Enis Berberoğlu’ndan Sevigen’e MİT TIR’ları yanıtı

Eski CHP Genel Sekreteri Mehmet Sevigen, MİT TIR'ları belgelerini Enis Berberoğlu'na yayınlanması için veren kişinin CHP lideri Kılıçdaroğlu olduğunu öne sürmüştü. Berberoğlu, Sevigen'i yalancılıkla suçladı.

featured

Partiden ihraç edilen eski CHP Genel Sekreteri Mehmet Sevigen, A Haber’de MİT TIR’ları olayıyla ilgili yeni iddialar ortaya attı. Sevigen, “Enis Berberoğlu‘na verilen belgeyi kim verdi? Kemal Bey götürüp o belgeyi verdi. Enis Berberoğlu hapishanede konuşacak diye Kemal Bey o yürüyüşü Enis Berberoğlu konuşmasın diye yaptı. O belge, MİT Tırları belgesiydi. MİT Tırları belgelerini Enis Berberoğlu’na yayınlasın diye Kemal Kılıçdaroğlu verdi” dedi.

Sevigen’in iddiaları iktidara yakın medyada geniş yer buldu.

MİT TIR’ları olayıyla ilgili tutuklandıktan sonra Anayasa Mahkemesi kararı üzerine serbest bırakılıp milletvekili olarak Meclis’e geri dönen Enes Berberoğlu’ndan yanıt geldi. Sevigen’i yalancılıkla suçlayan Berberoğlu, sosyal medya hesabından şu ifadeleri kullandı:

“1) Mehmet Sevigen adımı karıştırarak CHP’ye ve Genel Başkanımıza iftira attı. “MİT TIR’ları belgelerini Kemal Kılıçdaroğlu yayınlansın diye Enis Berberoğlu’na verdi. Kılıçdaroğlu Ankara’dan İstanbul’a yürüyüşü de Berberoğlu konuşmasın diye yaptı” diye üfürdü.

2) Mehmet Sevigen’in bu iftirası tıpkı benzerleri gibi, yalancının mumu misali sönecek. Çünkü aynı saçmalığı manşetine defalarca taşıyan Sabah Gazetesi’ne Avukat Murat Ergün, Kemal Beyin vekaleti ile dava açtı ve kazandı.

3) Mahkeme beni yargılayan heyete yazdı, “Böyle iddiaya kanıt var mı?” diye sordu. Cevap yazısında bırakın kanıtı, böyle bir iddianın bile olmadığı iletildi. Mahkeme Sabah Gazetesi’ni 1 TL manevi tazminat ödemeye mahkûm etti, ceza İstinaf ‘ta onaylanarak kesinleşti. 23/12/2020

4) “Enis Berberoğlu konuşmasın diye…” başlayan cümleyi hakaret sayarım. CHP’ye katılalı 50 yıl oldu, Gençlik Kolları’nda, Üniversite’de son olarak TBMM’de partime hizmet ediyorum. Ne AKP ve reisine, ne de Sevigen tarzı siyasete pabuç bırakmam.

5) Suç işlemediğimi, müfteri veya itirafçı olmayacağımı hapis yatarken aynı iddiayı ima yoluyla yapan Tayyip Erdoğan’a da söylemiştim. (17 Ağustos 2017) Sevigen ve varsa benzer niyeti bozuklar okusun öğrensin.

6) Dahası hakkımdaki haksız ve yersiz hüküm Anayasa Mahkemesi tarafından bozuldu. Bu iddiaları partimi karalamak,beni yargısız infazla mahkûm etmek isteyenlerden hukuk önünde hesap soracağım. Paralarını alıp, öğrenci bursu olarak dağıtacağım Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarım.”

Enis Berberoğlu’ndan Sevigen’e MİT TIR’ları yanıtı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 8 ay önce

    Hemen mahkemeye verde bizde akkoyun karakoyun kimmis bizde ogrenelim

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!