Cumhuriyet’in kurucuları Erdoğan’ın hedefinde: Zulüm… Sefalet…Faşizm

AKP 21. kuruluş yıl dönümü programında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "tek parti" dönemine ilişkin sert göndermeler yaptı.

featured

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATO Congresium’da AKP 21. kuruluş yıl dönümü programında açıklamalarda bulundu. Erdoğan, “Son günlerde ne idüğü belirsiz tipler tarafından körüklenmek istenen ırkçı ve mezhepçi nefretin milletimizin birliğini beraberliğini zedelemesine zinhar müsaade etmeyeceğiz” dedi. Konuşmasında gençlere mesajlar veren Erdoğan, “Gençler omuzlarınızda ağır bir yük taşıyorsunuz. Sadece 85 milyonun değil yüz milyonlarca kardeşimizin umudunu taşıyorsunuz. Çok çalışacağız, 2023 gençliğimizin patlama yılı olacak” ifadelerini kullandı.

İşte Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

Değerli dava ve yol arkadaşlarım. Cumhur ittifakında beraber yol yürüdüğümüz Sayın Devlet Bahçeli, misafirler sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Rabbime bana sizler gibi yol arkadaşları verdiği için hamd ediyorum. Bir idik 21 olduk. Birbirimize kardeş olduk. Millete hizmetkar olduk. Yad ellere girdiğimiz yüce gönüllere sevgi muhabbeti kalplere saçtık. Bundan 21 yıl önce bir 14 Ağustos günü ‘Artık Türkiye’de hiçbir şey eskisi gibi olmayacak’ diyerek, AK Parti kuruluşu müjdesini paylaştık. Önümüzü şiir bahane ederek kesmek isteyenlere cevabımızı AK Parti’yi kurarak verdik.

AK Parti sandıktan hep yüzde 40-50 arasında oranlarla birinci çıkarmıştır. Cumhurbaşkanlığı ve halk oylamasında yüzde 69’lara kadar çıkmıştır. Türkiye’nin en sıkıntılı döneminde büyük davaya omuz veren her bir kardeşime şükranlarımı sunuyorum. Kuruluşundan bugüne görev yapmış, oy vererek partimize destek olmuş her bir kardeşime vatandaşıma teşekkür ediyorum. Ne sebeple olursa olsun kendine başka yollar çizenlere de geçmişteki hizmetleri için teşekkür ediyorum. Biz kendi yolumuzda ilerlemeyi sürdüreceğiz. Önümüzdeki yıl bu defa partimizle ilgili yıldönümünü Ankara Kapalı Spor Salonu’nda yapacağız.

‘IRKÇI VE MEZHEPÇİ ZİHNİYETİN KARDEŞLİĞİMİZİ ZEDELEMESİNE MÜSADE ETMEYECEĞİZ’

AK Parti 21 yıl önce siyaset sahnesine adım atmakla yeni bir döneme imza atmıştır. 20 yılı da iktidarda geçmiştir. Asırlık eksikleri tamamlayarak, geleceğin dünyasının altyapısını kurduk. Projelerimizle damgamızı vurduk. 2023 seçimlerini de kazanarak taçlandıracağız. 2023 vizyonunu demokrasi ve kalkınmada dünyanın en büyükleri arasında yer alma üzerine inşa etmektedir. Bizi bu yoldan alı koyanlara izin vermeyeceğiz. Eski Türkiye hastalıkları ve tuzakları ile irtifa kaybettirilmesine rıza göstermeyeceğiz. Son günlerde ne idüğü belirsiz tipler tarafından körüklenmek istenen ırkçı ve mezhepçi nefretin milletimizin birliğini beraberliğini zedelemesine zinhar müsaade etmeyeceğiz. Kapı kapı dolaşarak muhalefetin yalanları karşısında hakkı yukarda tutarak yapacağız. Yol arkadaşlarımdan İbrahim’in ateşine su taşıyan karınca misali var gücüyle çalışmasını bekliyorum.

