Emniyet’ten ‘Levent Göktaş’ adımı

Son haftalarda sosyal medyanın gündemine oturan “Levent Göktaş” adına açılan Twitter hesabıyla ilgili Emniyet'ten adım geldi.

featured

Necip Hablemitoğlu suikastının firari şüphelisi emekli Albay Levent Göktaş’ın adına açılan ve “konuşacağım” mesajları veren, kısa süre içinde de kapatılan sosyal medya hesabıyla ilgili Emniyet Genel Müdürlüğü’nün inceleme başlattığı iddia edildi.

Gazeteci Tolga Şardan, T24’teki son yazısında “Savcılık talimatıyla harekete geçen Siber Suçlarla Mücadele Dairesi, hesabın kimliğini ortaya koyabilecek. Böylelikle tarafları arasında büyük tartışma yaratan sosyal medya hesabının kime ya da kimlere ait olduğu gün ışığına çıkacak” ifadelerini kullandı.

Şardan şöyle devam etti:

“Bozkır’ın hakkındaki iddiaları sonrasında adliyeye davet edilen üst düzey askeri yetkilinin bilgisine başvuruldu. Söz konusu TSK mensubu; elindeki belgeleri sunarak hakkındaki iddiaların somut halden uzak olduğunu ispatladı.

Bu konuda görüştüğüm üst düzey bir yetkili, Bozkır’ın TSK’dan ihraç edilmesi sürecinde etkisi olduğunu ileri sürdüğü kimi askerler hakkında “intikam almak” amacıyla iddialarda bulunduğuna dikkati çekti.”

‘O ARAÇ BİR DAHA GÖRÜLMEDİ’

“Göktaş’ın sırra kadem basmasıyla birlikte İstanbul’da kullandığı araç da adeta buhar oldu” diyen Şardan, şu değerlendirmede bulundu:

“Göktaş’ın kullandığı kiralık araç en son Pendik’te MOBESE kameralarında görüldü. Aracın izi, Göktaş’ın 18 Haziran’da kayıplara karışmasının ardından bir daha kent genelinde herhangi bir kamera takibinde görülemedi.

Göktaş’ın kayboluşuyla birlikte aracın izinin sürülmesi halinde yeni ipucuna ulaşmak mümkün olabilirdi.

8 Haziran’dan bugüne kadar yaşananlara baktığımızda, elini kolunu sallayarak kaybolan Göktaş’ın aracının polisçe neden izinin sürülmediğini sorgulamanın da artık pek bir anlamı kalmadı sanıyorum!”

‘O TUĞLAYI YARIN ÇEKİYORUM’

Levent Göktaş adıyla açılan Twitter hesabından yapılan paylaşımlarda şu ifadeler yer almıştı:

“1-Herkese iyi akşamlar. Güven Sorunu olmaması için herhangi bir şüphe olmaması için belgeleri de yarın videolu bir şekilde açıklayacağım. Daha doğru olacağını düşünüyorum.Ayrıca Gözümün gördüğü hiçbir şeyden korkmadım.Kendimi Harp Okulundan mezun olmuş Teğmen gibi hissediyorum.

2-Yarından itibaren videolu anlatımlarım olacak. Net söylüyorum bazıları bu gece uyku uyumasın.Gerçek neymiş yarın görüşeceğiz. Beni Yere göğe sığdıramayıp dar zamanda yanımda olmayanlar k**** kursağında büyüyenler görüşeceğiz.Beni kullanıp bir kenara atanlar kabusunuz olacağım.

3-Siz korunaklı konaklarda kalırken ben sırt çantası ile orada burada geziyordum. K**** kursağında büyüyenler uyumayın lan uyumayın o tuğlayı Yarın çekiyorum. Altta kalanın canı çıksın!

4-Ve şunu aklınızdan çıkarmayın beni Sedat Peker ile karıştırmayın! Devlet denilen aygıtı başınıza geçiririm! Ben yanarsam Siz de yanarsınız net!”

SEDAT PEKER: HESABI BEN KAPATTIM

Levent Göktaş adına açılan Twitter hesabının, ailesinin ‘sahte hesap’ açıklamasının ardından kapatılmasına ilişkin paylaşımlar yapan Sedat Peker, Göktaş’a yakın isimlerin kendisini aradığını iddia etmişti. Kendisine yakınlığıyla bilinen Emre Olur’un Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlarla iddialar hakkında konuşan Peker şöyle dedi:

“Zekaya saygı duyuyoruz deyin. Bunları demiyorsunuz, Sedat Peker sahte hesaba atladı diyorsunuz. Dün gece Levent Göktaş tarafı beni aradı. Onlara dedim ki: “Yarın bu işi düzeltmezseniz tüm dünya bu konuları değil farklı cinayetleri konuşuyor olur.”. Avukat Celal Ülgen Bey bu konular %90 levent göktaşa ait derken, benim tehditimden sonra yalandan Celal Ülgen Bey’i kötüleyen birkaç tweet yazarak bu hesap Levent Göktaş’a ait değil dediler.”

“…Levent göktaş ve çetesi ile de görüşecem sizinle de hesaplaşacam. 40 yaş altı kardeşlerime verdiğim sözü tutup onlara tertemiz bir ülke bırakacam. Abaküslü emre uslu, dün geceki telefon trafiğimle o hesabı ben kapattım. Bu sabahki avukatların yaptığı açıklamaları ben yaptırdım…”

NE OLMUŞTU?

Necip Hablemitoğlu suikastının planlayıcısı olduğu gerekçesiyle hakkında yakalama kararı çıkarılan eski Özel Kuvvetler Komutanlığı subayı Levent Göktaş’ın ismini taşıyan bir hesap, bazı ifşalarda bulunacağını dile getirerek “Beni Sedat Peker ile karıştırmayın!” ifadelerini kullanmıştı.

Bu ifadeler üzerinde bir tweet atan Sedat Peker, “Levent abi eğer bu sözü sen söylemediysen şimdi söyleyeceklerimden dolayı kusura bakma” diyerek “Emin ol şimdi radarıma girdin. Yaşar Baba vasıtasıyla bana teklif ettiğin para ile ortadan adam kaldırma tekliflerini de seçimlere 2 ay kala çekeceğim videolarda da konuşacağız. Kimsin lan sen beni Sedat Peker ile karıştırmayın diyorsun?” ifadelerini kullanmıştı.

Göktaş Ailesi adına açıklama yapan avukat Hüseyin Ersöz de “Sosyal medya platformu Twitter’da Mustafa Levent Göktaş adıyla açılmış olan hesaplar gerçek dışı olup, yazıların hiçbirisi müvekkilimizi ve ailesini bağlamamaktadır. Bu sosyal medya hesaplarında, gerçek dışı şekilde, gündem oluşturmak için yayınlanan videolar ve kurgulanan diyalogların da müvekkilimizin üslubu ve kişilik özellikleri ile taban tabana zıt olduğunu ifade etmek isteriz” demişti.

Bu açıklamanın ardından Levent Göktaş adını taşıyan Twitter hesabı silinmişti.

Emniyet’ten ‘Levent Göktaş’ adımı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 ay önce

    Neden bende özellikle emniyetin işini yapmadığı veya yapamadığı, kifayetsiz olduğunu söyleyen her habere karşı ’15 Temmuz öncesi kadrolar ne kadar da temizdiler, özlem hissiyatı var’ hissini uyandiriyor..

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!