Ekrem İmamoğlu ‘Murat Ongun’ iddiasını doğruladı

İBB Sözcüsü Murat Ongun’un yürüttüğü İBB Sözcülüğü biriminin kaldırıldığı iddialarını İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu doğruladı.

featured

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun’un aralarında Nagehan Alçı, Ertuğrul Özkök, İsmail Saymaz, Akif Beki, Özlem Gürses’in de olduğu gazetecilerle çekilen Karadeniz gezisi fotoğrafı hakkında yapılan eleştirilere yanıtı tepkiler gelmişti.

Ongun kamuoyunda gündem olan fotoğraf için “Biz bu tartışmaları önemsemiyoruz. Bu eleştiriler 200-300 kişinin kendi arasındaki yorumları, eleştirileridir” ifadelerini kullanırken “Nagehan Alçı o bölgede çok seviliyor. Biz fotoğrafın bütününe bakıyoruz” demişti. 

İMAMOĞLU DOĞRULADI

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB Sözcülük Birimi’nin kaldırıldığını doğrulayıp Murat Ongun’un başka bir göreve başlayacağını söyledi.

İmamoğlu, bu iddialara ilişkin ise “Konuştuğumuz konuların arasında çok küçük bir konu. Murat Ongun benim çok değerli bir yol arkadaşımdır. Başka görevleri vardır. Daha önce benim kararımla sözcülük makamı kurmayı uygun görmüştüm. Şu anda gördüğüm ortamda sözcülük makamının bir takım sonuçlarından dolayı, toplumun da buna gösterdiği refleksten, ne yazık ki siyasi rakiplerimizin de bu alanda dezenformasyon oluşturma çabasından dolayı ben sözcülük makamını kaldırdım, şu anda böyle bir makam yok. Murat Bey de diğer işlerine bakıyor” dedi.

Ekrem İmamoğlu ‘Murat Ongun’ iddiasını doğruladı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

5 Yorum

 1. 1 ay önce

  Akp’nin yerinde olsam o çocuğu partiye alır seçimlerde aday yapıp İmamoğlu’nun karşısına çıkarırdım.

  Cevapla
 2. 1 ay önce

  Sosyete tatilin parasını kimin cebinden ödedi??

 3. 1 ay önce

  tayyip “istifa etti veya görevden aldım” dememek için, “görevden affını istedi” derken, İmamoğlu “yaratıcı zekâsını” konuşturarak adamı görevden almaktansa makamı lâğvediyor. Bence bu imamoğlu tam Cumhurbaşkanı olacak adam.. valla altı ayda ne içişleri ne eğitim ne de maliye bakanlığı kalır devlette. Oh.. ne bakan var ne bakanlık, sen sağ ben selâmet. 🙂

 4. 1 ay önce

  3,5 maaşlılardan dem vurup, para harcamak için makam kuran liyakatsizler. Kurdum baktım olmadı kaldırdım.

 5. 1 ay önce

  Teşekkürler imamoğlu !! Chp içinde akp kafalılar olmasın.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!