Erdoğan bakanlara kızdı: Bu iş çığırından çıktı

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sokak köpekleri konusunda kurmaylarına “Daha ne bekliyorsunuz, adım atın, çok şikayet alıyoruz” diye kızdığı öne sürüldü. AKP'de yapılan sokak hayvanları zirvesinde İngiltere, İtalya ve Portekiz’de uygulanan "Sahiplenilmeyen sokak hayvanlarının acısız bir şekilde uyutulması" yöntemi gündeme geldi.

featured

Gazete Pencere yazarı Nuray Babacan, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bakan ve bürokratlardan sokak köpekleri hakkında bilgi aldığını yazdı. Babacan, Erdoğan’ın kurmaylarına, “Daha ne bekliyorsunuz, adım atın, çok şikayet alıyoruz” diye kızdığını öne sürdü.

Babacan’ın yazısından ilgili bölüm şöyle:

“Maliyetlerin yüksek olması nedeniyle Tarım Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı arasında kriz çıktı. İki bakanlık da bunu tek başına üstlenmek istemiyor. Belediyeler ise bütçe olanaklarıyla bunu gerçekleştirmenin mümkün olmadığını savunuyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilgili tüm bakan ve bürokratları çağırarak şimdiye kadar neden adım atılmadığını sordu. Cumhurbaşkanının, “Bu iş çığırından çıktı. Neyi bekliyoruz? Bir an önce halledin artık” diye tepki gösterdiği aktarıldı.”

Toplantıda yapılan sunumda, sokak köpeklerinin aynı anda kısırlaştırılmasının mümkün olmadığı, bunun için yeterli barınak bulunmadığı aktarıldı. Maliyetlerin çok yüksek olması nedeniyle sıkıntı yaşandığı belirtildi. Kısırlaştırılmış köpeklerin sokağa gönderilmesinin de sakıncaları olduğu, saldırganlık açısından sorun olmaya devam edeceğini dile getirenler oldu. Her ilde barınakların kapasitesine göre çalışmaların aşamalı sürdürülmesinin en doğru yol olduğu aktarıldı. Etap etap kısırlaştırma ve aşılama yapılması, köpeklerin sahiplendirilmesi için belli bir süre verilmesi, bu sürenin sonunda sahiplendirilmeyen hayvanların uyutulması önerisi gündeme geldi. Çalışmalar sırasında dünya örneklerinin incelendiği, İngiltere, İtalya ve Portekiz’deki sistemin esas alınacağı aktarıldı.”

Erdoğan bakanlara kızdı: Bu iş çığırından çıktı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

7 Yorum

 1. 20 Mayıs 2024, 07:16

  20 senedir en doğru adım sokak köpekten geçilmez oldu biran önce toplantıları herkes için daha iyi birde mültecileri göndermek lazım

 2. yandasa yeni ihale acacaklardir, veya baska bir capanlik vardir altinda. Olayin kediyle kopekle ilgisi yok.

 3. 19 Mayıs 2024, 14:57

  İki yılda 40 kişi öldü bu ülkede, 40! Şimdi mi çözüm bulmak aklınıza geldi ey hükümet, ey bakanlar, ey belediyeler. Bu kadar mı halktan kopuk hale geldiniz!

 4. Kardeşim bu itetaparlardan ve mama kompradorlarından korkmayın.İkisi de hayvansever veya yaşama saygılı değil bilakis aynı dinciler gibi hayvan üzerinden maddi manevi çıkar sağlayanlar.Sokak köpeği olmaz olamaz.Sokakta başıboş hayvan olmaz.Kedi de olmaz kertenkele de olmaz.

  • Bir gün farelerle kucak kucağa oturunca, bu yazdıklarınızı animsayın.

   Yaşamak bir hak ve en kutsal görevdir. Bütün canlılar için!

  • Kedi olsun. Avrupa’nin çoğu ülkesinde fareler cirit atıyor. Sokakta kedi olmadığı için.

  • sokak da canlı olmazsa sokaklar canlı olmaz mesele bu canlılar ile ilgilenmek köpekler de diğer canlılarında sayısı dengeli olmadı

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!