‘Ebediyen susma’ kararı almıştı… Fazıl Say’dan seçim değerlendirmesi

14 Mayıs seçimlerinin ardından 'ebediyen' sustuğunu açıklayan Fazıl Say, kararını bozdu.

featured

Piyanist Fazıl Say, 14 Mayıs seçimlerinin ardından Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, hayatında yeni bir sayfa açmak istediği için artık “edebiyen susacağını ve fikirlerini yazmayacağını” açıklamıştı.

Say, “Artık susacağım ve bu ülkede fikirlerimi yazmayacağım. Çünkü hiç bir faydamın olmadığının farkındayım. İzninizle, sevdiğim ülkemde, sanatımı icra etmeye , ve yaşamaya elimden geldiğince devam etmek isterim. Ben ülkemi çok severim, bir kesim beni sevmediyse de; herşey zamanla.” ifadelerini kullanmıştı.

thumbnail
İlişkili Haber
Fazıl Say, ‘hayatının en doğru’ kararını açıkladı: Ebediyen susmak

Fazıl Say, ‘ebediyen susma’ kararını bozarak yeni bir paylaşımda bulundu. Geçici olan sonuçlara göre Erdoğan’ın kazandığı ikinci tur seçimini değerlendiren ünlü piyanist, yine Twitter hesabından paylaşımda bulundu.

Say, şu ifadeleri kullandı:

“Başta,yıllardır; Tehtit yerine anlayışı, Kin yerine sevgiyi, İnsan olmayı, birbirimizi anlamayı,bize hatırlatan bize sunan @kilicdarogluk na insanlığı için teşekkür ederim Tüm emeği geçenleri sevgiyle kucaklıyorum 48’iz! İnsan olarak teşekkür ediyorum! Ver elini hayat! Devam”

‘Ebediyen susma’ kararı almıştı… Fazıl Say’dan seçim değerlendirmesi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!