Elon Musk ile Tayyip Erdoğan’ın uzay pazarlığını açıklıyorum

featured
service

Nihat Genç yazdı…

Direk konuya gireyim, Boğaziçi’ne atanan kayyum rektörden çok kıllandım, hakkında hiç de hayırlı şeyler düşünmüyorum.

İstenmediği yerde durması yüzsüzlüğünden arsızlığından inadından işkillendim.

Siyaseti ve toplumu kutuplaştırmanın alemi ne?

Şahsi kariyeri adına kaos ortamı kızıştırıp kışkırtıyor.

Düşün milletin yakasından.

İstifanı ver hem öğrencilere hem medyaya hem ülkene rahat bir nefes aldır.

Neyin peşindesin?

Çatışma ortamını körükleyip gençleri polisle çatıştırıp mahkemelerde süründürdükten sonra artık ‘neyin bilimini’ yapacaksın?

Maksadın ne be adam?

Durduk yerde bu kadar sinir öfke nefrete sebep ne?

Anan seni Boğaziçi’nde mi doğurdu?

Yoksa Boğaziçi’nde rektörlük lordluk hakkın mı?

Bu kadar basit bir konuyu bu denli büyütüp bir büyük memleket meselesi haline getirdiğine göre, artık senin hakkında her şeyi düşünür, ileri-geri her lafı ciddiye alır ben de atar tutarım.

Yoksa, seni, siyasi iktidar, yüzde 0,5’i kapatmak için mi görevlendirdi, git, toplumu kutuplaştır, ortalığı galeyana getir, sokaklara benzin dök yansın karışsın ve iktidarımız da çok arzu ettiği o 1 puanlık farkı sayende kapatsın.

Belki de islamcı iktidar FETÖ’yle böyle bilinmedik tuhaf işbirliği içindedir, sen, Boğaziçi’nde Kabe posterini LGBT’lilere ayaklar altına al, biz de siyaseten ‘hayrını görelim’ diye, tıpkısı Yaşar Büyükanıt bildirisi.

Ne lan bir hiç uğruna bu inat, artık aklıma her dümen gelir!

Boğaziçi dünya üniversiteleri arasında ‘manzarada’ birinci bir okul.

Manzarasının eşi benzeri yok, o kadar sarhoş edici manzarası vardır ki .ötünüzü kaldırır, tam manzaraya dalmışken sizi de LGBT üyesi yapabilir?! Yoksa yeni rektör bu manzarayı ranta imara döküp bu rantı mı dünya birincisi yapıverecek.

Yani diyorum, yoksa siyasi iktidar bu manzaraya mı sulanıyor.

Boğaziçi Üniversitesi’nin eğitimine para yetişmediğini söyler, sonra okulun belli bölümlerini üçüncü havaalanına yakın yerlere taşır, geniş mekan, ormanlık, diye reklamını yapar ya da yeni bölümler açıyoruz ayağı yapıp, bir şekilde okulu merkezden boşaltma, sonra te uzaklara taşıma işlemi.

Ya da okulu Kanal İstanbul’un kanal kenarına bir gecede oturtuverirler!

Yapar mı yaparlar, araziyi bir şekilde kulpunu bulup satarlar mı satarlar, bu siyasi iktidardan beklenir mi, beklenir!

İşin içinde arazi rant ihale imar girmemişse bu iktidar seni hangi başarınla hangi eserinle oraya neden rektör yapsın uğruna bu kadar karışıklığı niçin göze alsın!?

Tayyip bey geçen günlerde Elon Musk’la görüştü, roket SpaceX şirketi pek yakında uzaya yolcu taşıyacakmış, kesin, Tayyip bey uzaya bir yolculuk düşünüyor.

Ya da birilerini uzay boşluğuna gönderme peşinde, şimdiden ağız yokluyor olabilir.

Elon Musk sormuş, Mars’a doğru mu Jüpiter’e doğru mu yer bakalım?

Tayyip Bey: Mars’a doğru çok sıcak olmaz mı?

Elon Musk: Vallahi bilemedim, Jüpiter de çok soğuk olur!

Tayyip Bey: Bize her yer Trabzon, uygun bir şey yaparsın artık bize!

