Erbaş: Camileri ders yapılan mektep haline getirmek istiyoruz

featured

Eski Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci tarafından Adalet Mahallesi’nde yaptırılan Denizli Dini Yüksek İhtisas Merkezi Nihat Zeybekci Camisi’nin temel atma törenine Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Denizli Valisi Ali Fuat Atik, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve çok sayıda davetli katıldı.

‘HER YIL 600 CAMİ İBADETE AÇILIYOR’

Törende konuşan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Türkiye’de 150 bine yakın hocayla 90 bin camide ve 40 bine yakın Kur’an kursunda doğru dini bilgiyi öğretmeye çalıştıklarını söyledi. Kur’an-a ve sünnete dayalı dini bilgi ile insanları donatmaya gayret ettiklerini belirten Erbaş, “Ülkemiz dışında 100’ün üzerinde ülkede 2 bin 500 kadar hocamızla da sınırlarımızın ötesindeki insanlara hizmet götürüyoruz. İnşallah eğitim merkezlerimizle, Diyanet Akademimizle, dini yüksek ihtisas merkezlerimizdeki eğitimlerimizle milletimize, ülkemize daha fazla hizmet etmeye gayret edeceğiz. Türkiye’de her yıl 600 cami ibadete açılıyor. Bu ülke için önemli bir kazanımdır. Nihat Zeybekci Camisi de ibadet ve eğitimin yanında önemli bir kucaklaşmaya, birliğe, beraberliğe vesile olacaktır” dedi.

‘MEKTEP HALİNE GETİRMEK İSTİYORUZ’

Nihat Zeybekci Camisi’nin eğitim merkezi vasfında öğrenciler için bir uygulama camisi olarak da işlev göreceğini ifade eden Erbaş, “Ezanlar ve minareler bir beldenin Müslüman oluşunun en önemli şiarlarıdır. Camiler sadece namaz kılmak için açılıp kapanan yerler değildir. Camilerimizi mutlaka namazdan önce, namazdan sonra ders yapılan bir mektep haline getirmek istiyoruz. O yüzden milletimizi camilerimize bekliyoruz. Namaz öncesi, namaz sonrası hocalarımızın yaptığı cami derslerinden istifade etmeye davet ediyoruz insanlarımızı. Bu bir fırsattır. Yaşımız kaç olursa olsun. Peygamber Efendimiz böyle buyuruyor” diye konuştu.

Erbaş: Camileri ders yapılan mektep haline getirmek istiyoruz

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

12 Yorum

 1. 2 ay önce

  derdinizin ne olduğunu iyi biliyoruz.ama o iş zor.

 2. 2 ay önce

  Boş mide imana sebep olmaz, isyana, suça, uyumsuzluğa daha da doğrusu boş kafalı insanlar topluluğuna neden olur.
  Nihat Genç Ağabeyimin de dediği gibi siyanür gibi tehlikeli insanlar yaratırsınız en fazla.

  Yoksulluğun yıktığı bedeni, imanla doğrultamazsınız.

 3. 2 ay önce

  Camileri mektep yapmaya gerek yok. O iş için okullar var. Öte yandan bu ülkede yılda 600 okul ve hastane açılmasına ihtiyaç var

 4. 2 ay önce

  Din Adamları insanların mallarını haksız şekilde yerler. İnsanları Allah’ın yolundan çevirirler. Tevbe suresi 34. ayet
  “Sizden herhangi bir Ücret beklemeyen bu kimselere uyun. Onlar doğru yolda olanlardır.” Yasin suresi 21. ayet
  Offff of keşke içimden geçenleri yazabilseydim !!

 5. 2 ay önce

  “Ülkemiz dışında 100’ün üzerinde ülkede 2 bin 500 kadar hocamızla da sınırlarımızın ötesindeki insanlara hizmet götürüyoruz. ”
  SInIr otesindeki insanlar kimler? Turk vatandaslarI mI, baska ulkenin vatandaslarI mI?
  Turkiye’de vergi verenlere sordunuz mu, paralarInIn buralarda kullanIlmasIna razIlar mI?
  Bunun maliyetini destekleyenler ceplerinden karsIlarsInlar.

 6. 2 ay önce

  Bi o kalmıştı onuda yapın uçalım avrupa bizi gerçekten kıskanacak neyin kafası bu

 7. 2 ay önce

  Ve hosgeldin taliban…..

 8. 2 ay önce

  Değerli düşünebilen kardeşlerim. Bu açıklamar sizin huzurunuzu kaçırmak ve ülkeden soğutmak için yapılmış sistematik ve planlı açıklamalardır.

  İnanmayınız. Siz seçimlerde sandık başında, demokratik meclislerde, partilerde sadece orada boş boş dursanız bile mankurtlar at koşturamayacaktır.

 9. 2 ay önce

  Camiler sayenize coktan „mektep“ haline getirildiler zaten. Mektep kelimesinin sokaktaki karsiligini dahi bilmeyen cahil cuhela takimina emanet edilen seylere bak.

 10. Türkiye’ deki cami sayısı, aynı nüfus oranına sahip, şeriatla yönetilen İran’ dakinden onbinlerce fazla.
  Peki geldiğimiz durum ne?..daha mı müslüman olduk, daha mı kul hakkı yemiyoruz, ahlak yapımız mükemmel mi oldu, camilerimiz çokmu doluyor, fakirimizmi azaldı..
  Bırak şekil ve müsrif Müslümanlığını da, topluma hırsıza hırsız demeyi, ahlakın üstünlüğünü öğret..

 11. Kaşıyın iyice kaşıyın. Cuma günleri toplanan paralar hangi sorumlularda kalıyor. Kaç gün kalıyor. Kaç gün değerleniyor.

  Cevapla
 12. 2 ay önce

  Bu kadar hirsla yaptiklariniz, Yunus Emre’nin bir kelimesi kadar yarar saglamadi ahlakli insan yetistirmek icin, vergilerimizi, ulusal kaynaklari ziyan ettiniz.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!