Erdoğan: Adana’da petrol bulduk

Adana'da petrol arama çalışmaları yapılan iki kuyuda yüksek kaliteli petrol bulunduğunu açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bulunan petrolün rezerv değerinin yaklaşık 1 milyar dolar olduğunu belirtti.

featured

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası kameraların karşısına geçerek ulusa seslendi. Zirvede alınan kararları tek tek açıklayan Erdoğan, Adana’da yüksek kaliteli petrolün bulunduğu söyledi.

‘DEĞERİ YAKLAŞIK 1 MİLYAR DOLAR’

Erdoğan, “Adana’da petrol arama çalışması yaptığımız iki kuyuda yüksek kaliteli petrol bulduk. Birisi 425 metre, diğeri 358 metre derinlikte elde ettiğimiz ekonomik değere sahip petrolün rezerv değeri yaklaşık 1 milyar dolar olarak hesaplanmıştır. Aynı sahada 8 yeni kuyu daha açarak toplam 10 kuyuda üretime geçecek şekilde hazırlıklarımızı sürdürüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Karadeniz’de keşfettikleri gaza burun kıvıranların, Adana’daki kuyulardan da Beylikova’daki maden işleme tesisinden de rahatsız olacaklarını iddia eden Erdoğan, “Artık kusura bakmasınlar. Biz yerin altını ve üstünü arayacağız, madenleri bulacağız, çıkartacağız ve insanımızın hizmetine sunmayı sürdüreceğiz. Potansiyelimizi harekete geçirdiğimiz her konuda, her sektörde, her üründe dünyada öne çıkabildiğimizi sayısız tecrübeyle biliyoruz. Enerji alanında da adım adım bu safhaya ulaşacağımıza yürekten inanıyorum.” şeklinde konuştu.

Erdoğan: Adana’da petrol bulduk

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 ay önce

    Umarım 900 milyonu petrolu çıkaran yabancı şirkete, 100 milyonu yerli komprodorlara, yekünün ancak yüzde bir buçuğu da vergi olarak millete yarayacak şekilde çıkarılmaz sayın cumhur başkanım.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!