‘Taklacı’ İbrahim Efe istifa etti

CHP’li İzmit Belediyesi ile AKP’li Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ekipleri arasında yaşanan tartışmada yere düşüp yuvarlandığı görüntülerle gündem olan AKP'li Meclis Üyesi İbrahim Efe istifa etti.

featured

İddiaya göre dün sabah saatlerinde, CHP’li İzmit Belediyesi ekipleri, şehir yanında bulunan ve Tavşantepe Mahallesi’nde kalan sokağın asfalt çalışması için bölgeye gitti.

Bu sırada aynı sokakta çalışma yapan AKP’li Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ekipleri ile İzmit Belediyesi çalışanları karşı karşıya geldi. İki grup arasında zaman zaman kavgalar da yaşanırken, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet bölgeye geldi.

AKP’li meclis üyesi İbrahim Efe, İzmit Belediyesi ile gelen grupta yer alan bir kişinin kendisini ittiğini iddia ederek yere düştü. İbrahim Efe’ye İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ile yanında bulunanlar, “Kendini yere atıyorsun, numara yapma” diye tepki gösterdi. Ayağa kalkan İbrahim Efe, Fatma Kaplan Hürriyet’e “Başkanım bu yapılanlar doğru mu?” diye seslendi.

İbrahim Efe’nin düşme anı sosyal medyada tartışma yarattı. Yere düşen Efe’nin yuvarlanması abartılı bulundu.

 

İSTİFA ETTİ

AKP Kocaeli İl Başkanlığı, dün İbrahim Efe hakkında disiplin süreci başlattığını duyurmuştu. Bugün ise AKP İzmit Belediye Meclis Üyesi İbrahim Efe, görevinden ve partiden istifa ettiğini duyurdu.

‘ÖFKE KONTROLÜNE YENİK DÜŞTÜM’

Efe sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Herkes sonuca baktı. Sebebi kimse sormadı olsun varsın sormasınlar. Arsızlık etmedim, yüzsüzlük etmedim, hırsızlık yapmadım. Sevgili dostlarımızın yüzünü yere düşürecek hiç bir işin içinde olmadım. Bölge parti etnik köken gözetmeksizin herkesin iyi ve kötü gününde her haline ve her şeyine rağmen zaman mefhumu gözetmeden her şartta hizmet ettim. Her zaman olduğu gibi vatandaşımıza hizmet adına gelişen bir olayda anlık öfke kontrolüne yenik düştüm…Düşürüldüm… Sonrasında gelişen olaylar şahsıma özellikle ailemi hakikaten çok etkiledi. Bizimde insan olduğumuzu unutulduğu, hislerimiz duygularımızı hiçe sayıldığı, kamuoyunda bu denli linç girişiminin yapılması bizi derinden yaraladı. Yaşanan olaylar bizleri asla Yolumuzdan döndüremez kimseye kırgın ya da kızgın değilim ama süreçte duruş gösteren dost ve arkadaşlarımıza ayrıca teşekkür ederim. Ne kadar gariptir başka başka videoların yayınlandığı konular bile bu kadar gündem olmadı. Bu sebeple ailemin ve partimin daha fazla zarar görmemesi adına İzmit Belediyesi meclis üyeliğinden ve gönül verdiğim partimden istifa ediyorum.”

‘Taklacı’ İbrahim Efe istifa etti

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Olay kendini yere atman degil ki, eger kamera kaydi olmasa, chpliler geldi beni dovdu diye is tutacaktiniz. Kumpas girisimidir bu. Ustelik sadece kendini yere de atmiyorsun, yerdeyken diger adama da celme takiyorsun. Sonra da arsizlik yapmadim diyorsun. Iyi tamam yapmadin.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!