Emniyetten villada kazı açıklaması

Sırp mafya liderinin Sarıyer'deki villasında yakalanmasının ardından bahçesinde başlatılan ceset arama kazılarına ilişkin İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden Sarıyer'den açıklama geldi.

featured

Interpol’ün kırmızı bülten ile aradığı ve adı uyuşturucu kaçakçılığına karışan Sırp çete lideri Zeljko Bojanic’in, Sırp uyruklu Rosto Mijonovik’i öldürdüğü şüphesiyle Sarıyer’de kaldığı villada yakalandığı öğrenildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 2 Kasım günü Zeljko Bojanic’in kaldığı villanın bahçesine bir şey gömdüğü ihbarını aldı. Bunun üzerine söz konusu adreste çalışma başlatıldı. Bojanic’in maktulü burada gömebileceği şüphesi üzerine polis ekipleri kepçelerle evin bahçesinde kazı yaptı. Bahçede bulunan havuzun da sökülerek kazıldığı çalışmalarda herhangi bir bulguya rastlanmadı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Sarıyer’de bir villaya düzenlenen operasyon ve ardından yapılan kazı çalışmaları ile ilgili açıklama yaptı. Operasyonda, J. A. B. adına düzenlenmiş sahte Makedonya pasaportu ile Türkiye’ye giriş yapan organize suç örgütü üyesi yabancı uyruklu Z. B.’nin gözaltına alındığı, ihbar üzerine villanın bahçesinde yapılan kazılarda ise bir bulguya rastlanılmadığı bildirildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Sarıyer’de bir villada gerçekleştirilen operasyonla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, “İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce elde edilen bilgiler doğrultusunda; organize suç örgütü üyesi yabancı uyruklu Z. B. isimli şahsın, J. A. B. adına düzenlenmiş sahte Makedonya pasaportu ile ülkemize geldiği ve ilimizde bulunduğu tespit edilmiştir. Başlatılan çalışmalar neticesinde adı geçen şahıs 04.11.2022 tarihinde Sarıyer ilçesinde yapılan operasyonda yakalanmıştır. İkamette yapılan aramada; sahte kimlik, pasaport ve dijital materyal ele geçirilmiştir. İkamet bahçesinde bir şahsın cesedinin gömülü olduğu yönündeki ihbar üzerine, Cumhuriyet Savcısı talimatı ile yapılan kazıda herhangi bir bulguya rastlanılmamıştır.  Konuyla ilgili olarak, kamuoyunu yanlış yönlendirenler hakkında gerekli yasal işlemler başlatılacaktır.  İstanbul Emniyet Müdürlüğü, şehrimizin huzur ve esenliğini korumak amacıyla bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da tüm suç ve suçlularla mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir” ifadeleri yer aldı.(DHA)

 

Emniyetten villada kazı açıklaması

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 3 hafta önce

    Susurluk Kazası’nın yıl dönümündeyiz, efendim. O kaza ki aslında Kuşadası Kazası’dır, bir okuyun, bir düşünün. Araba buradan, Kuşadası’ndan hareket etmiştir, ve pay edilemeyen kozlar da burada, Kuşadası’ndadır, ve bütün Batı kıyısındadır, hasılı turizm-gayrimenkul neredeyse oradadır. Demek istediğim, efendim, Turzim-Gayrimenkul neredeyse Kokain Mafya yani Terör oradadır. Mantık da bunu gerektirir. Başka türlü olabilir mi?

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!