Emniyet’ten ‘Türkiye Yüzyılı’ sloganlı açıklama

Son dönemde organize suç örgütleri ve uluslararası uyuşturucu çetelerinin Türkiye'deki faaliyetleriyle ilgili yapılan yorum ve eleştirilere Emniyet Genel Müdürlüğünden yanıt geldi. Suç şebekelerinin ve yabancı istihbarat teşkilatlarının itibarsızlaştırma çabalarının hedefi oldukları belirtilen açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı AKP'nin vizyon belgesi olan “Türkiye Yüzyılı” sloganına atıf yapılması dikkat çekti: “Türkiye Yüzyılı için yolumuza devam edeceğiz...” Geçen hafta, AKP'nin Türkiye Yüzyılı şarkısının Polis Bandosu'nca çalınması tartışma konusu olmuştu.

featured

Son dönemde organize suç örgütleri ve uluslararası uyuşturucu çetelerinin Türkiye’deki faaliyetleriyle ilgili yapılan yorum ve eleştirilere Emniyet Genel Müdürlüğünden açıklama geldi.

Türk Polis Teşkilatı ve tüm güvenlik güçlerini her fırsatta kötülemeyi vazife edinmiş olanların görevlerinin başında olduğu belirtilen açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“100 bin kaçak göçmeni sınır dışı ediyoruz, ‘Burada ne işleri vardı?’ diyorlar. Organize suç örgütlerini tek tek çökertiyoruz, üyelerini yakalayıp Adalete teslim ediyoruz, ‘Nereden çıktılar?’ diye soruyorlar. Tarihin en büyük uyuşturucu operasyonlarını yaptık, en büyük gözaltıları, en büyük tutuklamaları gerçekleştirdik, gerçekleştirmeye de devam ediyoruz, kökünü kurutuyoruz, ‘Bunları niçin yakalıyorsunuz? Neden bu kadar yakalıyorsunuz? Uyuşturucu paralarını Türkiye’nin cari açığının finansmanında kullandılar.’ diye en ağır suçlamaları yöneltiyorlar. FETÖ’nün belini kırdık, operasyonlarımız kesintisiz sürüyor, ‘Bitmedi mi hala?’ sorusu ile karşılaşıyoruz. PKK/KCK’yı çökerttik, şehirlerimiz huzur içerisinde. Buna rağmen karalama derdindeler.”

AKP SLOGANINA ATIF: TÜRKİYE YÜZYILI İÇİN…

Emniyet teşkilatının sanal kumardan siber suçlara, dolandırıcılıktan hırsızlığa kadar suç ve suçlunun peşinde olduğu ve hiçbirine nefes aldırılmadığı belirtilen açıklamada, teşkilatın suç ve suçluyla mücadelede tarihinin en başarılı döneminde olduğu belirtildi.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Geçen yılı sıfır faili meçhul cinayetle tamamladık. Bu yıl trafik kazalarındaki ölümler yüzde 12 azaldı. Aile içi ve kadına yönelik şiddette ihbar anından çok kısa süre sonra olay yerindeyiz. Pandemiden depreme, sellerden yangınlara kadar 7 gün 24 saat aziz milletimizin ve ülkemizin huzuru için teyakkuzdayız. İnanıyoruz ki; gayretimizin, çabamızın ve yaptıklarımızın milletimiz farkında… Suç şebekelerinin, terör örgütlerinin, yabancı istihbarat teşkilatlarının ve onların taşeronlarının iftiraları, örtülü-açık suçlamaları, itibarsızlaştırma ve mücadeleden düşürme hamleleri ile karşı karşıya olduğumuzu biliyoruz.

15 Temmuz’u başaramayanların bize nasıl kin beslediğini biliyoruz. Coğrafyamızdaki istikrarsızlığa bizi bulaştıramadıkları için hırslandıklarını biliyoruz. Her türlü saldırılarına direnen ve fırsat vermeyen güvenlik güçlerimizi hazmedemiyorlar. Bunu da biliyoruz. Türkiye Yüzyılı için yolumuza; milletimize olan sorumluluğumuz, devletimize olan sadakatimiz, medeniyetimize olan bağlılığımız ve şehitlerimize olan borcumuzla devam edeceğiz.

Emniyet’ten ‘Türkiye Yüzyılı’ sloganlı açıklama

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

3 Yorum

 1. 4 hafta önce

  yuzyil baslayali 23 sene olmus, iki yuz yil geriye gitmisiz bunlar pando caliyor. Deliye hergun bayram.

 2. 4 hafta önce

  devlet kurumları, hiç bu kadar bu iktidar dönemindeki kadar küçük düşürülmemişti.

 3. 4 hafta önce

  devlet kurumları hiç bu kadar bu iktidar dönemindeki kadar küçük düşürülmemişti.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!