Doğu Perinçek: Erdoğan üçüncü defa aday olamaz

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Erdoğan'ın 3. kez aday olamayacağını söyledi. Perinçek, "Eğer hukuk geçerliyse açıkça üçüncü kez aday olunmaz yazıyor" dedi.

featured

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde 2023 seçimlerinde Cumhur İttifakı’nın adayının kendisi olduğunu açıklamış ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na “Ya adaylığını açıkla ya da adaylığını açıkla” demişti.

Yüksek Seçim Kurulu, Erdoğan’ın tekrar aday olup olamayacağına ilişkin soruya “seçim takvimi belli olmadı” diyerek yanıt vermezken CHP ve İYİP liderleri Erdoğan’ın adaylığına karşı çıkmayacaklarının mesajını verdi.

Ulusal Kanal’da konuşan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, “Ben hukukçu olarak şunu söyleyeyim bu Anayasa’ya göre üçüncü defa cumhurbaşkanı adayı olamaz ama sayın Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanı olmasını isteyen önemli bir seçmen kitlesi var. Bunu dikkate almak lazım. Ama eğer hukuk geçerliyse açıkça üçüncü kez aday olunmaz yazıyor. Bu üçüncü kez aday olunmaz hükmünü yeni Anayasa ile başlatmak hukuki bir tavır değil. Öte yandan bir gerçek var. Sayın Tayyip Erdoğan Türkiye’nin çok önemli bir kitlesinin cumhurbaşkanı adayı” ifadelerini kullandı.

Doğu Perinçek: Erdoğan üçüncü defa aday olamaz

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 4 ay önce

    Hukuk altın çağını yaşıyor demişti birileri Doğu amca…Hayırdır bir sıkıntın bir itirazın mı var?

  2. 4 ay önce

    bayram değil seyran değil..

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!