Elon Musk: Tayyip bey, uzaya manzarası için gelecekseniz zahmet etmeyin çünkü dünyanın en güzel manzarası İstanbul Boğaziçi’nde…

Tayyip Bey: Yok yok, şöyle yüksek bir yer, Allah’a yakın bir yer, huzur bulacak bir yer bakmıştım.

Elon Musk: Vallahi cumhurbaşkancığım bulunduğunuz yerden daha yüksek bir yer şu anda uzayın hiç bir köşesinde yok.

‘Ama yine de havadar, çok havalı bir yer arıyorsan tavsiyem yine Boğaziçi Üniversitesi. Bakın sizi zamanında havalara sıçratıp şampiyon iktidar yapan hocaların hepsi ordan çıktı, Boğaziçi’nin kedileri özgür bira içimlik çayırlarından çıktı.

Tayyip Bey: İyi de 17/25 Aralık’tan sonra Boğaziçi çok bozdu, PKK’yı meşrulaştıran Kandil lehine bildiri dahi yayınladılar, gerçi haklarından geldik! FETÖ’nün cirit attığı yere döndü, FETÖ döneminde ağzını açan yoktu, o zaman iyiydik. Şimdi? Bir kel rektörümüzü kabul ettiremedik?

Elon Musk: Çok doğru diyorsunuz Tayyip bey, Boğaziçi’ne ben de gıcık olurum, nerede et kafalı biri var bulup siyaset bilimi sosyoloji yaptırırlar, aha işte Koray Çalışkan denen çüş kafa Boğaziçili değil mi, Amerikalarda ona kimler doktora yaptırdı, sayayım mı kaç tane?

Tayyip Bey: Sormayın, FETÖ’nün satın almadığı Abantçı akademisyen kalmadı, bu yüzden, şöyle, Ay’ın arkasına doğru, benim Beştepe’deki külliyenin tıpkısı….

Elon Musk: Ay’ın arkasında bin ayrı odayı ne yapacaksınız?

Tayyip Bey: Yahu sanane be adam sen işini yap!

Elon Musk: Mazur görün efendim, saklayacak çok şeyiniz mi var yoksa saklanacak çok adam mı var?

Tayyip Bey: Kendi adıma saklayacak Allah’a şükür hiç bir şeyim yok, damadım Berat Albayrak’ın hazinesi de, şimdi günahını almayayım demeyeyim de, müteahhitlerimin şimdi günahlarını almayayım milyar dolarları da demeyeyim de, cemaat tarikatlarımın vakıflarımın şimdi yukarda Allah var milyarları da demeyeyim deeeee….

Elon Musk: O değil de bu değil de… Eee artık birini söyleyin Tayyip Bey! Ayrıca uzay sizin zulanız değil. Saklamak saklanmak için başka bir yer bakın!

Tayyip Bey: Sizi de adam sanıp aradık, bari, bir tavsiyeniz var mı?

Elon Musk: Cehennemin dibi!

Tayyip Bey: Oraya iha siha roket gidip geliyor mu?

Elon Musk: Benim nükleer roketim var, tam oraya, ama şöyle gidiyor da, gelmiyor!

Tayyip Bey: Vallahi Elon Musk, seni çok sevdim, çok açık sözlüsün, aynen, bana gidip de gelmeyen bir roket hazırla!

Elon Musk: Bu ne acele efendim! Allah eceliyle sırasıyla versin!

Tayyip Bey: Elon Musk, kardeş, şu etrafımdakilerin yalanından riyakarlığından üç kağıttan yoruldum-yoruldum, hep beni kullanıyorlar, hep bana basıp üste çıkıyorlar, her işe beni sürüyorlar, beş para etmez adamlar karınca sürüsü gibi hep benden istiyorlar, bittim, tükendim..

Elon Musk: Olur mu siz bir büyük dünya liderisiniz. Her dönem o döneme uygun yardımcılarınızı devreye sokar, her sıkışmış yeni durumların problemlerini aşmayı da bilirsiniz?