GENÇLERE MESAJ

Gençler omuzlarınızda ağır bir yük taşıyorsunuz. Sadece 85 milyonun değil yüz milyonlarca kardeşimizin umudunu taşıyorsunuz. 15 Temmuz gecesi çıplak elleriyle tankları durduran kahraman milletin yüzlerce milyon dostumuzun da mesuliyetini taşıyorsunuz. Bizim bu ülkeye yapacak daha çok işimiz var. Bizim Orta Asya’dan Balkanlara, gözünü kalbini Türkiye’ye yöneltmiş milyonlara verecek çok umudumuz var. Cumartesi günü önce Çorum’da oradan Hacıbektaş’a geçtik. bir olduk, iri olduk, diri olduk, kardeş olduk hep birlikte Türkiye olduk. Birlik, beraberlik, kardeşliğimize sarıldığımız sürece bunları hayata geçireceğiz. Herkes gibi bizde bir gün göçüp gideceğiz. Malum 2 metreküplük mezar bekliyor bizi. Nesiller boyunca hayırla yad edilmeyi sağlayacak zaferler bırakmayı ümit ediyoruz. Çok çalışacağız, 2023 gençliğimizin patlama yılı olacak.

‘MİLLET SANDIĞA GİTTİĞİNDE HİZMETE BAKACAK’

AK Parti asırlık demokrasi ve kalkınma ile kalmayıp, Türk siyasetini de 21. yüzyıla taşıma başarısını göstermişti. Birileri hala ülkemizi yoksulluğu körükleyen, hak ve özgürlüklere düşman, eser ve hizmet düşmanı, manda ve onun gölgesi vesayet özlemcisi, dünyadan kopuk, vizyonsuz hedefsiz, puslu iklime döndürmek istiyorsa da başaramayacaklar. Bir asır geriye götürmeye kalkanlara beraberce göstereceğiz. Bizim 2023 hedeflerimizin karşısına tek parti CHP’si güzellemeleri ile çıkanlara kimse itibar etmiyor. İnşa ettiğimiz eserleri yıkma vaadiyle çıkanlara kimse kulak vermiyor. Tek sermayesi, Tayyip Erdoğan düşmanlığı olan Türkiye düşmanı çevrelerde revaç buluyorlar. Bir de tüm terör örgütleri ve uzantıları var. Milletimiz sandığa gittiğinde ülkeye kazandırılan hizmetlere bakacaktır. Eğitim, sağlık adalette, tarımda, ulaşımda, dış politikada AK Parti neler yaptı. Ardından kendisi ve evlatları için en iyi geleceği kimin hazırlayacağına bakacaktır.

KILIÇDAROĞLU’NA HASTANE TEPKİSİ

Eğitim öğretimi başarıyla gerçekleştiren hangi iktidar olmuştur. Biz olduk. Ben 75 kişilik sınıflarda okudum. Şimdi ise 20 kişilik sınıflarda yavrularımız, eğitim öğretim görüyor. 76 Üniversite işe devraldık şimdi 208 var. Üniversite olmayan il kalmadı. CHP faşist zihniyeti ‘Ne gerek var’ diyor. Bunların mantığı bu. Yanılmıyorsam Tatlıses’e sormuşlardı siz hangi üniversiteyi bitirdiniz, ‘Oxford vardı da okumadık mı?’ demişti. Biz bunu dedirtmek istemiyoruz. Artık öğrencilerin ayağına doçentlerimiz geliyor, bulundukları ilde dersini veriyor. Sağlıkta 19 tane şehir hastanemiz var. Hastanelerimizin olmadığı il ilçe kalmadı. Derdimiz, istiyoruz ki hiçbir ilde sıkıntı yaşanmasın. Ankara’da 2.şehir hastanemizi açıyoruz. İstanbul’da zaten Çam Sakura var. Bunun yanında Ataköy Havalimanı ve Sancaktepe’de 3 ayda bitirdiğimiz şehir hastanelerimiz var. Sayın Kılıçdaroğlu, sen bu ülkede SSK’nın başındaydın. Çık da şu hastaneyi ben yaptım de. O dönemde hastanelerde Savaş Ay’ın programında dalga geçer gibi bununla dalga geçiyor. Zaten sayın Kılıçdaroğlu’nun SSK genel müdürlüğündeki kurumu

‘BİZİM UYGULADIĞIMIZ EKONOMİ PROGRAMI GELECEĞİN ÜZERİNE KURULU’

