Elazığ, Konya, Kayseri, Malatya, Rize, Kocaeli… Ekmeğe zam haberleri peş peşe geldi

Elazığ Şoförler Odası ve Fırıncılar Odasının aldığı kararlar doğrultusunda şehir içi toplu ulaşım ücretlerine yüzde 50, ekmek fiyatlarına da yüzde 33 zam geldi. Öte yandan Kayseri, Malatya, Konya gibi şehirlerde de ekmeğe zam haberleri geldi.

featured

ELAZIĞ’DA ULAŞIM VE EKMEĞE ZAM

Elazığ’da 200 gram ekmeğin fiyatı 3 liradan 4 liraya yükseltilirken, toplu taşıma ücretleri 4 liradan 6 liraya, öğrenciler için ise 3.5 liradan 4.5 liraya yükseltildi.

Elazığ Şoförler Odası Başkanı Şevket Toraman, “Toplu taşımalarda zamlı fiyatlar salı günü başladı. Allah nasip etti taksimetre fiyatlarımız ile ilgili bir çalışma düzenlemiş olduk. Taksimetre fiyatında açılışlarımız 12 lira, kilometre bazlı 10 lira zaman tarifesi olarak da bekleme saati 36 lira, indi bindiler de 30 lira olarak belirlendi” diye konuştu.

KONYA’DA EKMEĞE BÜYÜK ZAM

Tahıl ambarı olarak bilinen Konya’da artan maliyetlerden dolayı ekmeğe yüzde 40 zam yapıldı.

Yapılan zammın ardından 2.5 liraya satılan 200 gram ekmeğin fiyatı 3.5 liraya yükseldi.

Komisyon görüşmelerinde Konya Fırıncılar Odası’nın ekmeğin 4 liraya yükseltilmesini talep ettiği ancak komisyonun ekmek fiyatını 3.5 lira olarak belirlediği öğrenildi.

Zamlı satışlara yarından itibaren başlanacak.

KAYSERİ’DE EKMEĞE YÜZDE 40 ZAM

Kayseri Fırıncılar ve Uncular Odası Başkanı Mustafa Aslan tarafından oda üyelerine atılan mesaj da girdi maliyetlerinin yükselmesinden dolayı ekmeğe zam yapıldığını belirtilerek, yeni tarifenin yarından itibaren geçerli olacağı bildirildi.

Yapılan zam ile beraber oluşan fiyat listesi şu şekilde:
“Pişmiş 200 gram ekmek 3.5 TL, pişmiş 180 gram pide 3.5 TL, pişmiş 360 gram pide 7 TL, pişmiş 120 gram sandviç 3 TL, lavaş pişmişi 150 gram 4 TL, lavaş pişmişi 300 gram 8 TL, kıymalı ve peynirli 200 gram hamurdan pişirme 4.5 TL.”

MALATYA’DA EKMEĞE ÜÇ AYDA İKİNCİ ZAM

Malatya’da ekmekte 3 ayda ikinci zam yapılarak 3 TL olan ekmek 4 TL’ye yükseltildi.

Girdi fiyatlarının artması üzerine 200 gramı 3 TL’den satılan ekmek 24 Haziran’dan itibaren gramaj 200’de sabit tutulup fiyat 4 TL oldu.

Maliyetlerde yaşanan artışlardan dolayı 200 gramı 2,5 TL’ye satılan ekmeğin fiyatı 21 Mart 2022 tarihinde Fırıncılar Odası tarafından 3 TL’ye çıkarılmıştı.

KOCAELİ’NDEN DE ZAM HABERİ

Kocaeli’de beklenen ekmek zammı Kocaeli Fırıncılar Odası tarafından onaylandı. 1 Temmuz Cuma’dan geçerli olmak üzere Kocaeli’de 3 TL olan 200 gram ekmek 4 TL’ye, 100 gram simit ise 4 TL’den 5 TL’ye satılacak.

RİZE’DE EKMEK 5 LİRA OLACAK

Rize Fırıncılar Odası Başkanı Refik Kumbasar, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada artan maliyetler nedeniyle ülke genelinde olduğu gibi Rize’de de ekmeğe zam uygulanacağını söylemişti.

Kumbasar, haziran ay boyunca Rize merkez ile batı ilçelerinde 200 gram ekmeğin 4 liradan, Çayeli’nden itibaren doğu ilçelerinde ise 250 gram ekmeğin 5 liradan satışa sunulacağını belirtti.

Kumbasar, 1 Temmuz’dan itibaren ise il genelinde 250 gram ekmeğin 5 liradan satışının yapılmasının planlandığını kaydetti.

 

Elazığ, Konya, Kayseri, Malatya, Rize, Kocaeli… Ekmeğe zam haberleri peş peşe geldi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 3 ay önce

    durmak yok yola devam

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!