Tayyip Bey: Vallahi Allah inandırsın bir daha iktidara gelsem, lafı hiç dolandırmaz direk konuya girerim. Napolyon için ne demişler: ‘Bir orduyu yitirir ama bir saati boşa harcamaz’ diye, biz bir ordunun işini bitirmek için Fetö alçağına on yıl boyun eğdik, zaman boşa aktı, sonra anladım ki, zaman ordudan da hukuktan da iktidardan da çok önemliymiş… İşte vakit geldi.

Elon Musk: Vallahi efendim, herkesin rahat edeceği yer vatanıdır, bakın Boğaziçi yayla gibi..

Tayyip Bey: Bana Boğaziçi’yle gelme, şişirilmiş balon. Süper sosyal yer diyorsun ama sonu ne erkek ne kadına çıkıyor, manzara şahane diyorsun da para etmiyor. Bunların yedi ceddini tanırım ben, Şerif Mardin’in yalanlarıyla bir cemaat kuruldu, Fetö’yü fikren kim besledi, Boğaziçi’nin meşhur hocası Şerif Mardin. Şu Nilüfer Göle’ler yılandan yalandan ne hayırlarını gördük? Bu Boğaziçi değil mi Cem Boynerleri övenler, Can Pekerler’in Kemal Dervişler’in Cengiz Çandarlar’ın zikren beslendiği yerler. Marka değeriymiş? Kendi değerin ne senin, manzaradan bilimsel değer mi olur. Bir dönem açık toplum gevelediler, bir dönem Tarihin Sonu, bir dönem çoğulculuk, serbest piyasa, bir dönem Fetö’yü öteden beri PKK’yı beslediler, bunlardan zırnık hayır gelmedi, boş adamlar boş, evet bir zaman önümü açmak için ihtiyacım vardı ama her şey bir yere kadar, yani iki dakika boş bıraksan bu akademisyenlerin her biri lastik tekerlek yakıp üstünden atlayacak, beni de Demirtaş’ın yanına koyarlar. Manzarası şahaneymiş! Beş para etmedikten sonra?

Elon Musk: Öyle konuştunuz ki yüreğime dokundunuz Tayyip Bey.

Sizin oralarda bir laf vardır, biz giderken yaya, eller gider Ay’a diye.. İşte Şerif Mardin gibi et kafalılar Said Nursilerle sizi meşgul edip yorarken Ay’a uzaya roketle gitmek Allah’a şükür benim gibi dal.araklara nasip oldu?

Tayyip Bey: Sorma Elon kardeş, bir küçük ricam olacak, bir daha ki sefere yanınıza bizim şu rektörü de versek.

Elon Musk: Uzaya yolculuk pahalı, maliyetini ödeyemezsiniz?

Tayyip Bey: Neyse, artık bize bir şey yaparsın! Olmadı, canın sağolsun, havada patladı deriz, okyanusa düştü der, kurtuluruz, .mına koyum…

Elon Musk: Son kelimeleriniz Tayyip bey anlaşılmadı, anlayamadım, şu .mına koyum, ne demek!

Tayyip Bey: Bıktım bu kifayetsizlerden Elon bey, gına getirdim, yordular beni, cinlerim tepemde, bir yerin başına koyacak adam bulamıyorum, ben artık ne yapayım. İdeolojimin gereğini yaptım, saraylar kurdum, cemaat tarikatları vakıfları ortalığa saldım. Meclisi kapattım, orduyu tasfiye ettim, daha ne yapayım, istemediler yaptım, baskıyla yaptım, kanun tanımadım yaptım, Allah için yaptım, arkadaşlarım davam için yaptı, inanın bugüne kadar üff be deyip yorulmadım, ama şimdi, perişanım!

Elon Musk: Anlıyorum, bakın bu perişanlık kötü, bitmişlik sendromu mu?

Tayyip Bey: Şöyle bir uzaya çıksak diyorum, açılır hava alırız…

Elon Musk: Tam anlayamadım efendim uzaya çıkalım derken gora gibi Cem Yılmaz gibi falan mı?

Tayyip Bey: Hayır hayır, bildiğin gerçek uzay…

Elon Musk: Tayyip bey, pek anlaşılmadı galiba, burada hava yok oksijen yok.. Yaşanacak yer yok yani bir roket var fırlatıyor bizim mevzu bu kadar.

