hayatını kaybetmişti. Polis, siyah kapüşonlu sweatshirt ve koyu renk pantolon giyen kısa boylu, zayıf bir adamın ateş açtığı yerden kaçarken görüldüğünü söyledi.

Güvenli bir mahallede, meşhur bir dizinin setinde çalışan birinin öldürülmesi New York şehrinin güvenliğiyle ilgili bazı endişeleri yeniden gündeme getirdi. Bölgenin belediye başkanı olan ve aynı zamanda eski polis şefi Eric Adams’ın sözcüsü Fabien Levy, şüpheliyi adalete teslim etmek için özenle çalışacağını bildirdi. Levy, “Tüm New Yorkluların güvenliği bizim önceliğimizdir” dedi.

‘3 EL ATEŞ EDİLDİĞİNDEN OLDUKÇA EMİNİM’

NBC ve Universal Television sözcüsü de yaptığı açıklamada, “Ekip üyelerimizden birinin bu sabah erken saatlerde bir suçun kurbanı olduğunu ve bunun sonucunda öldüğünü duyunca çok üzüldük ve şoke olduk. Soruşturmaya devam ettikleri için yerel kolluk kuvvetleriyle birlikte çalışıyoruz” açıklamasında bulundu. Bölgede yaşayan mahalle sakinleri yaşadıkları yerin suçlardan arınmış sakin bir yer olduğu söylerken, bir görgü tanığı silah sesleri hakkında, “Gerçekten gürültülüydü. Üç el ateş edildiğinden oldukça eminim” dedi.

SORUN PARK YERİ OLABİLİR Mİ?

İddialara göre yaşanan bu olay bir park sorunundan çıkmış olabilir. Araştırmaya göre Brooklyn bölgesinde 2018-19 sezonunda rekor bir sayı olan seksen dizi çekildi. Yetkililer, şu anda beş ilçede yaklaşık 35 dizinin çekildiği bilgisini verdi. İçlerinde Bay Pizarro’nun da çalıştığı Law&Order dizisi de var. Bu sektörün New York şehrinin ekonomisine önemli ölçüde katkıda bulunduğu ise araştırmalarla sabit. Ancak dizi ve filmler şehrin içinde insanların yaşam alanlarında çekildiğinden set ekiplerinin belirli mahallelerde sık sık bulunması, kullanılan araçlara yer almak için adeta park yeri avcısı olmaları, bölgede yaşayan sakinler için tartışmalı bir konu olabilir.

Film ekipleri genellikle ışık direklerine, sakinlerine arabalarını ne zaman hareket ettirmeleri gerektiği ve çekimlerin ne zaman başlayacağı konusunda tavsiyelerde bulunan duyurular asıyor. Pizarro gibi bir prodüksiyona bağlı işçiler, sokakların boşaltılmasını sağlamak için bütün gece çalışıyorlar.

Olaydan bir gece önce de Pizarro her zaman yaptığı gibi ilanını asmış arabaları park etmişti. Astığı el ilanına göre dizinin çekimleri salı günü sabah 6’da başlayacaktı yani Pizarro’nun öldürülmesinden yaklaşık bir saat sonra. Ancak Pizarro’nun henüz kimliği belirsiz kişi tarafından öldürülmesinin ardından dizinin o günlük çekimi durduruldu. Pizarro’nun arkadaşları ise onu eğlenmeyi seven iyi huylu, esprili biri olarak hatırlayacaklarını söyledi.

Dizi sahnesi sanıldı… ‘Law and Order’ setinde cinayet

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!