Emekli Amiral Türker Ertürk: Demirtaş Türkiye için bir şans

CHP'li emekli Amiral Türker Ertürk, HDP'li Selahattin Demirtaş'ın Türkiye için bir şans olduğunu ileri sürdü. Demirtaş, İstiklal Caddesi saldırısında PKK'ye aklamaya çalışmış, TSK'nın terör harekatını “Kürtlerin başına bomba yağdırıyorlar” diyerek karalamaya çalışmıştı.

featured

Halk TV yayınına katılan emekli Amiral Türker Ertürk, HDP ve Selahattin Demirtaş’la ilgili dikkat çeken ifadeler kullandı.

Ertürk şöyle konuştu:

“Öncelikle Selahattin Demirtaş’ın Türkiye için bir şans olduğunu düşünüyorum. Selahattin Demirtaş niye şans Türkiye için? HDP’nin Türkiye’nin partisi olma yolunda ciddi hamleler yaptı. Bundan sonra da yapabilir bunun emarelerini görüyorum. Şimdi zaten biz halk olarak ne istiyoruz? HDP istiyoruz ki Türkiye’nin partisi olsun…

Tabii ki Selahattin Demirtaş’a HDP’nin yöneticilerine bu konuda büyük sorumluluklar düşüyor ama biz de düşüyor. Bakınız biz de onlara doğru adım atmalıyız ki onlar da Türkiye’nin partisi olma yolunda adım atsınlar. Bu iktidar bu şansı yok etmeye çalışıyor. Niçin? Çünkü bugün Kürt oyları üzerinde belirleyici olan Selahattin Demirtaş.”

Ertürk sözlerine gelen eleştirilere, AKP’lilerin Demirtaş ve Abdullah Öcalan’la ilgili sözlerini hatırlatarak “Bunları unuttuk mu?” diye yanıt verdi.

DEMİRTAŞ PKK’YI AKLIYOR, TSK’YI SUÇLUYOR!

HDP’li Selahattin Demirtaş, TSK’nın Suriye’nin kuzeyindeki PKK/YPG terör üslerine yönelik Pençe-Kılıç Harekatı’nı hedef almış, İstiklal saldırısında PKK’ya temize çıkarmaya çalışmıştı. TSK’nın terör operasyonunu “Kürtlerin başına bomba yağdırıyorlar” diye karalayan Demirtaş, dün sosyal medya hesabından şu ifadeleri kullanmıştı:

“İstiklal’de kirli bir organizasyonla bomba patlatacak, masum insanları katledecekler. Bu vahşi terör saldırısının altındaki gerçekleri sorgulayanları susturmak için, onları terör yandaşı ilan edecekler.

İstiklal’de katledilen kardeşlerimiz üzerinden doğan acıyı ve öfkeyi istismar ederek Kürtlerin başına bomba yağdıracaklar. Bu kirli senaryoya “vatan savunması” deyip milli duyguları kabartarak oy devşirmeye çalışacaklar, şaşkın muhalefeti de peşlerine takacaklar.

Savaşı desteklemeyenleri vatan haini ilan edecekler. Elinizi vicdanınıza koyun ve Allah rızası için doğruyu söyleyin, hakikat bu değil mi? Bu basit ve hazin denklemi çözmek çok mu zor?

“Türk’ü Kürt’e, Kürt’ü Türk’e kurban etmeyeceğiz, kirli savaş politikalarına teslim olmayacağız, el ele verip büyük bir barış, kardeşlik, huzur, refah toplumu olacağız, YAŞASIN BARIŞ” demek çok mu zor?

Bakın bunca haksızlığa ve zulme rağmen biz söylüyoruz; korkmayın, siz de söyleyin: SAVAŞA HAYIR!”

Emekli Amiral Türker Ertürk: Demirtaş Türkiye için bir şans

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

15 Yorum

 1. 2 hafta önce

  NATO subayları bu ülkeye en az düşman kadar zarar vermiştir.