Tayyip Bey: Ben de biliyorum hava yok, ama bilim adamları öyle konuşuyor ki, sanki uzay sığınakmış gibi. İki de bir insanlık nereye kaçacakmış, uzayda yer arıyorlar, demiyorlar mı. Ne bileyim, hava azsa, daha az hareket eder, daha az enerji sarfeder daha az yaşlanırız ve geniş geniş mekanlar daha özgür oluruz, erzak diyorsan daha az yeriz, işte tam aradığım. Hem hayal edeceksin hem de yaşayacaksın, en güzel yolculuk!

Elon Musk: En güzel yolculuk son yolculuk?

Tayyip Bey: Ne diyorsun lan, ne son yolculuğu!

Elon Musk: Sayın Tayyip Bey, anlatamadık galiba, uzay jüpiter evren kainat, aslında, dinlerin sapıkların sahte peygamberlerin mehdi mesih bozuntuların sığınağıdır. Dikkat edin kendini peygamber ilan eden herkes cümle içinde evren kainat güneş jüpiter kelimelerini bolca kullanır. Sanırım aynı şey bakın Fetö için de geçerli hep uzay jüpiter kitap kapakları yapardı. Işık hüzmeleri jüpiterten gelip Türkiye üzerine Fetö’nün suratı ışınlanırdı!

Tayyip Bey: Elon Musk efendi, iyi de, siz de ayıp ediyorsunuz, burada yaşanmaz orada yer bulunmaz, bir fikrinizi sorduk bizi de tımarhanelik deli yaptınız, bir çaresi yok mu, biz sonunda ne yapacağız?

Elon Musk: Efendim, biz son’la baş’la ilgilenmeyiz, sonu-başı gaip bilgisidir, sonla-başla Menzil’deki gavs ilgilenir, ona bir sorun, onun da roketleri var, harbiden uçurur..

Tayyip Bey: Yaa bana mı öğreteceksin alayı üç kağıtçı pezevenk, biz şöyle gerçekten bilimin geleceğinden yararlanalım istiyoruz?

Elon Musk: Bilimin geleceği için bence çok basit rektörü görevden alın. 

Ve etrafınızda sizden oranın buranın başına geçmek için başınızı ağrıtanların alayını görevden alın. Çünkü oranın buranın başına geçmek için kapınızı çalanlar Fetö’nün fırıldakları ve yine tezgah kumpas peşindeler, bakın ordunun içinde de…

Tayyip Bey: Siz nereden biliyorsunuz bunları!

Elon Musk: Pus olmayan havalarda vallahi yukarıdan her şey apaçık görünüyor!

Tayip Bey: Uzaktan bakınca her şey daha iyi görünüyor diyorsun.

Elon Musk: Kesinlikle, uzaktan bakınca bütün problemleri basit ve anında çözülebilir görüyorsun, bu yüzden, sizin ve memleketinizin sağlığı için insanlığın selameti için sizi bir sonraki sefere uzaya davet ediyorum, tadına doyamazsınız, ilk sefer ücretsiz..

Tayyip Bey: Bence de o uzaklıktan her şeye daha iyi bir çekidüzen verilebilir. Bakın uzay muhabbeti geyiği hemen faydasını gösterdi biraz kendimi toparlayabildim.

Hakan Fidan: (telefonu kapatır, yanındakine) Bu gece de bizi Elon Musk diye aradı, biraz idare ettik ama kardeş, nereye kadar?

Elon Musk ile Tayyip Erdoğan’ın uzay pazarlığını açıklıyorum

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

11 Yorum

 1. 1 sene önce

  O uydular baba hayrına atılmayacak. Neuralink projesi için olmazsa olmaz. İnsanları, nesneleri herşeyi buluta bağlamaları ve bunun için internet akışının kesilmemesi lazım. Pazarlık maddesi biz insanların düşünceleri, biyolojik verileri.

  Cevapla
 2. 1 sene önce

  Şu yazı yakışmış mı size ?

