‘Döviz al-sat yapanlar tespit edildi’… CHP içinde çok gizli bir ‘çalışma grubu’ kuruldu

featured

CHP’nin, geçen haftalarda yaşanan dolardaki yükseliş ve düşüş sonrası dolar alıp satan ve bu yolla paralarına para katan bazı iş adamları ve bürokratlar için özel bir çalışma başlattığı öğrenildi. Çok gizli yürütüldüğü belirtilen çalışmada döviz artış ve düşüşlerinde kazanç sağlayanların tek tek tespit edildiği ve olası bir iktidar olma durumunda bu kişilerin açıklanacağı vurgulandı.

VERYANSIN TV / ÖZEL KULİS

Hatırlanacağı üzere, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kur korumalı TL mevduatı uygulamasını açıklamasıyla dolar kurundaki ani düşüşün yaşandığı 20 Aralık’ta kimin ne kadar dolar bozdurduğuna ilişkin CHP’nin verdiği araştırma önergesi AKP ve MHP oylarıyla reddedilmişti. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu önergenin reddedilmesi sonrası yaptığı açıklamada, “Buradan açık bir şekilde milletime şikâyet ediyorum. AK Parti’nin milletvekilleri MHP’nin milletvekilleri fakirin fukaranın yanında değil soyguncuların yanında yer almıştır. Siz o soyguncuların ortağı mısınız? Niye izin vermiyorsunuz?” ifadelerini kullanmıştı.

Bu tartışmalar yaşanırken de CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır da tartışma yaratan bir açıklama yapmıştı. Başarır, “Demirören Grubu ve 5 şirket, 20 Aralık günü çok yüksek yüklü miktarda dolar bozdurdu ve 3-4 gün içerisinde de tekrar döviz aldı. Kesin olarak biliyoruz” demişti. Başarır, kimlerin 18 TL’den yüksek miktarda dolar satıp, sonra 10.30 TL’den alım yaptığını kesin olarak bildiklerini belirtmişti.

CHP’nin bu konuya ilişkin bilgileri nasıl edindiği merak edilmiş ve isimlerin açıklanması istenmişti.

Veryansın Tv’nin edindiği bilgilere göre, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu konuda parti içinde bir çalışma yapılmasının talimatını verdiği öğrenildi. CHP liderinin bu çalışmanın ‘çok gizli’ yürümesini istediği de gelen bilgiler arasında.

Veryansın Tv kaynakları, CHP’nin dövizin artış ve düşüş yaşadığı süreçte kimlerin döviz alım satımı yaptığını tespit ettiğini, bunların tek tek bilgilerini edindiklerini ve bu konuda çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Çalışma çerçevesinde CHP’nin Merkez Bankası içinde kimlerin bu ‘borsa simsarlarına’ destek verdiği de araştırılıyor. Birçok kişiyi ‘yakın markaja’ aldığı belirtilen çalışmaya CHP liderinin önem verdiği konuşuluyor. Kılıçdaroğlu’nun yakın çevresine bu çalışmayla ilgili ’iktidara gelince’ bu alım satımı yapıp para kazanan iş adamları ve siyasi bürokratları hem millete deşifre edeceği hem de bunların hesabını soracağını söylediği öğrenildi.

‘Döviz al-sat yapanlar tespit edildi’… CHP içinde çok gizli bir ‘çalışma grubu’ kuruldu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

3 Yorum

 1. 5 ay önce

  Tamam da, eğer gerçekse chp’nin bu yaptığı suç kapsamında, o tip verilere normal yollarla ulaşamazsın. Bence boş atıp dolu tutturmaya suyu bulandırmaya çalışıyorlar. Kanunsuzluk kanunsuzluktur, insider trading de olsa kişisel mali verileri casusluk yoluyla temin etmek de olsa, her ikisi de suçtur.

  Cevapla
 2. 5 ay önce

  Birilerinin nemalandığıYüzde yüz (%100)doğru.
  CHP bin bunu tespit ettiği %100 yalandır.

  Cevapla
 3. 5 ay önce

  bu olayda sen ona mı takıldın?

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!