Ekmek yorumu gündem olmuştu… Ekmek Üreticileri Sendikası Başkanı gözaltına alındı

HaberTürk canlı yayınındaki “Ekmek aptal toplumların temel gıda maddesidir” sözleri nedeniyle Ekmek Üreticileri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar hakkında “Türk milletini alenen aşağılamak” suçundan Resen soruşturma başlatıldı. Kolivar, şüpheli sıfatıyla gözaltına alındı.

featured

Dün akşam katıldığı HaberTürk canlı yayınında ekmek fiyatı hakkında sarfetti sözler nedeniyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Ekmek Üreticileri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar hakkında “Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini ve Türkiye Cumhuriyeti Devletini alenen aşağılamak” suçundan resen soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında Cihan Kolivar, şüpheli sıfatıyla gözaltına alındı. Kolivar’ın emniyetteki işlemleri devam ediyor.

Kolivar, “Ekmek aptal toplumların temel gıda maddesidir” demişti. AKP Sözcüsü Ömer Çelik, bugün sosyal medya hesabından Kolivar’ın açıklamasına tepki göstermişti.

İşte Kolivar’ın o sözleri…

Ekmek yorumu gündem olmuştu… Ekmek Üreticileri Sendikası Başkanı gözaltına alındı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

6 Yorum

 1. 3 hafta önce

  Doğruyu söyleyeni 9 köyden kovarlar.

 2. 3 hafta önce

  Milleti ve ekmegi asagilayan sizlersiniz. Adama zulmetmeyin dogrulari soyledigi icin.

 3. 3 hafta önce

  Kolivar hukuk yok diyordu, var mı yok mu göstermişler, kanun maddesi ortada suç ortada.

 4. Adamin söyledikleri hakaret degil, bilimsel bir gercektir. Önüne geleni gözaltina almak nedir arkadas! Yüksek ekmek tüketimi ayni zamanda toplumdaki yoksullugu da gösterir. Adamin ifade sekli yanlis belki…Aptal toplumlarda degil, yoksul toplumlarin temel gida maddesidir demeliydi. Ama ekmegin temel gida maddesi olan toplumlar aptallasirlar. Bu konuda yapilmis yiginla arastirma var.

 5. 3 hafta önce

  Nefret söylemi mi 😂😂
  Yahu ekmeği ana besin kaynağı olarak tüketip, et, süt, peynir ve bakliyat tuketmemenin adami gerizekalı yaptığını söylemek ne zamandan beri nefret söylemi oldu😂

 6. 3 hafta önce

  Sizin varliginiz hadsizliktir. Suyunuz iyice isindi.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!