Dokunulamayan müdür: Pervinatör

featured

Yaptığı baskılarla eğitimci Hüdayi Baş’ın ölümüne neden olmakla suçlanan Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre hakkında soruşturma izni verildi. Ancak Töre hala görevinin başında durmaya devam ediyor.

Muğla Olgunlaşma Enstitüsü Müdür Vekili Hüdayi Baş’a, Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre tarafından kuruma alınacak kişi listesinde usulsüzlük yapması için baskı uygulandığı, Baş’ın baskılar sonucu kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdiği iddia edilmişti. 

Muğla’da eğitim camiasının “Terminatör” filminden esinlenerek, “Pervinatör” lakabını taktığı Pervin Töre’nin adı kentte hep liyakatsiz atamalar, torpil ve adam kayırma iddialarıyla anılıyor.

‘PERVİNATÖR’E SORUŞTURMA

Cumhuriyet’ten Sefa Uyar’ın haberine göre hakkında “taksirle ölüme sebebiyet vermek” gerekçesiyle suç duyurusunda bulunulan Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre hakkında soruşturma izni verildi. 

Töre’nin soruşturma izni kararına itiraz ettiği öğrenilirken, Baş ailesinin avukatı Yaşar Güzeller, Töre’nin iddialara ve incelemelere karşın tedbiren görevden alınmamasına tepki gösterdi. 

Yaşar, “İdari soruşturma açısından görevden alınmaması adalet anlayışı ve hakkaniyete aykırıdır” dedi. Muğla Olgunlaşma Enstitüsü Müdür Vekili Baş, 8 Eylül’de geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirmişti. Baş’ın kalp krizi geçirmesinin arkasında, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre tarafından, enstitüye sınavla alınacak kişilerin listesinde usulsüzlük yapmadığı için “istifa et” baskısına maruz kalmasının olduğu belirtilmişti. 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından söz konusu sınava ilişkin inceleme başlatılırken, Töre hakkında “taksirle ölüme sebebiyet vermek” gerekçesiyle suç duyurusunda bulunulmuştu. Muğla Valiliği, MEB Maarif Müfettişleri tarafından düzenlenen ön inceleme raporunun ardından Töre ile birlikte Baş’a baskı uyguladığı belirtilen Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürü Soner Kaya ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Muhammer Cihan hakkında soruşturma izni verdi. Ancak Töre, Kaya ve Cihan, soruşturma izni verilmesine itiraz etti. Karar İzmir Bölge İdare Mahkemesi 1. İdari Dava Dairesi Başkanlığı’na gönderildi. 

Baş ailesinin avukatı Güzeller, soruşturma iznine itiraz edilmesinin, süreci uzatma ya da gündemin soğutulması amacıyla olabileceğine dikkat çekti. Töre’nin, soruşturma ile suç duyurusuna karşın tedbiren de olsa görevden alınmamasına tepki gösteren Güzeller, “15 Temmuz sonrası haklarında en ufak şüphe olanlar görevden uzaklaştırıldı. Töre, hakkındaki FETÖ soruşturmasına rağmen hâlâ alınmadı” dedi.

ERDEM ATAY YAZMIŞTI

Veryansın Tv yazarı Erdem Atay, “Milli Eğitim’de bir vukuat abidesi: Pervinatör!” başlıklı yazısında Pervin Töre’nin imza attığı skandalları çarpıcı bir biçimde gündeme getirmişti. Yazının ardından Veryansın Tv haber ve yazılarına yayın yasağı getirilmişti. 

Dokunulamayan müdür: Pervinatör

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

3 Yorum

 1. 2 sene önce

  Pervin hanım iyi bir idarecidir. Yanlış olan kokuşmuş düzendir. Kendisini tanırım. sorunları halının altına süpürmeden derhal müdahale eden yapısı olduğundan haliyle çok kişinin nasırına basıyor. Nasırına basılanlar ise, iftiralarda bulunuyor. Olay bundan ibarettir. Bilakis kendisi bu kokuşmuş düzen nedeniyle mobbinge maruz kalıyor.

  Cevapla
 2. Ben tanımıyorum bu teyzeyi.Şanslıyım yani.Ama,affınıza sığınarak,haberini okumak bile midemi bulandırıyor.Bir de tanıyanın çektiğini düşünürsek,bildiğin mobbing.

  Cevapla
 3. 2 sene önce

  kendisini aydın mem müdürlüğünden tanırım. onun zamanında bütün fetöşçüleri yüceltti, yükseltti, bulutlara çıkardı. gerçek anlamda incelense kimleeeer kimleeeer nasıl nerelere gelmiş görülür ancak işlerine gelmez incelemek…

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!