Hakim ve savcı sayısını 9 binden 23 bine yükselttik. Terörle mücadeleyi sınırlarımız dışına taşıyarak, organize suç örgütlerinin başını ezerek, vatandaşlarımızın huzurunu sağladık. Ulaştırmada 6 bin 101 km bölünmüş yol vardı, şimdi 28 bin 700 km bölünmüş yolasahibiz. Kara yolu tünel sayımız 83’tü. 468’e çıkardık. 26 havalimanından devraldık şimdi 56’ya ulaştık. Nereden nereye. Saymakla bitiremeyeceğimiz nice eserlerle 81 şehre mührümüzü vurduk. 1 milyon 170 bin konut ve işyeriyle 25 bin sosyal eser kazandırdık. Toplu konut idaresinden milletimiz konut almaya hazırsa Çevre Şehircilik Bakanlığı olarak bu konutları yapacak ve milletimizin satın almasına sunacağız. İhracatımızı 250 milyar dolar sınırına yaklaştırdık. Ülkemizin dört bir yanında 142 yeni organize sanayi bölgesi kurduk. Yerli elektrikli otomobilin üretimi devam ediyor. TOGG hazır. 2023 il çeyreğinde otomobilimizi yollarda görmeye başlayacağız.

Yatırım, istihdam, üretim, ihracat ve cari fazla yoluyla büyüme esasına dayalı ekonomi programımız, gerçekçi bir uygulama planına sahiptir. Bugün dünya ve Türkiye 10 yıl öncesine göre bile farklı yerde. Bizim uyguladığımız ekonomi programı geleceğin üzerine kuruludur. Her ülkeye uyacak tek tip program yoktur.

‘IRKÇI VE MEZHEPÇİ NEFRETİN ÜLKEMİZİN BİRLİĞİNİ ZEDELEMESİNE MÜSAADE ETMEYECEĞİZ’

Türkiye’nin 2023 vizyonunu, artık demokraside ve kalkınmada eksiklerini tamamlama değil, siyaseti ve ekonomisiyle dünyanın en büyükleri arasında yer alma hedefi üzerine inşa ettiğini belirten Erdoğan, “Dışardaki hasımların, içimizdeki gafillerin bizi bu yoldan alıkoymasına kesinlikle izin vermeyeceğiz. Ülkemize, eski Türkiye’nin hastalıkları, oyunları ve tuzaklarıyla irtifa kaybettirilmesine asla rıza göstermeyeceğiz. Hele hele son günlerde, ne idüğü belirsiz belirsiz tipler tarafından körüklenmek istenen ırkçı ve mezhepçi nefretin, milletimizin birliğini, beraberliğini, ebedi kardeşliğini zedelemesine zinhar müsaade etmeyeceğiz. Eşrefi mahlukat olan insanı renginden, mensubiyetinden, kimliğinden dolayı hor gören Ebu Cehil zihniyetinden ülkemizi ve milletimizi ne pahasına olursa olsun korumakta kararlıyız. Bunu da son 21 yıldır olduğu gibi yine değerlerimizi yücelterek insanlarımızın kalbine girerek kapı kapı dolaşarak muhalefetin yalan ve iftiraları karşısında hakkı hep yukarıda tutacağız” açıklamasında bulundu.

‘TEK PARTİ FAŞİZMİ’

Erdoğan, AK Parti’nin Türkiye’nin asırlık demokrasi ve kalkınma eksikliklerini tamamlamak ile kalmayıp Türk siyasetini de 21’inci yüzyılına taşıma başarısını gösterdiğini ifade ederek, açıklamasına şöyle devam etti:

“Birileri hala ülkemizi 20’nci yüzyılın yoksulluğu ve yoksunluğu körükleyen, hak ve özgürlüklere düşman, milletin değerlerine husumet besleyen, eser ve hizmet düşmanı, manda ve onun gölgesi vesayet özlemcisi, kavgadan, kamplaşmadan, çatışmadan beslenen, dünyadan kopuk, vizyonsuz hedefsiz, muhabbetsiz, hiçbirimizin hatırlamak bile istemediği puslu iklimine döndürmek istiyorsa da inşallah bunu başaramayacaklar. Ülkeyi yönetme müktesebatı 1940’ların tek parti faşizminden, iktidara gelme pratikleri 27 Mayıs darbesinden ibaret olanların çırpınışları boşunadır. Şahsi hırslarının ürünü ajandaları sebebiyle bunların kurduğu masaya payanda olanlara ise biz sadece acıyoruz. Biz Türkiye’yi bir asır öne çıkarmaya çalışırken bir asır geriye götürmeye kalkanlara dünyayı tersine döndüremeyeceklerini beraberce göstereceğiz.

