Enkaz altındaki kızının elini bırakmayan baba konuştu

Kahramanmaraş'ta enkaz altında kalan kızının elini bir an olsun bırakmayan acılı baba Mesut Hançer, "Çok dua ettim ama maalesef kaybettik. Ben prensesimi kurtarmak için çıplak ellerimle kazmaya çalıştım fakat en sonunda onu çıkaramadım" dedi.

featured

Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğünde, 10 kentte yıkıcı etkiler yaratan, on binlerce insanın yaşamını yitirdiği depremlerde hafızalara bir fotoğraf kazındı. Enkazın altındaki kızının elini tutan 49 yaşındaki Mesut Hançer’in fotoğrafı, deprem felaketinin sembolü oldu.

Acılı baba, bugün 15 yaşındaki kızı Irmak’ı toprağa verdi. Kızının kabri başında Alman Bild gazetesine konuşan baba, “Yer sarsıldığında fırında çalışıyordum. Hemen eşimi aradım, iki kızımın ve oğlumun iyi olduğunu söyledi. Fakat o gece en küçük kızım büyükannesinde kalmıştı. Irmak’ın kuzenleri gelmişti ve onlarla beraber olmak istemişti” dedi.

Kızının kurtarmak için çok mücadele ettiğini belirten acılı baba, “Çok dua ettim ama maalesef kaybettik. Ben prensesimi kurtarmak için çıplak ellerimle kazmaya çalıştım fakat en sonunda onu çıkaramadım” diye konuştu.

Enkaz altındaki kızının elini bırakmayan baba konuştu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!