Duran Kalkan’ın bu sözleri Demirtaş’a mı: Ukalalık yapma

Terör örgütü PKK elebaşlarından Duran Kalkan, örgüt içinde Mersin saldırısını eleştirenleri hedef aldı: Kimsenin ukalalık yapmaya hakkı yoktur!

featured

PKK terör örgütünün Kandil liderlerinden Duran Kalkan, bir polisimizin şehit düştüğü Mersin saldırısıyla ilgili örgütün yayın organına konuştu.

Örgüt içinden (HDP) Mersin saldırısını eleştirenlere isim vermeden göndermeden bulunan Kalkan şu ifadeleri kullandı:

“(…) Devrimci demokratik güçler açısından, Kürt halkı, kadınları, gençleri, yurtseverlik çizgisi, devrimci demokratik çizgi açısından da esas çizgi budur. Ölçü bu, doğru çizgi, öncü çizgi bu. Ne olacak? O zaman gücün yetiyorsa sen de öyle ol, gücün yetmiyorsa gücün yettiği kadar ama yapanlara dua et, karşı çıkma, kendi kendine konuşma, ukalalık yapma. Kimsenin ukalalık yapmaya hakkı yoktur, Kürtler ölüm kalım durumunu yaşıyor. Zap savaşı yaşandığında yönetimimiz açıkladı; bu imha, yok etme savaşı dedi. Ancak bu saldırılar kırılarak özgür yaşanabilir. O da, onu kıracak mücadeleyle olur. İşte onun en yiğitçesi Mersin’dekidir…”

DEMİRTAŞ NE DEMİŞTİ?

Selahattin Demirtaş, PKK’nın Mersin saldırısının ardından sosyal medyadan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı:

“Milyonların sessiz barış çığlığını hücremden duyuyorum, halkın duygularının tercümanı olmaya çalışıyorum. (1/3)

Elbette bunun bedelleri oluyor. Mahallenin “delisi, popülisti, tek adamı, sinmişi” ya da karşı mahallenin “teröristi, katili” olarak yaftalanmayı göze alıyorum. (2/3)

Konforlu alanlarından “siyaset” yapanların çıtları çıkmasa da, tek başıma bile kalsam inandığım doğruları savunmaktan asla vazgeçmeyeceğim. Tarih hepimizi, söylediklerimiz ve sustuklarımızla yargılayacak bir gün. (3/3)”

GERİ ADIM: AYRIŞMA YOK

Bu açıklamaların ardından “Demirtaş PKK’ya rest çekti”, “PKK ile Demirtaş arasında çatlak” yorumları yapıldı. Bunun üzerine Demirtaş, yaptığı açıklamada, aralarından bir çatlağın söz konusu olmadığını duyurmuştu:

“1) “Biz demokratik siyasette ısrarcıyız” söyleminden, HDP’den ve Kürt siyasetinden “ayrışma” polemiği çıkarmak çok zorlama bir çabadır, tamamen anlamsızdır. Halkımız da tüm çevreler de şundan emin olsunlar ki, biz hep birlikte demokrasi ve özgürlük mücadelesini büyüteceğiz.

2) Halkımız ve dostlarımız gönüllerini ferah tutsunlar, karşıtlarımız da başka kapıya baksınlar, onlara burdan ekmek çıkmaz. Mücadelemize zarar verecek hiçbir tartışmanın tarafı olmadan sadece HDP’yi ve kazanımlarımızı büyütmeye yoğunlaşalım.”

 

Duran Kalkan’ın bu sözleri Demirtaş’a mı: Ukalalık yapma

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 ay önce

    Bunların yiğitliği kalleşlikten ibaret. Demirtaş’la Öcalan’ı da çıkarın hapisten; HDP’yle birlikte atın Kandil’e de belki birbirlerinin kökünü kazırlar. Biz de her gün “kökünü kazımak” zorunda kalmayız. Bunun kurşun işlemez yeşil pasaportu mu var? Yoksa ne?

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!