‘TEK PARTİ CHP’SİNİN ZULÜM VE SEFALET UYGULAMALARI…’

Esasen bizim 2023 hedeflerimizin karşısına tek parti CHP’si devrinin zulüm ve sefalet uygulamalarının güzellemeleriyle çıkanlara artık kimse itibar etmiyor. Yine bizim 2053 vizyonumuzun karşısına inşa ettiğimiz eserleri yıkma, yaptığımız hizmetleri tersine döndürme vaadiyle çıkanlara kimse kulak vermiyor. Tek sermeyesi AK Parti, Cumhur İttifakı ve Tayyip Erdoğan husumeti olanlar, sadece her tarafı buram buram manipülasyon kokan sosyal medya mecralarında ve Türkiye düşmanı çevrelerde revaç buluyor. Bir de bunların yanında PKK’sından FETÖ’süne tüm terör örgütleriyle bunların sivil görünümlü uzantıları var. Milletimizin iradesini sandığa yansıtırken gözettiği ölçüler, unutmayın çok başkadır. Milletimiz sandığa gittiğinde önce bugüne kadar ülkeye kazandırılan eserlere ve hizmetlere bakacaktır. Eğitimde, AK Parti iktidarı neler yaptı? Sağlıkta, adalette bunun yanında ulaşımda neler yaptı, tarımda, dış politikada neler yaptı? A’dan z’ye bütün bunları benim milletim gözden geçirmeyecek mi? Ardından kendisi ve evlatları için en iyi geleceği kimin hazırlayacağına bakacaktır.”

Cumhuriyet’in kurucuları Erdoğan’ın hedefinde: Zulüm… Sefalet…Faşizm

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

10 Yorum

 1. 3 ay önce

  mangali yellemeye calisiyor ama tutmaz bu saatten sonra. Yanit vermek zaman kaybi. He deyip gececen.

 2. 3 ay önce

  Erdoganin sucu yok…
  Tek pati doneminden tut, osmanliya git, biraz daha git selcuklusu var, az daha git doga roma donemi var, ordan ademle havvaya kadar hep yanlis yaptilar.. yaw erdoganin bi kuru yuzugu var, akpliler kamuya dolusmamis anayasanin firsat esitligine aykiri bir sekilde… savcilar ve hakimler dort dortluk calisiyor, eskiden boylemiydi.. wayy wayy..

 3. 3 ay önce

  “Onca yaptığımız şeye rağmen hâlâ başımız dik çünkü gırtlağımıza kadar foseptiğe batmış durumdayız”.

 4. 3 ay önce

  İzmir Karşıyaka ilçesinde Sağlık Bakanlığının sunduğu sağlık hizmeti yok (sağlık ocaklarını saymıyorum). Siz hangi sağlıktan bahsediyorsunuz? Ey Karşıyaka Kaymakamı, Ey Karşıyaka Belediye Başkanı… Burada bir mahallede (Mavişehir) sağlık ocağı yok. Nüfusu en az 30.000… Bir sitede 8.000 nüfus var. Anadolu’da bir çok ilçeden fazla. Karşıyaka’da devlet hastanesi yok. Karşıyaka’da doğan çocukların doğum yeri ya Konak, ya Çiğli? Nasıl olacak, neyle övünüyorsunuz?

 5. 3 ay önce

  Oturduğu koltuğu o hedefe koyduğu kuruculara borçlu olduğunu unutmuş kibir abidesi.

  • 3 ay önce

   Oturduğu koltuğu ya da mevkiiyi 12 Eylül hıyanetine borçlu olduğunu da gözden uzak tutmamak gerek!

 6. 3 ay önce

  Ne idüğu belirsiz milyonlarca insanı ülkemize doldurdunuz. Gençlerimizin umudunu yaşam sevincini söndürdünüz. Bu gidişatlada milleti aç bırakacaksınız, yeter artık.

 7. 3 ay önce

  karşı devrim… ümmetle kavmiyetin svaşı. 6ay sonra bitecek. siyasal islam uzatmaları oynuyor.

 8. 3 ay önce

  nıye ben yanıt yazmaya yorum yapmaya ugrasacagım kı. bu kurucuların partısı halen ayakta kac defa bu lafları ettı cumhurbaskanı yanıt veren oldu mu? kıytırık seylere yanıt vermeye tenezzul eden chp sı bu gıbı konularda sessız kalıyor. neymıs oy alacaklarmıs. kendı ılkelerıne ıhanet edenlere ıkı laf edemeyenler dururken ben mı konusacagım yazacagım yorum yapacagım.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!