Dokunulamayan müftü!

Müfettiş incelemesi sonrası “görevden alınması uygun olacak” raporu verilen ve 4 kez kınama cezası alan Bartın İl Müftüsü Abdülcelil Çakar'ın 7 aydır görevine devam ettiği ortaya çıktı.

featured
service

Bartın İl Müftüsü Abdülcelil Çakar’ın kaldığı lojmanının su faturasının genel bütçeden ödendiği, lojman kirasının ödenmediği, camilerde toplanan yardım paralarının yerine ulaşmadığı ve müftülüğün özel giderlerine harcandığı ayrıca resmi araçların amacı dışında farklı yerlerde kullanıldığı ileri sürüldü.

Sözcü’nün haberine göre, iddialar üzerine Diyanet İşleri Başkanlığı kente müfettiş göndererek soruşturma başlattı.

Bartın müftülüğüne giden Diyanet İşleri Başkanlığı Müfettişliği görevlileri 06.07.2021 tarihinde Müftü Abdülcelil Çakar hakkında inceleme yapmaya başladı.

3 ay 22 gün süren incelemelerini 28.10.2021 tarihinde sonlandıran müfettişler Müftü Çakar hakkında ortaya atılan iddiaları tek tek rapor etti.

Disiplin açısından yapılan inceleme sonucunda, müfettişler 4 defa kınama cezasıyla cezalandırılması talep ettikleri İl Müftüsü Abdülcelil Çakar’ın idari açıdan da cezalandırılmasını istedi.

Müfettişler raporda, “İl Müftüsü Abdülcelil Çakar’ın, disiplin cezası teklif edilen eylemleri neticesinde personel nezdinde kendisine duyulan güvenin zedelendiği, dosya kapsamında tespiti yapılan bazı konularda yerel basın ve sosyal medyada Diyanet İşleri Başkanlığını ve adı geçenin şahsında İl Müftülüğünü yıpratıcı haber ve yorumlar yapıldığı, verimli bir hizmet yürütme imkanının kalmadığı anlaşıldığından İl Müftülüğü görevinden alınmasının uygun olacağı sonuç ve kanaatine varılmıştır” ifadelerini kullandı.

Öte yandan müfettişlerin olumsuz raporuna rağmen Müftü Çakar’ın halen daha görevine devam ettiği belirtildi.

Dokunulamayan müftü!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 6 gün önce

    iktidar değişmden hiçbirşey olmaz.

  2. 6 gün önce

    Kuran kurslarında taciz, tecavüz iddiaları gündeme gelen kişilerde göreve devam etmekte. En son Erzurum’ da böyle bir olay gündeme geldi. Ensar vakfının olayları zaten her zaman gündemden düşmemeye. Durmak yok yola devam!!!

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!