Dursun Özbek’ten Beşiktaş’ın ‘Rashica’ paylaşımına tepki

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Beşiktaş'ın Milot Rashica transferinin tanıtım videosunda kullanılan görüntülerle ilgili, "Galatasaray Cumhuriyet'in yüzüdür. Cumhuriyet'in yüzü olan bir kurumu eli kanlı terör örgütüyle ilişkilendirmek, onlarla yan yana getirmek dünyanın en saçma işi. Büyük bir hadsizlik, büyük bir gaf."  dedi. 

featured

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Galatasaray ile SIXT arasında yapılan futbol A takımı ana sponsorluk anlaşmasının imza töreninde konuştu.

Transfer çalışmalarında değinen Dursun Özbek, en iyi kadroyu kuracaklarını söyledi. Dursun Özbek açıklamasında, “Transferde nokta atışlarımız olacak. Buradan isim vermem doğru olmaz ama taraftarlarımız hiç endişe etmesinler. Geçen sene olduğu gibi bu sene de en iyi takımı kurmanın peşindeyiz.” ifadelerini kullandı.

‘GALATASARAY CUMHURİYET’İN YÜZÜDÜR’

Dursun Özbek Beşiktaş’ın Milot Rashica transferinin tanıtım videosunda kullanılan görüntülere ilişkin siyah beyazlı camiaya tepki göstererek özür beklediklerini ifade etti.

“Dün geceden beri çok üzgünüm. Galatasaray’ı bilmek, öğrenmek lazım. Bu ülkeye bilim insanları, devlet adamları yetiştirmiş ve Mustafa Kemal Atatürk’ün değerlerini öğretmiş kulüp Galatasaray. Ayrıca canını bu ülke için veren bir kurumdan bahsediyoruz. Galatasaray, Cumhuriyet’in yüzüdür.” diyen Özbek şunları söyledi:

‘HESABINI SORACAĞIZ’

“Böyle bir kurumu eli kanlı terör örgütü ile ilişkilendirmek, onunla işbirliği varmış gibi yorumlar yapmak, görüntüler paylaşmak, onunla yan yana getirmek, dünyanın en saçma işi. Bu büyük bir hadsizlik ve büyük bir gaf! Neden hala FETÖ’nün değirmenine su taşıyacak yakıştırmalar yaparak ülkeyi bölmeye, kutuplaştırmaya çalışıyorsunuz? Galatasaray olarak Beşiktaş Kulübü’nden özür bekliyoruz.

Beşiktaş’a, büyüklerine her zaman saygılıyız. Neden bu paylaşıma ihtiyaç duydunuz? Bundan ne fayda sağladınız? Beşiktaşlı yöneticilerine bunu soruyorum. Galatasaray camiası sakin olsun. Buna uymayın, prim vermeyin. Böyle bir paylaşım yaparak, Türkiye’yi bölmenin yeri ve zamanı değil! Kimsenin yanına yaptıklarını kâr bırakmayacağız. Buna sebep verenlerden hesabını soracağız.

Daha önce başka bir kulüp de bize bir yakıştırma yapmıştı. Ona da cevap vermiştim ve bir benzetme yapmıştım. Cinayet mahalline ilk katil gelirmiş. Her iki olayı da buna benzetiyorum.”

Beşiktaş’ın paylaştığı video:

Dursun Özbek’ten Beşiktaş’ın ‘Rashica’ paylaşımına tepki

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. GALATASARAY’ın altında kalan ve ezilen zavallı jimnastik kulübü, GALATASARAY’ı yıpratmaya çalışıyor. Adet oldu ülkede, sevmediğin, çekemediğin herkesi “fetöcülükle” suçla, olsun bitsin.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!