Dörtlü İttifak’tan yeni kulisler

Memleket Partisi, Zafer Partisi, Adalet Partisi ve Doğru Parti'nin ittifak görüşmeleri sona yaklaşıyor. Seçime tek parti çatısı altında girilmesinin değerlendirildiği bildirildi.

featured

Adalet Partisi, Doğru Parti, Memleket Partisi ve Zafer Partisi’nin sürdürdüğü ittifak görüşmelerinde yüzde 90 mutabakat sağlandığı, tüm konularda uzlaşılmasının ardından ittifakın yola çıkacağı belirtildi.

Cumhuriyet’te yer alan habere gör, “Sembolik Cumhurbaşkanlığı, parlamenter sistem, göçmenlerin gönderilmesi” konularında ortak noktada birleşildiği kaydedilirken, uygulanacak olan seçim yasasına göre de tek parti çatısı altında seçime girilmesi değerlendiriliyor.

“Her konuda mutabık kalınması için çaba harcandığı, hali hazırda yüzde 90’ın üzerinde mutabakata varıldığı ve kalan birkaç konuda da tam anlaşma sağlanmasıyla ittifakın yola çıkacağını” kaydeden kaynaklar, “Sağlam zemin için yüzde 100 mutabakat istiyoruz” değerlendirmesi yapıyor.

İttifakta, “Cumhurbaşkanlığı en son mesele. Adaylık teferruat. Öncelik devlet nasıl yönetilecek, tahrip edilen değerler nasıl düzeltilecek konusu. Cumhurbaşkanlığı sembolik olacak. Parlamenter sistem istiyoruz” görüşü dile getiriliyor.

Dörtlü İttifak’tan yeni kulisler

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. böyle kalabilse keske ama yolun nereye uzadigi belli: 4+6 ittifakina dogru … sonra 4+6+1 de olabilir … ittifak ABDde oldugu gibi bir parti-catisi altinda olur (Ya Demokratik ya da Cumhuriyetci) … daha fazlasi vatandaslara zarar ve böler.

  2. Millet ittifakının yanlışları çok ama bugünkü yönetimi değiştirmek için Millet ittifakıyla işbirliği yapmak gerekir diye düşünüyorum.Aksi halde oyların bölünmesi,karşı tarafa yarar.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!