Erdoğan, 3600 ek göstergeyi hatırladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 4 yıldır dile getirdiği ama bir türlü uygulamaya geçirmediği 3600 ek göstergeye ilişkin yine konuştu. Erdoğan 'Sağlık çalışanları dışında da önemli bir kesimi ilgilendiren 3600 ek gösterge meselesini yıl bitmeden neticelendirmekte kararlıyız' dedi.

featured

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda sağlık çalışanları ile iftar programında bir araya geldi. Erdoğan, koronavirüs salgını sürecinde yaşamını yitiren tüm sağlık çalışanlarına Allah’tan rahmet dileğinde bulundu.

3600 EK GÖSTERGE AÇIKLAMASI

Erdoğan, sağlık çalışanlarına yönelik iyileştirme çalışmalarına ilişkin şöyle konuştu:

“14 Mart’ta sizlere 5 müjde vermiştik. İlk müjdemiz, sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin bu tür suçların katalog suç kapsamında alınarak önüne geçilmesine yönelik bir yasal düzenlemeydi. Komisyon aşaması biten bu teklif, inşallah bayramdan sonra Genel Kurul’a gelerek milletvekillerimizin takdiriyle kanunlaşacaktır.

İkinci müjdemiz, Mesleki Sorumluluk Kurulu’ydu. Mesleki faaliyetleri sebebiyle doktorlara açılacak tazminat davalarının, önce Sağlık Bakanlığı bünyesindeki bir kurulda değerlendirilmesini sağlayacak yeni bir mekanizma oluşturuluyor.

Yeni düzenleme, şayet doktorun kasıtlı ihmaline dayanmayan bir tazminat kararı söz konusuyla vatandaşımızın mağdur olmaması için bunu da devletin üstlenmesini öngörüyor. Şiddetle aynı kanun kapsamındaki bu düzenleme de inşallah bayram sonrası Genel Kurul gündemine gelecek.

Üçüncü müjdemiz, sağlık çalışanlarının mali haklarıyla ilgili iyileştirmelerdir. İlgili bakanlıklarımız ve kurumlarımız oldukça kapsamlı hazırlık gerektiren mali iyileştirmeler konusunu çalışıyor.

İnşallah en kısa sürede neticesini sizlerle paylaşacağız. Sabit ek ödemeleri, bordroya yansıtılacak sağlık çalışanlarımızın, bu sebeple herhangi bir hak kaybına uğramamaları da temin edilecektir.

Dördüncü müjdemiz, lisans mezunu hemşirelerimizin 3600 ek gösterge kapsamına alınması başta olmak üzere, mali iyileştirmelerin emekliliğe de yansıması konusuydu. Sağlık çalışanları dışında da önemli bir kesimi ilgilendiren 3600 ek gösterge meselesini, yıl bitmeden neticelendirmekte kararlı olduğumuzun altını burada bir kez daha çizmek istiyorum.

Beşinci müjdemiz, aile hekimlerimizin ücretlerinde artış yapılmasıydı. Bu hususta da bakanlıklarımızın ve kurumlarımızın çalışmaları yakında bitiyor. Böylece sağlık çalışanlarımız bu yaz aylarından itibaren her bakımdan daha huzurlu ve daha rahat biçimde hayatlarını sürdürebilecek.”

NE OLMUŞTU?

R. Tayyip Erdoğan 24.05.2018 tarihinde seçim beyannamesini açıkladığı toplantıda yaptığı konuşmada şu ifadeyi kullanmıştı:

“Polis, öğretmen, hemşire ve din görevlilerimize bir müjde vermek istiyorum. Polislerimizin, öğretmenlerimizin, hemşirelerimizin, din görevlilerimizin ve diğer idarecilerimizin emeklilik ek göstergelerine 3 bin 600’e çıkaracağız. Buradaki adaletsizliği bu vesileyle gidermiş oluyoruz. Böylece ülkeleri ve milletleri için fedakarca çalışan bu kamu görevlilerimizin emeklilikte verdikleri hizmetlerin karşılığını alabilmelerini temin ediyoruz”.

Erdoğan, 3600 ek göstergeyi hatırladı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 9 ay önce

    resimdeki şatafata bak be.. bir küfür bir adamın agzına bu kadar yakışırmı be.. hai nihat abi bnm için tutma kendini anadolu agzıyla bir kay şunlara..

  2. 9 ay önce

    Din adamları hangi risk altında çalışıyor ki 3600 ek gösterge veriliyor. Madem onlara veriliyor, her gün vatandaş ile yüzyüze çalışan, kasa gişe sorumluluğu olan, ve diğer riskli çalışma ortamlarında olan, üretim yapan KİT çalışanlarına da 3600 ek gösterge verilmelidir. ancak böyle adalet sağlanabilir.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!