  Onlar TSK dan emekli olur ama NATO görevleri ömür boyu sürer…

  • 2 hafta önce

   Al sana Atatürkle yatıp onu rüyasında gördüğünü söyleyenlerden bir tanesi daha..Atanın perdelemesiyle bugüne kadar ne idüğünüzü sakladınız amma tipinize bakan kim olduğunuzu biliyor..sizin cezaevi göreviniz yanınızdaki bir kısım şerefli subayların cezalandırılmasını gölgeledi ancak; ordan ekmek yediniz..

 2. 2 hafta önce

  Askerlik öldü general.Sinsi siyasetçilere sırf üniformalı oldukları için asker diyemem.

 3. 2 hafta önce

  Askerlik öldü general.
  Sinsi siyasetçilere sırf üniformalı oldukları için asker diyemem.

 4. 2 hafta önce

  Adımın adı Türker.soyadi da erturk ama gel gör ki bölücü örgüt masasina yağdanlik taşıyor.daha neye şaşıracagim bu dünyadan göçüp gidene kadar acaba

 5. Yuh sana ya ne diyeyim ; numaracı atatürkçü numaracı cumhuriyetçi seni gidi seni sende uzun zamandır değişiklik vardı zaten , safını belli ettin sen yuh sana!

 6. 2 hafta önce

  güvendiğimiz dağlar yok ağa bundan sonra hiç bir siyasete inanmıyacaksın

 7. 2 hafta önce

  Adam biz aponun heykelini dikecegiz diyor bu duymamismi yada bizi salakmi saniyor birde bunlar turk subayi olmus vah zavalli ulkem vah

 8. en son hdpye doğru adım atıldığında, özerklik ilan ettiler.. çin ile savaşmazlarsa, biz abd ile kaçınılmaz olarak savaşacağız.. bir an önce harekete geçmeliyiz.. safımızı oluşturmalıyız

 9. 2 hafta önce

  Englisher Realenglish diye bir ingliz adı olur mu?kim inanır o zaman böyle bir isimle gerçek kimliği olduğuna?

  • 2 hafta önce

   Isimle, sekille kimlik olmaz, soylediginle ve yaptiginla olur. Aklin sira fisleme yapacaksin ama yemezler.

   Cevapla
 10. Sayıl komutanı bende destekliyorum yıllardır terör konusunda hatalı davrandık ötekileştirme siyasetini artık terk etmeliyiz

  Cevapla
  • 2 hafta önce

   Kim ötekileştirilmiş onu da açıklasana.Bu gün İzmir başta olmak üzere sahil şeridindeki şehirlerin nüfuslarının yarısı Kürt vatandaşlardan oluşuyor.İstanbul,Ankara aynı şekilde.Devletin bütün kurumlarında Kürt olanlar görev yapabiliyor.İş dünyası Kürt asıllı iş adamları ile dolu.Eğitim bütün vatandaşlara eşit şekilde veriliyor……v.s.Bir Türkle bir Kürt arasında devlet hizmeti açısından ne fark var anlamıyorum.Tutturmuşsunuz ötekileştirme diye bir türkü çalıp duruyorsunuz.Ha bu arada bu satırları yazan kişi olarak ben yedi sülalesi Kürt olan bir vatandaşım bilesiniz.

 11. 2 hafta önce

  Şehitlerimizin hatırasına , katledilen çocuk , bebek, öğretmen, asker, polisimize hakaret.
  Demirtaş aponun heykelini dikecez demişti. Yazıklar olsun sana , benden alınan vergilerle aldığın maaş için hakkımı helal etmiyorum.
  Bu zihniyet nasıl bir çürümüş tarafın ve bilincin olduğunu açıkça gösteriyor.
  Kahraman ordumuzun asilliğini, bu yukardaki şahsın yaptıkları ve sözleri gölgeleyemez. Atatürkün dediği gibi Dahili ve harici düşmalar heryerde olabilir.
  Heryerde ki hainlere ve düşmana karşı , bayrağımızı daha fazla sevip daha fazla sahip çıkacaz.

 12. 2 hafta önce

  daha 19.yy kimlik siyaseti yapan ve kendini hala 2. sınıf vatandaş olarak niteleyip(anayasada Türk milleti tanımı açık açık yazıyor) mağdur edebiyatı yapan ve terör devletlere ve teröristlere sırtını dayayan feodal zihniyetlerin kurduğu bir parti Türk Milletine hizmet eder mi!

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!