Elon Musk ve Grimes, bebeğin adını değiştirmek zorunda kaldı

Tesla'nın kurucusu Elon Musk ve eşi Grimes'ın bebeklerine "X Æ A-12" adını vermeleri dünyada tartışmalara neden olmuştu. Sembollerden oluşan ismin California yasalarına göre uygun olmadığı ikazını alınca çift, ismi değiştirmek zorunda kaldı. Bebeğin yeni adı ise Roma rakamlarından oluşuyor.

Elon Musk ve Grimes, bebeğin adını değiştirmek zorunda kaldı

Çift oğullarına X Æ A-12 adını vermiş ve ismin telaffuzu ve anlamı ile ilgili sorular gelmeye başlamıştı.

SpaceX, Tesla ve PayPal’ın kurucusu olan Elon Musk’ın profesyonel model olan annesi Maye Musk, bebeğe “X” diye hitap ettiklerini ifade etmişti.Sembollerden oluşan ismin California eyaletinin yasalarına aykırı oması nedeniyle çift, bebeğin isminde değişikliğe gitmek zorunda kaldı.

32 yaşındaki müzisyen Grimes, dün Instagram hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşımda, bebeğin adını değiştirdiklerini açıkladı. Bebeğin ismi ismi “X Æ A-Xii” şeklinde değiştirildi.

‘X Æ A-12’ NE ANLAMA GELİYOR?

Æ, a ve e’nin birleşiminden oluşan Latince ve eski İngilizce’de bir bağ anlamı taşıyor. Zamanla kullanımı azalsa da, Danca, Norveççe ve İzlandaca’da Æ bir harf olarak sınıflandırılıyor.

A-12 ise, Lockheed’in CIA için ürettiği bir uçak modeli. Üretimi sırasında tasarımcılar tarafından Archangel ani Büyülü Melek olarak adlandırılmıştı.

Çiftin oğullarının isminin nasıl telaffuz edildiği ise belirsizliğini koruyor. Elon Musk, Twitter’da bir takipçisinin, “X Ash Archangel” şeklinde okunup okunmadığı sorusunu sorduğu mesajı sadece beğenmekle yetindi.