Doğu Perinçek: Recep Tayyip Erdoğan bir aydındır

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek "Recep Tayyip Erdoğan bir aydındır. Çünkü bir partinin genel başkanı ve aynı zamanda bir devlet başkanıdır. " dedi.

featured

12. Kocaeli Kitap Fuarı kapsamında Selim Sırrı Paşa Salonu’nda düzenlenen “Aydın ve Kültür” konulu söyleşiye katılan Perinçek, aydın tanımlamasına ilişkin değerlendirmede bulundu.

“Sınıfını kendisi seçen, tanımlayan, ideoloji inşasında rol alan kişinin aydın” olarak tanımlanabileceğini belirten Perinçek, “Beğenmediğimiz, fikirlerini onaylamadığımız insanlar, bizden olmayanlar da aydındır. Fikirleriyle belli bir sınıfın cephesinde yer alıyor ona katkıda bulunuyorlarsa, siyasi, ideolojik olarak belli bir sınıfın faaliyetinde öncü rollerinde yer alıyorlarsa aydın diyoruz.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’de çeşitli aydın rolleri görüldüğünü dile getiren Perinçek, şunları kaydetti:

“En son kamuoyunun çok meşgul olduğu bir kişi, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, evet bir aydın. Belirli bir tavrı ortaya koyuyor, bu tavırda şunları görüyoruz; yaptığı paylaşımda ‘Devlet katil değil seri katil.’ diyor. Bu bizim onayladığımız bir söylem değil ama Canan Kaftancıoğlu’nun aydın olma özelliğini ortadan kaldırmıyor. Ne oluyor? Türk devletine karşı olan birinin safındaki bir aydın… Yine aydın. Cumhurbaşkanı’mız için söyleyemeyeceğimiz ithamda bulundu. Terbiye sınırları içinde olmayan tavrı, onun aydın olma özelliğini ortadan kaldırmıyor. Kimin aydını? Türk devletine, Türk milletine karşı cephede olan emperyalizmin aydını.”

Doğu Perinçek, bir soru üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da aydın olduğunu söyledi. Perinçek, “Recep Tayyip Erdoğan bir aydındır. Çünkü bir partinin genel başkanı ve aynı zamanda bir devlet başkanıdır. Politikacılar birer aydındır. Siyasetçilerin hepsi öncü konumdadır. Belli bir kitleyi temsil eden yöneticiler aydındır.” diye konuştu.

(AA)

Doğu Perinçek: Recep Tayyip Erdoğan bir aydındır

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

32 Yorum

 1. 3 ay önce

  Yaşayan tarih, gerçek filozof. Millet kuşum Aydın dediğini sanmak ister ama var olsun yine nokta atışlar yapmış.

 2. 3 ay önce

  saçmalardan seçmeler…

  • 3 ay önce

   Fikrin olsa güzel bir eleştiri döşerdin ama yok belli ki saçma olan nedir? Aydın senin beğendiğin kişi midir? Adam katıl katılma bu konuda kitap yazmış al oku okumzsan aydınlıkta kitaptan ilgili bölüm paylaşılmış öğren itirazını yap.

   • 3 ay önce

    git tröllüğünü başka yerde yap. bu sahıs gecen gun de herkese embesil diyordu yorumlarında.

   • 3 ay önce

    dogu beye alabıldıgı oy oranı fazla gelmıs herhalde. onlarda ychp ye gıtsın dıye cabalıyor.kıtabı okumadım erdoganın aydın kısı oldugunu mu anlatıyor!!!!!!

    Cevapla
 3. 3 ay önce

  Gazetenin adını da ‘Son Aydın’ (Sonaydın) ya da ‘Son Aydınlık’ yapıverin olsun bitsin bari.

 4. 3 ay önce

  Isveci finlandiyayi veto ederse belki bu soyledigine katIlabilirim. Gorucez bakalim aydinlarimizi.

 5. 3 ay önce

  Gazetenin tirajını 70 binden, 50 binden, 35 binden 100’lere düşürdün. Partiyi binalara hapsettin. Başardın!

 6. 3 ay önce

  illuminatidir demek istemis de olabilir.

 7. 3 ay önce

  Para kokusuna gore konusan adam.

