Enerji Bakanı Dönmez’den Kılıçdaroğlu’na ‘elektrik’ yanıtı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, elektriği kesik abone sayısının 4 milyon değil 278 bin olduğunu iddia etti.

featured

Elektrik zamlarını protesto için fatura ödemeyeceğini duyuran CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun evinin elektriği dün kesilmişti. Kılıçdaroğlu haberi sosyal medya hesabından duyurmuştu.


Gaz lambası eşliğinde eşiyle birlikte kameralar karşısına geçen Kılıçdaroğlu, 4 milyona yakın hanenin elektriklerinin kesik olduğunu belirtmişti.


Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, paylaştığı bilginin doğru olmadığını öne sürdü.

Dönmez, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Sayın Kılıçdaroğlu’nun bugün 4 milyon hanenin elektriği kesikmiş gibi oluşturmaya çalıştığı söylem algıdır, manipülasyondur, çarpıtmadır” ifadelerini kullandı. Bugün itibarıyla tüm abone gruplarında elektriği kesik abone sayısının 278 bin olduğunu söyleyen Dönmez, bunun toplam abone içindeki oranının yüzde 0,6 olduğunu belirtti.

Enerji Bakanı Dönmez’den Kılıçdaroğlu’na ‘elektrik’ yanıtı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 10 ay önce

    0.6 imiş…lafa bak! 278 bin az mı? Her hane de 4 kişi olsa 1 milyondan fazla insan elektriksiz yaşamak zorunda kalıyor demektir. Bu sorun değil mi yani???

    Cevapla
  2. 10 ay önce

    Ne hikmetse heryer de ayni problem, almanyada 289.000 hane‘nin elektrigi kesik su anda, nereye varacak bu isler bilmiyorum.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!