Doğu Perinçek: Mehmet Ağar’a kefilim

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar hakkında, "Ben Mehmet Ağar'a kefilim. Onun Türkiye'ye gerekli bir şahsiyet olduğu kanısındayım" dedi.

featured

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, geçen günlerde twitter’da sohbet odasında katıldığı programda Sedat Peker’in İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’ı hedef almasına tepki göstermiş, “Mehmet Ağar bugün vatansever bir konumda. Hedef alınması anlamlı. Amerika’nın hedef aldığı devlet adamlarından biridir. Mehmet Ağar bağımsızlığı, devlet adamlığı konusunda sağlam duran biri. Geçmişi de parlak bir güvenlik sicili olan bir devlet adamıdır. Bulunduğu konumu da doğru” ifadesini kullanmıştı.

Perinçek, Mehmet Ağar’la ilgili görüş açıklamaya devam etti.

Gazeteci Şaban Sevinç’in YouTube kanalına konuk olan Perinçek, Ağar’la ilgili “Vatansever ve sicili de kahramanlıklarla dolu” sözlerinin hatırlatılması üzerine “Sayın Mehmet Ağar geçmişte aslanlar gibi PKK’yla mücadele etmiş, FETÖ’yle mücadele etmiş bugünkü duruşu da milli olan ve emniyette de hep başarılı sicili olan bir devlet adamıdır” dedi.

‘AĞAR’I SAVUNUYORUM VE ONA KEFİLİM’

Perinçek, Ağar’la ilgili açıklamalarının devamında gündem olan söylemlerde bulundu:

“Mehmet Ağar’ın suçlanması bugünkü durum ile ilgili. Onun bugün Amerikan emperyalizmine, bugün FETÖ’ye , PKK’ya tavırlı olmasıyla ilgili ve ondan dolayı hedef alınıyor. Hedef alanlarda sicilleri bozuk adamlar. O nedenle ben Mehmet Ağar’ı savunuyorum ve kefilim. Onun Türkiye’ye gerekli bir şahsiyet olduğu kanısındayım.”

Perinçek, Kaynak Yayınları’ndan çıkan “Çiller Özel Örgütü TBMM Susurluk Komisyonu’na Sunulan Dosya ve Belgeler” kitabında Mehmet Ağar’la ilgili çok sayıda suçlama yapmıştı.

Ağar’ın “Çiller Özel Örgütü”nün üyesi olduğunu ve karanlık faaliyetler yaptığını belirten Perinçek, Çiller Özel Örgütü ile ilgili MİT raporunu da yayınlamıştı. Raporda Ağar uyuşturucu faaliyetlerinden, cinayetleri yapan ekibi kontrol etmesine kadar birçok suçlama yapılıyordu.

Konu Aydınlık gazetesinde de defalarca manşet olmuştu.

Perinçek’in kitabındaki “Çiller Özel Örgütü” şeması

Şemada, “Emniyet’teki uzantıların” başında Mehmet Ağar geliyor.

thumbnail
İlişkili Haber

Doğu Perinçek: Mehmet Ağar vatansever ve geçmişi parlak biri

Doğu Perinçek: Mehmet Ağar’a kefilim

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

6 Yorum

 1. 2 ay önce

  Pes artık. Sizde sağ siyaseti iyi öğrendinlz. Arşiv diye birşey var. Bir de utanma olmalı tabii.

 2. 2 ay önce

  Mehmet AĞAR’ı savunmak Doğu Bey’e kalmış. Kimler kimlerle…

 3. 2 ay önce

  Emniyet Genel Müdürlüğü, İçişleri Bakanlığı, Adalet Bakanlığı’ndan sonra Yalıkavak marina müdürlüğüne terfi ettiğini öğrendiğimiz; devlet adamlığı konusunda kefaletinizi hak eden Mehmet Ağar’ı biz de tebrik ediyoruz o zaman. Perinçek’in önceki kitaplarını, dergilerini çöpe atıyoruz.

 4. 2 ay önce

  Aklıma bir anda Muammer GÜLER geldi. Hani şu Reza ZARRAB ın önüne yatarım diyen. Umarım zihnimin ban bir oyunudur.

 5. 2 ay önce

  Eskiden Aydınlık gazetesini kaçırmazdım (Şimdinin en önemli yazarları bu gezetedeydi). Yazılarını hiç okuyamadığım bir kaç yazardan biriydi. İç güdü işte 🙂

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!