Domino’s İtalya’da iflas etti

Domino's, pizzanın memleketi olarak bilinen İtalya'daki restoranlarını ülkedeki işletmeci şirketin iflas başvurusunda bulunmasının ardından kapattı. Domino's Pizza'nın salgının etkilerini atlatamayan İtalya şubeleri iflas nedeniyle kapatıldı.

featured

İtalya‘da ilk şubesini açtığı 2015 yılından bu yana Domino’s, ‘pizzanın anavatanı’ olarak bilinen ülkede müşteri toplamakta zorluk çekti.

2020’de İtalya’da 23 Domino’s restoranını yöneten şirket, 6 diğer restoranı da alt şubecilik yoluyla idare ettiğini iflas başvuru belgelerine yansıttı. Karşılaştırma yapmak gerekirse, İngiltere’de bin 200 Domino’s restoranı bulunuyor. Türkiye’de ise Domino’s Pizza restoranı sayısı 530.

‘YEREL RESTORANLARIN TESLİMAT UYGULAMALARINI KULLANMASI, REKABETİ ARTTIRDI’

Sputnik’in aktardığına göre, Domino’s’un İtalya’daki işletmeci şirketi EPizza SpA, koronavirüs kısıtlamalarından etkilenmesinin ardından ilk olarak Nisan ayı başlarında iflas başvurusunda bulunmuştu.

Şirket konuya dair, “Koronavirüs salgını ve finansal açıdan birbirini takip eden, uzun süreli kısıtlamalar ePizza’ya ciddi şekilde zarar verdi” derken, aynı zamanda yerel restoranların teslimat uygulamalarını kullanması nedeniyle gittikçe artan bir rekabet ile karşı karşıya kaldıklarını belirtmişti.

İflas sürecinin bir parçası olarak firmaya alacaklılarından 90 gün süreyle koruma sağlanıyor, ancak şirkete sunulan süre geçtiğimiz ay sona ermişti. İtalyan şirket, 2020 yılından bu yana iş kapasitesini küçültürken, Temmuz ayından itibaren de teslimat hizmetini sona erdirmişti.

Domino’s İtalya’da iflas etti

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 ay önce

    Pizzanın anavatanı İtalya değildir. Bilen İtalyanlar da bunu savunmazlar.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!