Erdoğan, AKP’nin Ankara ilçe adaylarını açıkladı: ‘Ankara’ya talibim’ diyen isme çizik

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Ankara'da partisinin ve Cumhur İttifakı'nın ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday olmak istediğini "Ankara'ya talibim" sözleriyle duyuran Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, aday gösterilmedi. 

featured

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATO Congresium’da yapılan “Ankara İlçe Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı”nda konuştu.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“İnşallah 30 Ocak Salı günü seçim beyannamesini açıklayacağız. İstanbul’u yeniden vizyona kavuşturmak için gün sayıyoruz. Gerek merkezi yönetim gerek yerel yönetim milletimize sağlayacağı hizmette onların sağlayacağı başarıyı muhalefetin sağlaması mümkün değil.

Onların şehirlerimize eser kazandırmak gibi bir derdi yok. Kendi iç çekişmelerinden, rant kavgalarından ülke düşmanlarıyla iş birliğinden proje üretmeye vakit bulamıyorlar. Tüm oyun planlarını yalan ve algı üzerine kuran iş bilmezlerin elinde şehirlerimiz perişan oldu. Dikkat ediniz söz verdiği şeylerden bazılarını çeşitli sebeplerle yapamayanlardan değil, yıllarca yönetimde kaldığı halde hiçbir şey yapmayanlardan bahsediyorum. Gerçi hiçbir şey yapmadılar demek doğru değil. Bol bol şov yaptılar.

Başkalarının ne yaptığının bizim açımızdan önemi yoktur. Varsın onlar siyaseti basit bir matematik denklemine indirgesinler. Biz işimize bakacağız.

SSK ve Bağkur emeklilerimizin aylıklarında Ocak 2024 itibariyle 6 aylık artış oranını yüzde 49.25 olarak uygulayacağız. Devletimizin imkanları arttıkça bundan ömrünü ülkemize hizmete adamış emeklilerimizin istifade etmesini sağlayacak.”

ANKARA İLÇE ADAYLARI AÇIKLANDI

Erdoğan, gündeme ilişkin açıklamalarının ardında partisinin ve Cumhur İttifakı’nın Ankara ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olmak istediğini “Ankara’ya talibim” sözleriyle duyuran Mamak Belediye Başkanı Murat Köse’nin ilçe adaylığı için de üstünü çizdi. Mamak’ta Murat Köse yerine, Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı aday gösterildi. Asım Balcı’nın Mamak adayı olmasının ardından, Eski Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Altındağ adayı oldu.

Erdoğan, bazı belediye başkanlarıyla yola devam kararı aldı. Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık, Bala Belediye Başkanı Ahmet Buran, Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, Çamlıdere Belediye Başkanı Hazım Caner Can, Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş, Evren Belediye Başkanı Hüsamettin Ünsal, Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut ve Kahramankazan Serhat Oğuz yeniden aday gösterildi.

Mevcut Kalecik Belediye Başkanı Duhan Kalkan ise Çankaya için aday gösterildi.

İşte AKP’nin Ankara ilçe adayları…

Akyurt: Hilal Ayık

Altındağ: Veysel Tiryaki

Ayaş: Mehmet Kirazdibi (MHP adayı)

Bala: Ahmet Buran

Beypazarı: Tuncer Kaplan

Çamlıdere: Hazım Caner Can

Çankara: Duhan Kalkan

Çubuk: Baki Demirbaş

Elmadağ: Eyyüp Tekiner

Etimesgut: Enver Demirel (MHP adayı)

Evren: Hüsamettin Ünsal

Gölbaşı: Ramazan Şimşek (MHP adayı)

Güdül: Muzaffer Yalçın

Haymana: Özdemir Turgut

Kahramankazan: Serhat Oğuz

Kalecik: Erdal Dal (MHP adayı)

Keçiören: Zafer Çoktan

Kızılcahamam: Süleyman Acar

Mamak: Asım Balcı

Nallıhan: İsmail Öntaş

Polatlı: Levent Çağlancı (MHP adayı)

Pursaklar: Ertuğrul Çetin

Sincan: Murat Ercan

Şereflikoçhisar: Memiş Çelik

Yenimahalle: Abdulkadir Aydoğan

 

Erdoğan, AKP’nin Ankara ilçe adaylarını açıkladı: ‘Ankara’ya talibim’ diyen isme çizik

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!