Erdoğan işçilere seslendi: Alım gücümüz bir parça düşmüş olabilir…

Cumhurbaşkanı Erdoğan işçilere seslendiği konuşmasında "Hayat pahalılığı sebebiyle alım gücümüz bir parça düşmüş olabilir ama 30 milyon vatandaşımıza çalışacak iş, her ay evine girecek düzenli gelir sağladıktan sonra inşallah bu kayıpların hepsini de kısa sürede telafi ederiz." dedi.

featured
service

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Tersane Komutanlığı’nda İşçilerle İftar Programı’nda açıklamalarda bulundu.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

‘ŞÜKÜRSÜZLÜK HALİ ALDI BAŞINI GİDİYOR’

1 Mayıs’ı kendi bayramım olarak da kabul ediyorum. Tershane işçilerimizle TÜRK-İŞ sendikamızın temsilcileriyle birlikte bu güzel 1 Mayıs akşamında iftar sofrasında buluşarak bu sevince ortak olmak istedik. Sizlerin nezdinde insanlığın Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyorum. Maalesef ülkemizde bazı kesimlerde bir şükürsüzlük bir tatminsizlik bir karamsarlık hali aldı başını gidiyor. Halbuki önce elimizdekilere şükredeceğiz sonra daha iyisi için çalışacağız. Bunun ne demek olduğunu en iyi siz işçi kardeşlerim bilir. Dünyamız bir krizi içinde çırpınırken, biz enerjimizi yatırıma, istihdama, üretime, ihracata yönlendirdik.

‘ALIM GÜCÜMÜZ BİR PARÇA DÜŞMÜŞ OLABİLİR…’

Hayat pahalılığı sebebiyle alım gücümüz bir parça düşmüş olabilir ama 30 milyon vatandaşımıza çalışacak iş, her ay evine girecek düzenli gelir sağladıktan sonra inşallah bu kayıpların hepsini de kısa sürede telafi ederiz. Türkiye çalıştıkça, ürettikçe ve geleceğine sahip çıktıkça hiç kimse bu milletin sırtını yerine getiremez. Elleriniz ovuşturarak Türkiye’nin tökezlemesini bekleyenleri 20 yıldır olduğu gibi bundan sonra da hüsrana uğratmaya devam edeceğiz. Bu yolda son nefesimize kadar mücadelede kararlıyız. Bugün insanlığın sahip olduğu her şeyin gerisinde pek çok kişinin alınteri, emeği ve fedakârlığı vardır.

‘TÜRK EKONOMİSİ CİDDİ SINAMALARDAN GEÇİYOR’

Eskiden emeksiz yemek olmaz derler. Emek yoksa o koskoca binalar inşa edilemez. Emek yoksa fabrika çarkları dönmez. Emek yoksa toprak işlenmez. Emek yoksa yol su elektrik hiçbiri olmaz. Bu anlayışla hükümetlerimiz döneminde çalışanların emeklerini almalarını sağlayacak adımlar attı. Türk ekonomisi bir süredir ciddi sınamalardan geçiyor. Bir kısmı iç dinamiklerden bir kısmı küresel nedenlerden kaynaklanan bu sorunları aşarak yolumuza devam ediyoruz. Tüm çalışanlarının maaşlarının asgari ücrete kadar olan kısmından gelir ve damga vergilerini kaldırdık.

‘KENDİ GELİRLERİMİZDEN VAZGEÇTİK’

Devlet olarak çalışanlarımıza destek olmak için kendi gelirlerimizden vazgeçtik. Son 20 yılda asgari ücreti 20 kat artırmış olmamız elbette önemlidir ama emekçilerimizin çok daha fazla hak ettiği de bir gerçektir. Hükümete geldiğimizden beri en çok desteklediğimiz hususlardan biri de sendikalardır. Önümüzdeki dönemde de çalışanlarımızı ve işçilerimizi her alanda desteklemeye devam edeceğiz.

Sizler savunma sanayi alanında ter döküp emek veriyorsunuz. Aslında milletimizin güvenliği, ülkemizin güvenliği için çalışıyorsunuz. Askerimizin sınırda yaptığını sizler burada yapıyorsunuz. Sizlerin ürettiği gemiler ve diğer savunma sanayi ürünleri ihracatımızın önemli kalemleri arasında yer alıyor. Türkiye’nin savunma sanayinin bugünlere gelmesinde katkısı olan, kamu kuruluşlarıyla, mühendisleriyle işçisiyle sizlere şükranlarımı sunuyorum. Yakın çevremizde yaşanan savaşlar ve çatışmalar, terörle elde ettiğimiz tecrübeler, savunma sanayinde elde ettiğimiz tecrübenin ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Artık şu an itibariyle yarı uçak gemimizi yaptık. Denize indirdik. İnşallah şimdi de tamını yapacağız. O güne kadar hiçbirimize durmak yok, duraksamak yok. Bu duygularla bir kez daha 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günümüz ile yarın kavuşacağımız Ramazan Bayramınızı tebrik ediyorum.

Erdoğan işçilere seslendi: Alım gücümüz bir parça düşmüş olabilir…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

5 Yorum

 1. 2 hafta önce

  Bir parça )))

 2. 2 hafta önce

  Olsun, üzme kendini. çok şükür alım gücümüz düşmüş olabilir ama alamama gücümuz de bir o kadar arttı. Asrın reyzi, ümmetin lideri, hakkın savunucusu, supermen şahıs.

 3. 2 hafta önce

  Sizin alım gücünüz de bir sorun yok. İnsanların fakirliğini bari gasp etmeyin.

 4. 2 hafta önce

  Ağam olur mu öyle şey biz çok şükür manda yoğurdu ve içine bir kaç hurma ile elhamdülillah doyarız yeter ki sen aç kalma!

 5. 2 hafta önce

  Patatesin kilosu 14 soğan 11 lira reiz. Elhamdülillah sen olmasan biz ne yaparız. Akşam rüyamda gördüm Chp yönetime gelmiş patates 25 lira, soğan 30 lira olmuştu. Bi uyandım nefes nefese, ter içinde, hemen iki rekat şükür namazı. Duacinim Reiz.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!