Emniyet, Kaftancıoğlu’nu savunan Sabri Uzun’a ‘ahlaksız’ dedi

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), Emniyet İstihbarat Dairesi Eski Başkanı Sabri Uzun'un, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile ilgili hapis cezasının onanmasına ilişkin paylaşımına tepki gösterdi.

featured

Emniyet Genel Müdürlüğü, Emniyet İstihbarat Dairesi Eski Başkanı Sabri Uzun’un sosyal medya hesabından Yargıtay 3. Ceza Dairesi, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile ilgili hapis cezasının 4 yıl 11 ay 20 gün olan bölümünün onanmasına ilişkin “Kaftancıoğlu, Halide Edip, 23 Mayıs 1919 günü İngiliz işgali altındaki İstanbul Sultanahmet meydanında özgürlük nutku atmıştı. İşgalciler bile Ona, senin gibi ceza vermemişlerdi. Türk kadınlarını sizin şahsınızda kutluyorum” paylaşımına tepki gösterdi.

EGM’nin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, “İstihbarat Daire Başkanlığı yapmış birisinin böyle bir ahlaksızlığı kabul edilemez. Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı” diyerek tepki gösterdi.

Emniyet’in kurumsal hesabından yapılan paylaşım tepki çekti. Birçok kullanıcı Emniyet’in sosyal medya hesaplarını yönetenlerin bu üslupla ve siyasi içerikte mesaj atmasını sakıncalı buldu.

A Haber’in parlamento muhabiri Levent Eke, 2020 yılında Emniyet Genel Müdürlüğü “Medya, Halkla İlişkiler ve Protokol Daire Başkanı” olmuştu.

İlgili haber: A Haber muhabiri Emniyete atandı

Emniyet, Kaftancıoğlu’nu savunan Sabri Uzun’a ‘ahlaksız’ dedi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 1 ay önce

  Her şey yanlış. Emniyetin üslubu yanlış. Sabri Uzun’un Halide Edip örneği yanlış. Kaftancıoğlu’nun rotası yanlış. Atatürk’e Atatürk diyemeyen birisinin CHP’nin il başkanı olması yanlış. Bu kadar yanlıştan doğru çıkmıyor.

  Cevapla
 2. 1 ay önce

  Sabri sana Türk ulusu emniyetini emanet etmiş sen Kürtçüleri Açılımcıları nasıl savunursun! . Demirtaşı Kavalayı Kaftancıyı savunmakta Apo’yu PKK/hdp’i savunmak arasında hiçbir fark yok.. Onların avukatları var sen avukatlıklarına neden soyundun..

 3. 1 ay önce

  Sabri yanlış yaptın.Türk/Atatürk’e her fırsatta düşmanlığını kanıtlamış Kavala Kaftancı gibileri savunma, bırak avukatları savunsun. Kaftancının şahsında Türk kadınını nasıl görebildin! O Akapeye Seri Katil demedi T.C’ne dedi. O PKK’lıları övdü. O Türk halkına Ermeni Soykırımı iftirası attı.

 4. 1 ay önce

  Bu ne düzeysizlik. Bakanlar, milletvekilleri, bürokratlar böyle konuşmamalı. Kişisel olarak kurumsal alan dışında istediğiniz gibi konuşabilirsiniz ama resmi alanda kelimeleri özenle seçmek zorundasınız.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!