  Cevapla
 3. 1 sene önce

  Nihat bey 1983-1987 yıllarında Hukuk eğitimi yaptım,rektörün kim olduğunu mezun olduktan sonra diplomamı alınca öğrendim.Bir üniversitenin rektörünün kim olduğu seçimlemi atama ilemi geldiği öğrencinin pek te s..inde değildir.Bu olayda dışardan bir operasyon var.16.000 öğrencisi olan üniversitede enfazla 100 öğrencinin eylem yapmasından da ,rektörün kim olduğu öğrencilerin umrunda değil.Bir bardak suda fırtınalar koparılıyor.AB si ABD si işi gücü bırakmış bogaziçinin rektörüyle uğraşıyor.Amaç bu olayı bahane ederek sokak eylemlerini artırmak,Erdoğanı diktatör -sözde cumhur başkanı ilan ederek yıkmak,aynı oyun şuan Rusya’dada uygulanıyor.Burada mevzu vatandır,rektör teferruattır.saygılar

  Cevapla
 4. 1 sene önce

  Selcuk üniversitesi kamu yonetiminden mezun oldum.tamam bir Boğaziçi degil ama çok kaliteli hocalar tanıdım.hepsindej Allah razi olsun.rektörün adini bilmezdim.yuzunu de gormedim.kendisiyle diplomayı alırken imza attırmak için odasına gittiğimde tanıştım.birkac dakika konuştuk.nihat genci de kıvama getirmişler.yazik.daha ağır yazarım da sizin yöneticiler yayinlamiyor

  Cevapla
 5. :)))))) Son cümle de koptum vallahi. Beynine sağlık Nihat Genç.

  Cevapla
 6. Mizah diye bir şey var… Nihat Genç çok geniş bir yelpazenin yazarıdır.

  Cevapla
 7. 1 sene önce

  Son zamanlarda okuduğum hem ağlarız acınası halimize, hem de koyver gitsini şahane üslupla anlatan en keyifli yazı…Düşüncelerine sağlık ayağı yere basan yazar…

  Cevapla
 8. 1 sene önce

  Boğaziçi’ne atanan rektöre bu kadar giydirmeden önce keşke diğer 204 üniversiteye yapılan atamalarla farkını anlatsaydınız. Anlatmıyorsunuz, çünkü hiçbir fark yok. Gayet normal bir şekilde mevcut yasalar uyarınca sıradan bir atama yapıldı. Ahmet Necdet Sezer döneminde yapılan antidemokratik atamalarla karşılaştırılmayacak şekilde. Mesel Boğaziçi değil diyenlerden farkınız ne? Gözünün üstünde kaşın var diye ortalığı karıştırmaya çalışan DHKPC teröristlerine izin mi verilmeli?

  Cevapla
 9. 1 sene önce

  Boşuna uğraşma, an-la-maz. Ben artık yoruldum bu militan zihniyetlere laf anlatmaya çalışmaktan.

  Cevapla
 10. 1 sene önce

  1)Elinde kanıt var mı ki terörist deme hakkına sahip oluyorsun.
  2)Türkiye Cumhuriyeti’nin hukuku vardır; mahkeme kararı çıkmadan önünüze gelene terörist diyemezsiniz ve DHKPC bağlantılı denilen gençler serbest bırakıldı.
  3)YETMEZ AMA EVET dendiği için kararname ile fakülte açılabiliyor ve istenilse bir gecede bütün fakülteler kapatılabilir siz hala 20 yıl öncesinin antidemokratik faaliyetlerinden bahsediyorsunuz.
  4)Boğaziçi gibi bir okul kusura bakılmasın fakat bizim Anadolumuzun sıradan bir üniversitesine benzemez isteyen eşini kızını öğretim görevlisi olarak atarsa Boğaziçinin bir mahiyeti kalmaz.
  … daha yazardım fakat yurttaşlarımın kutuplaştırma, bölme ve ayrıştırma oyunlarına karşı koymadığı bu günlerde terörist damgası yemek istemiyorum.

  Cevapla
 11. 1 sene önce

  Niye istifa etsin yarin bu eylemi yapanlar istemedigi her seyde sokaga cikip hukumeti is yapamaz hale getirmez mi ? Genelde secim yapilir fazla oy alan degil atamayi yapan kisinin ideolojisine yakin aday atanir. Belki flu amca istifa ediodur ama atamayi yapan otur oturdugun yerde diyodur. Ben c.baskani olsam aga b. ustune b. olmaz deyip istifa etsede ettirmezdim

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!