 8. 3 ay önce

  Perincek hergun ulke sorunlariyla ilgili carpici aciklamalar siyasetler dile getiriyor hicbirini gormeyip boyle seyleri mansete cekiyorsunuz. En azindan ermeni meselesinde ulkesi icin hayirli bir is yapan hdpkk nin kapatilmasini kampanyalarla ulkenin dahi gumdemine sokan adama ustu kapali acik saldirip gladyonun milliyetcilerinden kahraman yaratmak icin yirtinan sizlerin kimin hesabina calistiginiz belli. Tek sermayeniz yhdhdpkk merkezli ser ittifaki gibi rte nefretini kullanmak. Zaten ulkeye umit diye pompaladiginiz tiplerde ya zilletin uyesi yada zillet uyesini aday ilan eden karisik milliyetci maskeli tipler.

  • 3 ay önce

   Ermeni meselesinin, Ergenekon meselesinin ekmeğini yedi bitirdi. Kendini de TGB yi de bitirdi. Ağzıyla kuş tutsa yaranamaz.

  • 3 ay önce

   perincekin avrupada ermenilerin turklere atmaya calistigi iftiralara verdigi yanit Akli olan ve tarafsiz dusunulebilen her turkun minnetle hatirlayacagi bir olaydir. Umit ozdag i kastederek yazdiklarin ise sacmaliktan ibaret Camur atma cabasindan baska birsey degil.

   • 3 ay önce

    Ümidine dair bişey demiyorum zaman herşeyi ortaya serer ümitin adayı kim hangi ittifakın siyasetin adamı?

    • 3 ay önce

     Bas git be. gelmıs burada trolluk yapıyor! gecen gunde herkese de embesıl dıyorsun. Yanıt yazdıkca da adamdan sanıyor kendını

  • 3 ay önce

   Yürü git be. isi gucu Umıt Ozdaga camur atmak! geçen gunde herkese embesil dıyordu yorumlarında. Hala Gelmiş burada trolluk yapıyor!

 9. 3 ay önce

  Evladım ben sana genel başkan yada başkan olamazsın demedim. Aydın olamazsın dedim.

 10. 3 ay önce

  Yakında peygamberliğini ilan eder bu herif.

 11. 3 ay önce

  Midem bulaniyor

 12. 3 ay önce

  valla bır yasıma daha gırdım. bu adam hakkında bazı soylentıler vardı. ınanmamıstım.

 13. 3 ay önce

  Bu soylediklerinin hepsini okuyup katilmamak mumkun degil butun yazi tek cumle degil okuyun

 14. Bu uyanamadı hala…Parti’nin amblemi boşuna ampul değil…de, voltaj düşük…sen karanlıkta dolandığın için düşük voltajı bile aydınlık sanıyorsun..

 15. 3 ay önce

  Aydinligin bu haber ile ilgili paylaştığı haberi inceleyin perincek in aydin ve kultur adli kitapta yaptigi tanimi itiraz hakkini sakli tutarak okuyup anlayan kisi ne demek istendigini anlar. Aydin kelimesi bizde olumlu bir kavram ama aslina oyle mi.

 16. 3 ay önce

  Doğu bey iyice saçmaladığınızı hayretle izliyorum.Yağcılığında bir raconu
  olsa gerek ama siz tam gaz devam ediyorsunuz.Bakalım daha neler
  yumurtlayacaksınız.

 17. 3 ay önce

  Teoride haklı! Pratiğe dönecek olursak Türkiye’nin aydın sorunu apaçık ortada… Bu nedenle ülke loj ışıkta sürükleniyor…

 18. 3 ay önce

  Siz ne kadar karanlıksınız, bayım?

 19. 3 ay önce

  İlkokul çocukların yapacağı konuşma tamam iyi konuştun hadi otur yerine

 20. 3 ay önce

  Sn. Perinçek, yaşlandınız artık yerinize yeni birisinin geçmesi gerekiyor. Merak etmeyin. Yerinize geçecek kişi; Kemal Okuyan. Aynı sizin yolunuzdan geliyor.. Aynılarını yapıyor. Gözünü arkada kalmasın. Bizde dikkatle izliyoruz.

 21. 3 ay önce

  Canı istediği gibi bir aydın tarifi yapıyor, sonra canının istediğini de o tarifin içine sokuyor. “Emperyalizmin aydını” imiş. Emperyalizmin aydını olmaz; ajanı olur. Aydın, fikrini ve vicdanını başkasının emrine vermeyen kişidir. Sayın Perinçek, sen bir aydın mısın?

 22. 3 ay önce

  Allah’ım bu hale gelmeden al canımı. Dillere düşürme yarabbim.

 23. 3 ay önce

  Sayın Perinçek i sevmemek ona hakaret ettirmeyi gerektirmez. Herkesin katılmayacağımız fikirleri olabilir.. Eleştirilere evet. Anti emperyalist cephede oldugu bana göre su götürmez bir gerçektir. Ermeni meselesi bile tek başına yeter..

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!