Erbakan: Kendi Cumhurbaşkanı adayımızı çıkartacağız

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, kendi cumhurbaşkanı adaylarını çıkaracaklarını bildirdi.

featured

Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan, Gaziantep’te açıklamalarda bulundu.

Açıklanan ekonomik büyüme rakamlarının gerçeği yansıtmadığını belirten Erbakan, mevcut ekonomik tabloyu bu milletin hak etmediğini, bu nedenle parti olarak göreve talip olduklarını kaydetti.
Muhalefeti de eleştiren Erbakan, “Bugün İstanbul Büyükşehir Belediyesinde iktidarı eleştirdiğiniz uygulamaları kendiniz yapıyorsunuz. ‘İktidar yüzde 8,60 faizle dolar borç alıyorsun, böyle felaket mi olur’ diyor, kendisi yüzde 10,50 faizle dolar borç alıyor. Borcu alıyorsun bunun faizini de belediyenin vatandaşa verdiği hizmetlere zam yaparak vatandaştan çıkarıyorsun.” diye konuştu.

3’ÜNCÜ KOALİSYON OLUR MU?

Fatih Erbakan, “Partisinin iki koalisyonda da yer almadığı hatırlatılarak, 3’üncü bir koalisyon düşünür müsünüz?” sorusuna şöyle yanıt verdi:
“Bugün 6 benzemez dediğimiz, masada birbirine benzemez partiler, daha dün bir tanesinin milletvekili ‘HDP’ye bakanlık da verebiliriz’, öbür partinin milletvekili ‘böyle bir şey asla olamaz, biz terör örgütünün gölgesinin düştüğü yerde bile olmayız’ diyor. Dolayısıyla bu benzemezler bir sinerji oluşturmuyor ve tam tersine birlikteliklerinden fayda gelmiyor. Her iki tarafta bütün ortaklar da zarar görüyor. Halbuki birbirine yakın partiler mesela seçmenin sağ partiler olarak nitelendirdiği partiler bir araya gelirse bir sinerji doğabilir demiştik. Bizim bu uyarılarımıza, fikirlerimize çok fazla kulak vermediler ve şu anda bu 6’lı masayı yürütmeye çalışıyorlar. Biz de zaten hazırlıklarımızı, çalışmalarımızı kendi başımıza kendi ismimizle seçime girmek üzere sürdürüyoruz. Tabi bu durumda kendi cumhurbaşkanı adayımızı da kendimiz çıkartacağız.”

‘YUNANİSTAN ÜZERİNDEN ALGI SİYASETİ’

Erbakan, sosyal medya hesabından da açıklamalarda bulundu ve iktidarın Yunanistan’la yaşanan sorunlar üzerinden algı siyaseti yaparak ekonomik krizi unutturmaya çalıştığını söyledi.

Erbakan’ın Twitter’dan yaptığı açıklama şöyle:

“Ege’deki sorunlar ve Yunanistan üzerinden yaptıkları algı siyaseti, oluşturmaya çalıştıkları suni gündemler ve bu konular üzerinden tarihin en ağır ekonomik krizini unutturmaya çalışma çabaları iktidarı kurtaramaz.

On yıllardır Yunanistan’la var olan Ege’deki kıta sahanlığı sorununu, adacıklar ve kayalıklar sorununu yeni gündeme gelmiş gibi her gün iç siyaset malzemesi yapmaya çalışıyorlar.

Ancak buradan iktidara fayda çıkmaz, iktidarı halkın gerçek gündemiyle, asıl sorunlarıyla ilgilenmeye davet ediyoruz.

Vatandaşın kış yaklaşırken elektrik ve doğalgaza yaptığınız zamlar, gıda fiyatlarındaki artışlar, anormal kira artışları gibi çok ağır yükler altında nasıl geçinebileceğinin çarelerini bulun.

Yunanistan’la yaşanan meseleler de akılcı derin bir siyasetle ve Devlet ciddiyetimize yaraşır bir şekilde yönetilmeli, günlük siyasi polemiklere alet edilmemeli, gündem değiştirme malzemesi yapılmamalıdır.”

Erbakan: Kendi Cumhurbaşkanı adayımızı çıkartacağız

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!