‘Dostum Zelenskiy’den ‘aptal komedyen’e…

AKP MKYK üyesi Şamil Tayyar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "dostum" diye hitap ettiği Ukrayna lideri Zelenskiy'e "aptal komedyen" dedi.

featured
service

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “dostum” diye hitap ettiği Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy de Erdoğan’a “Ukrayna’nın sadık dostu” ifadelerini kullanıyordu.

AKP MKYK üyesi Şamil Tayyar‘dan ise Zelenskiy’e sert sözler geldi. Ukrayna liderinin Yunan basınına yaptığı açıklamalara tepki gösteren Tayyar Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Zelenski, Rus turistleri kabul ettiği için Türkiye’ye kırgınmış. SİHA gönder. Binlerce yetimi, öksüzü kabul et. Yüzlerce yardım TIR’ını ulaştır. Barış için kendini parala. Sen kalk Yunan kanalında saçmala. Aptal komedyen!” ifadesini kullandı.

TÜRKİYE’YE RUS TURİST TEPKİSİ

Zelenskiy, Rus turistleri kabul ettiği için Türkiye’ye gücendiğini ifade ederek, “Bu durumu bu şekilde yönetemezsiniz, bu çifte standarttır. Bu hiç doğru değil.” demişti.

‘Dostum Zelenskiy’den ‘aptal komedyen’e…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

8 Yorum

 1. 3 hafta önce

  Karşılık diplomatik dille verilmeli. Kullanılan dil edilen yardımın da etkisini sıfırlar, dostlukları bozar.

 2. 3 hafta önce

  Yani adam doğru söylemiş bu bir, ikincisi onun ettiği laf Tayyip Erdoğan’ı bağlamaz ki…6

 3. 3 hafta önce

  Zaten önüne gelene “dostum” diyor, vatandaş olarak biz utanıyoruz. Kişisel ilişki değil ki bu!

 4. 2 hafta önce

  E Şamir Tayyar doğru demiş, gerçekten çok aptal bir komedyen. Batıya da tasmayı kaptırmış ülkesinin mahfına yol açan bir gerizekalı. Yani illana Erdoğan şöyle demişti ama Tayyar böyle dedi bi çelişkiler bulmaya çalışmalar filan… Ya kusura bakmayın da gün günden haberlerin kalitesi çok düşüyor. Erdoğan devlet başkanı olarak iyi temennilerde konuşur bu normaldir. Zelensikinin ettiği laf edilecek laf değil. Onunla Erdoğan polemiğe gireceğine alt seviyeden birine cevap verdirilir. Bunlar normaldir. Şimdi soruyorum çelişki nerede?

  • 2 hafta önce

   samil tayyar feto kumpaslarinin mudavimidir, saat bile sorulamayacak kadar guvenilmeyecek birisidir kanimca. Neyse, celiskiye gelelim. Her naneye limon sikan, her halta cevap veren, her konuda ahkam kesen asrin cakma reyzi Zelenski seviyesine inmeyecek, oyle mi? gec bu isleri.

   Cevapla
 5. 2 hafta önce

  sen cok akillisin samil efendi. once su bir numarayi acikla. hala bekliyoruz.

  Cevapla
 6. 2 hafta önce

  Çifte standart kelimesinin anlamını bilmiyor olsa gerek. Ukraynalılar gelip Ruslar gelemeseydi asıl çifte standart olurdu. Ne suçu var masum Rus turistlerin? Putin savaş çıkarttı diye istisnasız her Rus sivil suçlu mudur? Bu durumda Almanya’nın Yahudi soykırımını desteklemiş olur. İki Yahudi yüzünden bütün Yahudiler’in kesilmesini onaylamış olur. Bu durumda kendi de yaşamasındaki mantığını kaybetmiş olur, yani yaşama hakkını kaybetmiş olur. Eğer dünyada krallar soytarılık yapmaya kalkarken soytarılar da krallık yapmaya kalkarsa tam olarak böyle olurdu.

 7. 2 hafta önce

  Zelensky Amerikan çıkarları adına Ukrayna halkının kanını eline yüzüne bulaştırmayı göze alan çapsız bir adam.Siyasi diyemezsin,asker diyemezsin.Ülkeye sağlanan avantajı kullanmayı beceremeyen,hayatı boyunca asla elde edemeyeceği şan ve şöhreti Ukrayna lideri olarak elde etmişken herşeyi riske sokan bir savaşın müsebbibi.Savaş sona erdiğinde olayın detayları ortaya çıktığında Ukrayna halkı tarafından lanetlenecek.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!