Ensar’a AB görevi

Ensar Vakfı ve Türk Kızılay, AB hibelerinin dağıtıldığı Türkiye Ulusal Ajansı’nın bünyesinde faaliyet gösteren Eurodesk’in temas noktası oldu.

featured

ERAY ÇELEBİ/VERYANSIN TV

Avrupa Birliği hibelerinin dağıtıldığı Türkiye Ulusal Ajansı’nın kentlerdeki “temsilcisi” olarak kabul edilen Eurodesk’in temas noktaları güncellendi.

Veryansın Tv, “Avrupa Bilgi Ağı” olarak da tanımlanan, görevi “Avrupa fırsatları ve gençlerin Avrupa faaliyetlerine katılımı hakkında bilgi sağlamak” olan Eurodesk’in yeni listesine ulaştı.

İstanbul’da yetkiyi Ensar Vakfı aldı.

İktidara yakınlığıyla bilinen Ensar Vakfı son olarak 31 bin 760 avroluk AB hibesi ile gündeme gelmişti.

TÜRK KIZILAY DA TEMAS NOKTASI

Listede Ankara temas noktası olarak da Türk Kızılay yer alıyor.

3 PARTİDEN BELEDİYE LİSTEDE

106 kuruluştan oluşan listede 12’si AKP, 3’ü CHP, biri ise MHP’li olmak üzere 16 belediye de var:

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi, Konya Büyükşehir Belediyesi/Kılıçarslan Gençlik Merkezi, Sivas Belediyesi / Sivas Kent Konseyi Gençlik Meclisi, Amasya Belediyesi / Strateji Geliştirme Müdürlüğü ve Malatya, Elazığ, İzmit, Giresun, Esenyurt, Beykoz, Pendik, Ümraniye, Gürsu, Tirebolu, Karesi ve Arsin belediyeleri.

YARIDAN FAZLASI DEVLET KURUMU

Temas noktalarının yarısından fazlasını devlet kurumları oluşturuyor. Aralarında valilikler, kaymakamlıklar; il milli eğitim, gençlik ve spor müdürlükleri ve üniversiteler yer alıyor.

35 Avrupa ülkesinde temsilciliği bulunan Eurodesk, Türkiye’de Türkiye Ulusal Ajansı bünyesinde 2008 yılından bu yana faaliyet gösteriyor.

Eurodesk Türkiye temas noktaları, Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı’na bağlı Türkiye Ulusal Ajans tarafından, “Avrupa fırsatları” hakkında bilgi vermekle yetkilendiriliyor.

Veryansın Tv son olarak 2021 yılında AB hibesi alan kuruluşları haberleştirmişti. Bilal Erdoğan‘a ait vakıflar 13 milyonun üzerinde AB hibesi almıştı.

thumbnail
İlişkili Haber

AB hibeleri açıklandı… Bilal Erdoğan zirvede

Ensar’a AB görevi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!