Elon Musk, Twitter’da mavi tik için istenen ücreti açıkladı

Yaşanan satın alma sürecinden sonra Twitter'da pek çok hizmetin paraya tabi olacağı yönünde açıklamalar yapılıyordu. Elon Musk ilk olarak bazı kullanıcılara verilen 'Mavi tik'in paralı hale getirileceğini açıkladı.

featured

Tesla ve SpaceX’in üst yöneticisi Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasının ardından şirkette büyük değişim de başladı.  Musk, sosyal medya şirketinde ilk olarak ‘Mavi tik’ hesaplarına yönelik yeni düzenleme yaptı.

Elon Musk, resmi Twitter hesabı üzerinden ücretlendirmeye dair bilgi verirken aynı zamanda ödeme yapanların sahip olacakları ayrıcalıkları da açıkladı. Musk açıklamasında, Twitter’daki ‘Mavi tik’ uygulamasını, lordlar ve köylüler sistemi olarak niteleyerek bunun “saçmalık” olduğunu belirtti. Musk aylık olarak 8 dolarlık bir ücret belirlendiğini söylerken bunun satın alma gücüne bağlı olarak ülkeden ülkeye farklılık gösterebileceğini de ima etti.

Twitter’ın yeni CEO’su hemen ardından ücretli aboneliğin özelliklerini paylaştı. Buna göre abonelik alan kişiler dolandırıcılığa karşı yanıtlarda, bahsetmelerde ve aramada öncelikli olacak. Diğer kullanıcılara göre de daha uzun videolu paylaşımda bulunabilecekler. Musk ayrıca, ‘Mavi tik’  alan kişilerin, almayan kişilerin yarısı kadar reklam göreceğini ifade eti.

Elon Musk, Twitter’da mavi tik için istenen ücreti açıkladı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 4 hafta önce

    her şeyi paralı yaparsa, Twitter yere çakılır.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!