Dün ‘hatırlatmamak mümkün değil’ diyen Erdoğan bugün ‘Hamdolsun gündeme gelmedi’ dedi

featured

Joe Biden’ın skandal bir açıklama yaparak Türkleri soykırımcı ilan etmesinin yankıları sürerken 1915 olaylarının gündeme gelip gelmeyeceği merak konusuydu. Dün havalimanında ‘Ermeniler konusunda böyle bir yaklaşım içine girmesi bizi üzmüştür. Bunu hatırlatmadan geçmek mümkün değil’ diyen Erdoğan, bugün konunun gündeme gelmemesini ‘Hamdolsun’ sözüyle açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Joe Biden ile görüşmesinden önce Atatürk Havalimanı’nda düzenlediği basın toplantısında Amerikan liderinin 24 Nisan’da konuşmadan duyduğu rahatsızlığı belirtmişti.

Erdoğan, ‘‘Sayın Biden’la göreve geldikten sonraki bu yüz yüze ilk görüşmemiz olacak. Türkiye Amerika ilişkilerini şöyle bir masaya yatırmamız gerekiyor. Birçok dedikodular oldu, içeride dışarıda. Bunları geride bırakıp neler yapabiliriz, neler yapacağız bunları konuşmamız lazım. Görüşme alanımız çok geniş. 24 Nisan bizler için çok çok olumsuz bir süreç oldu. Böyle bir yaklaşım beklemezdik, bu yaklaşım bizleri ciddi manada üzmüştür. Bunu gündeme getirmeden geçmeyi doğru bulmamız mümkün değil. Türkiye rastgele bir ülke değil. Türkiye Amerika ile NATO’ da müttefik bir ülke. NATO ile yakından uzaktan alakası olmayan Ermeniler konusunda böyle bir yaklaşım içine girmesi bizi üzmüştür. Bunu hatırlatmadan geçmek mümkün değil’’ dedi.

Bugün Biden ile görüşen Erdoğan, ABD Başkanı Biden’ın 1915 Olayları ile ilgili ‘soykırım’ kelimesini kullanmasının görüşmede gündeme gelip gelmediği sorusuna “Hamdolsun hiç gündeme gelmedi” dedi.

Dün ‘hatırlatmamak mümkün değil’ diyen Erdoğan bugün ‘Hamdolsun gündeme gelmedi’ dedi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

6 Yorum

 1. 2 sene önce

  1 günde nasıl değştin. ne değiştirdi

  Cevapla
 2. 2 sene önce

  Hamd olsun.. Hamdu senalar olsun.. Eskiden düğünlerde ortada oynayanlara denilirdi…

  Cevapla
 3. 2 sene önce

  BUNU BIDEN’IN SÖYLEMESİ GEREKİRDİ.
  ‘BİZ SOYKIRIM DEDİK AMA ERDOĞAN SAĞOLSUN HİÇ LAFINI BİLE ETMEDİ’ DEMESİ GEREKİRDİ.
  TÜRK MİLLETİNİN ŞEREFİ, ONURU HİÇ ÖNEMLİ DEĞİL TABİ. BİZİ KATİL YERİNE KOYMALARININ,
  OLMAMIŞ ŞEYLERİ OLMUŞ GİBİ GÖSTERMENİN HİÇ BİR ÖNEMİ YOK MU!!!
  NASIL SİNEYE ÇEKEBİLİYORSUNUZ. İÇERİDE BAŞKA DIŞARIDA BAŞKA KONUŞUYORSUNUZ SAYIN ERDOĞAN.

  Cevapla
 4. 2 sene önce

  Dam basinda Saksagan vur bekline kazmayivari bir aciklama olmus. Kelalaka bir sey ve hamdolsun. Artik ilk okul cocuklarina hatalarinin sebebini sorsan hamdolsun öyle bir sey yok derler. Ülke bu seriatcilardan dolayi resmen elden gidiyor.

  Cevapla
 5. tabiki de şaşırmadık hesap sormaya niyeti olan taa 24 nisanda koyardı postasını Türk milletinin “ecdadın torunları”nı oyalama taktikleriydi natoda gündeme getireceğiz lafları…

  Cevapla
 6. 2 sene önce

  Artık bu olanlara şaşıranlara şaşırmak gerektiğine inanıyorum.Artık bu beladan kurtulmaya enerjimizi harcamalıyız.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!