Emniyet ve Jandarma’dan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu merkeze koyarak yaptığı uyuşturucu açıklamasına, İçişleri'ne bağlı EGM ve Jandarma'dan suç duyurusu yapılacağı açıklandı.

featured

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, uyuşturucu ile ilgili yaptığı açıklamada “Saray da çok iyi biliyor ki bu uyuşturucuları kendileri davet ettiler bu ülkeye, ‘paralarınızı getirin, her şeye göz yumacağız’ dediler ve göz yumdular.” demişti.

Bu açıklama sonrası Emniyet ve Jandarma’dan Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunulacağı açıklamaları yapıldı.

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “177 yıllık Emniyet Teşkilatımızı ‘Cari açığı kapatmak için uyuşturucu ticareti yapmak’la suçlamaktadır. Bu iftira sahibi hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz” denildi.

JANDARMA DA AYNI AÇIKLAMAYI YAPTI

Jandarma Genel Komutanlığı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na suç duyurusunda bulunulacağını açıkladı.

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yapılan açıklamada, “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 183 yıllık Jandarma Teşkilatımızı “Cari açığı kapatmak için uyuşturucu ticareti yapmak”la suçlamaktadır. Bu iftira sahibi hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

SOYLU: YALANLARINI YANINA BIRAKMAYACAĞIZ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun iddiaları üzerine bir video yayınlayarak tepki gösterdi. “Kılıçdaroğlu’nun Amerika’da hamburgercide aldığı siparişler yavaş yavaş ortaya çıkıyor” notunu düşerek bir video paylaşan Soylu, Yakanı bırakmayacağız! Yalanlarını yanına bırakmayacağız! İftiralarını yanına bırakmayacağız!” ifadelerini kullandı.

thumbnail
İlgili haber

Kılıçdaroğlu’ndan metamfetamin açıklaması… ‘Breaking Bad Süleyman’ diyerek seslendi

Emniyet ve Jandarma’dan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

5 Yorum

 1. 3 ay önce

  bunlar ucuz suclamalar. KK nın chp nın basından gıtmemesını saglamak ıcın manevra. AKP ,onu magdur kahraman rolu oynatmak ıstıyor

  Cevapla
 2. 3 ay önce

  KK cılkını çıkardı artık..isim vererek madde reklamı yapmak bir yana diziyi de hiç izlememiş ki aslında konunun uyuşturucu değil ahlak olduğunu da bilmiyor.

  Cevapla
 3. 3 ay önce

  Burada suclananlar EGM ve Jandarma teşkilatı değil başındaki zat. Her zamanki gibi hükümet devletin kurumları ile manipülasyon yapıyor

 4. 3 ay önce

  EGM ve Jandarma, Turk milletinin kurumlaridir. Ucuncu sahislarin, bakan dahi olsa avukatligini yapmalarini son derece yanlistir. Hukukcu degilim ama bu bile suc teskil edebilir ileride. Bunu yapan burokratlar Turk milleti adina gorevi yuruttuklerini unutmamalidirlar, gun gelir hatirlatacak olanlar basa gelecektir.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!