Ege’nin 100 büyük firması açıklandı

Ege Bölgesi Sanayi Odası'nın (EBSO) geçen yıl üretimden satışlara göre belirlediği ilk 100 firma arasında STAR Rafineri birinci, Petkim üçüncü sırada yer aldı.

featured

Şirketten yapılan açıklamaya göre, SOCAR Türkiye’nin grup şirketlerinden STAR Rafineri EBSO’nun sıralamasında bu yıl da ilk sırada yer alırken, Petkim ise üçüncü oldu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen SOCAR Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Zaur Gahramanov, 2021 yılında petrokimya ürünlerine olan talep artışıyla birlikte arz kısıtlarının yaşandığını, ancak Petkim ve STAR Rafineri’nin entegre yapılarıyla üretimlerini aralıksız sürdürdüğünü ifade etti.

SOCAR Türkiye grup şirketlerinin bu dönemde ürettiği ürünleri ağırlıklı olarak Türkiye piyasasına sunarak yerli sanayiciyi desteklemeye devam ettiğini kaydeden Gahramanov, “Her iki grup şirketimizle de listenin üst sıralarında yer almak bizleri gururlandırıyor. Türkiye’de stratejik alanlarda faaliyet gösteren tesislerimizle, üretimdeki gücümüzü ortaya koymaya ve ekonomiye katkı sağlamaya devam edeceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

Ege’nin 100 büyük firması açıklandı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!