‘Ekonomi çok güzel’ diyen vatandaşın borç aldığı arkadaşı: ‘Daha geçen gün benden kira parası istemedin mi?’

İstanbul Esenyurt’ta yapılan bir sokak röportajında “Ekonomi çok iyi, geçinebiliyorum” diyen vatandaş borç aldığı arkadaşıyla karşılaştı. Arkadaşı vatandaşa, “Oğlum, daha geçen gün benden kira parası istemedin mi?”  dedi. O anlar sosyal medyada gündem oldu.
YouTube’da yayın yapan “Yurttaş TV” isimli kanalda yayınlana sokak röportajında vatandaşlara ekonominin gidişatı soruldu.

Röportaja katılan ve Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı desteklediğini belirten bir vatandaş “Ekonomiden memnunum. Ekonomik açıdan gerçekten zor durumda olan bir insan göremiyorum.” dedi.

‘ABİ EKONOMİ ÇOK GÜZEL’

Muhabirin “Sen geçinebiliyor musun?” sorusuna “Ben geçinebiliyorum çok şükür. Mesela benim kiram 2.500 lira…” yanıtını verdiği sırada röportajı veren vatandaşın arkadaşı geldi. Arkadaşı, AKP’li vatandaşa “Daha geçenlerde benden kira parası istemedin mi? Nasıl geçiniyorsun? Yalancı.” dedi. Bir an neye uğradığını şaşıran adam şunları söyledi:

“Geçiniyorum. Durumumdan memnunum açıkçası. Allah’a şükür. Ayıptır söylemesi; günlük güzel paralar kazanıyorum. Abi ekonomi güzel, vallahi güzel! Güzel değil mi lan? Ben evlenmiyorum bekarlık sultanlıktır.”

‘SURİYELİ KADIN SENİ DOLANDIRMADI MI?’

Sokak röportajının devamında AKP’li vatandaşı yalancılıkla suçlayan arkadaşı “Geçen sene evlendiğin Suriyeli kadın seni dolandırmadı mı? Bütün mal varlığını alıp kaçmadı mı?” sorusunu sordu. AKP’li vatandaş ise “17 bin lira paramı çaldı kaçtı, dolandırdı. Bir gün evli kaldık.” demekle yetindi.

 

‘Ekonomi çok güzel’ diyen vatandaşın borç aldığı arkadaşı: ‘Daha geçen gün benden kira parası istemedin mi?’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 ay önce

    Daha once farkina varmamistim. Genelde bu tipleri badem yanlamasi olarak algilardim. Roportaj sirasinda diger adamin dediklerine bakilirsa, muhtemelen bu arkadas inkar yoluyla hayata tutunmaya calisiyor. Bir kadin sevmis, parasini dolandirmis. Elde yok avucta yok, gecim zorlugu, enflasyon, guvenlik sorunu. Ilerleyen yas, belki saglik sorunlari ustune. Kolay olan, inkari seciyor belki de. Belki de bir kesim akp secmeninin profili budur. Gercekten ilginc.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!