‘Erden Timur cemaat liderinin toplantısında’ iddiası… Galatasaray’dan açıklama geldi

Eski futbol hakemi ve spor yorumcusu Ahmet Çakar, Galatasaray yöneticisi Erden Timur'un tarikat toplantısında Cemalnur Sargut'un elini öptüğü videoyu izlediğini iddia etmişti. Söz konusu görüntülerin ortaya çıkmasının ardından Galatasaray'dan açıklama geldi.

featured

Beyaz TV’de Beyaz Futbol adlı programda yorumculuk yapan eski futbol hakemi Ahmet Çakar, spiker Ertem Şener ile yaptığı sohbette Galatasaray yöneticisi Erden Timur‘un tarikat toplantısında Rıfai cemaatinin kadın lideri Cemalnur Sargut’un elini öptüğü videoyu izlediğini söyledi.

Ahmet Çakar konuşmasında, “Erden Timur bir projedir. Galatasaray’ın batıya açılan kapısında şu anda ikinci adam statüsündeki Erden Timur, Cemalnur hanımefendinin tarikatında el öperken gördüm. Videosu var. Özel hayatıdır karışamam. Ama bu ülke cemaatlerden çok çekti. Son 8-10 yılda neler olduğunu herkes biliyor. Sonuçlarını görüyoruz” ifadelerini kullandı.

Oda Tv’den Uğur Can Biçer’in haberine göre, Ahmet Çakar’ın iddiasının ardından Erden Timur’un Cemalnur Sargut’la yan yana olduğu video ortaya çıktı.

GALATASARAY’DAN AÇIKLAMA

Görüntülerin sosyal medyada gündem olmasının ardından Galatasaray’dan yapılan açıklamada “Galatasaray Spor Kulübü; Başkanından yönetimine, teknik heyetinden futbolcularına, taraftarından tüm camiasına kadar bir bütündür” ifadeleri kullanıldı.

‘ZAMANLAMASI SON DERECE MANİDAR’

Açıklamanın tamamı şöyle:

“Galatasaray Sportif A.Ş Başkan Vekilimiz Sayın Erden Timur hakkında bazı yayın mecralarında yapılan karalama amaçlı, maksatlı ve hiçbir gerçeklik payı olmayan haberleri (!) şaşkınlıkla takip etmekteyiz. Zamanlaması son derece manidar olan bu saldırıların altında yatan gerçeğin; 23. Şampiyonluk yolundaki kararlılığımızdan duyulan korku ve endişe olduğu aşikardır.

Galatasaray Spor Kulübü; Başkanından yönetimine, teknik heyetinden futbolcularına, taraftarından tüm camiasına kadar bir bütündür. Bu vesileyle bir kez daha hatırlatmak isteriz ki; bu tür manipülatif haber ve yorumlar bizleri birbirimize daha da fazla kenetler ve Galatasaray kenetlendiği zaman önünde hiçbir güç duramaz.”

‘Erden Timur cemaat liderinin toplantısında’ iddiası… Galatasaray’dan açıklama geldi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 8 ay önce

  GALATASARAY’daki olumlu gidiş ve Avrupa yolundaki çok etkili transferler, GALATASARAY düşmanlarını korkutmuş ve bir takım saçmalıkları basına servis etmelerini sağlamıştır…
  GALATASARAY, hepsinden büyüktür!

 2. 8 ay önce

  Kulüpler kişilere bağlı veya bağımlı değildir. Kimin ne olduğunu bilmeden parasal ve dış ilişki konusunda yarar sağlamasının beklenmesi kulüpleri büyütmez aksine zehirler. Yok şampiyonluk yolunda şöyle böyle falan geçin bunları. Burada cemaatler ile mücadele söz konusu ve spor kurumlarının ele geçirilmesi durumu söz konusu. Spor kulüpleri, diğer tüm Devlet kurumları gibi temizlenmelidir. Kimsenin gözünün yaşına bakılamaz. Galatasaray cemaatçi kulüp yaftasını yemeden, olay kangrene dönüşmeden tedavi olmalıdır.

 3. bu olabilir.. mesele spor klüplerini cemaatlerin ele geçirmesi değil
  mesele; daha önce defalarca deneyimlenen tarikatların ve cemaatlerin, hemen hemen hepsinin kitle yönetimi ve toplumsal algı, istihbarat, operasyonlar için birilerine hizmet etmesi.. buna rağmen bu tarikat ve cemaatlerin yasal ve dokunulmaz olması
  ya yasanın gereğini yapacaksın ya da yeni fetö adaylarına laf etmeyeceksin

 4. 8 ay önce

  Adam gerçekten cemaat Üyesi ise GS bütünlüğü ne demek? Asla kabul etmiyorum. Biz Atatürk ilkelerinde bütünüz..

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!