Erdoğan: Bay Kemal, Cumhur İttifakı’nın adayı da belli seçim tarihi de

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Millet İttifakı eğer kendilerine güvenselerdi, seçime kalmış 10 ay. En azından cumhurbaşkanı adaylarını ilan ederlerdi. Hala adaylarını açıklayamadılar. Hala diyorlar ki ‘Cumhur İttifakı adayını açıklasın, seçim tarihi belli olsun’. Bay Kemal, Cumhur İttifakı’nın adayı da belli seçim tarihi de belli" dedi.

featured

Toplu açılış törenleri için Kayseri’de bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan burada toplanan kalabalığa konuşma yaptı. Kayseri’deki projelerin açılışlarını yapan Erdoğan, Ankara-Yerköy-Kayseri Hızlı Tren Hattı’nın da temelini attı. Cumhuriyet Meydanı’nda halka seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; açılışta değil de partisinin seçim mitinginde gibi konuştu.

Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

‘KAYSERİ-ANKARA ARASI MESAFE 2 SAATE İNECEK’

Ankara-Yerköy-Kayseri Hızlı Tren Hattı’nın temelini de attıklarını kaydeden Erdoğan, “Ankara-Yerköy-Kayseri hızlı tren hattı 142 kilometre uzunluğa sahiptir. Bunları ana muhalefet başındaki Bay Kemal yapabilir mi? Yavru muhalefet yapabilir mi? Hızlı tren ile Kayseri-Ankara arasındaki mesafe 2 saate inecek. Bu hattın ekonomimize katkısı 30 yıllık işletme süresi boyunca 10,5 milyar lirayı bulacaktır” ifadelerini kullandı.

Eser ve hizmet siyaseti yaptıklarını belirten Erdoğan; “Bizim siyasetimiz eser ve hizmet siyasetidir. Eser ve hizmet söz konusu olduğunda Allah’ın izniyle bizimle yarışacak kimseyi bulamazsınız. Bunu gördükleri için de yalan ve iftira ile başka alana çekmeye çalışıyorlar. Ama biz bu oyuna gelmeyecek, asla taviz vermeyeceğiz” diye konuştu.

‘CUMHUR İTTİFAKI’NIN ADAYI BELLİ’

Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Durmak yok, şimdi diğer adımları atmaya devam ediyoruz. Millet İttifakı eğer kendilerine güvenselerdi, seçime kalmış 10 ay. En azından cumhurbaşkanı adaylarını ilan ederlerdi.

Hala adaylarını açıklayamadılar. Hala diyorlar ki ‘Cumhur İttifakı adayını açıklasın, seçim tarihi belli olsun.’ Bay Kemal, Cumhur İttifakı’nın adayı da belli seçim tarihi de belli. Gerek şahsım, gerek Bahçeli defalarca seçim tarihini de adayımızı da ilan ettik. Aslında bu tavırlarıyla; kendilerine güvenlerinin olmadığını, ülkeyi yönetme sorumluluğunun altına girecek yürekleri bulunmadığını söylüyorlar.

Milletimize anlatacakları vizyonları, hayata geçirecek programları olmadığını söylüyorlar. Ama bu oyunu oynamaya mecbur oldukları için de sürekli kaçak, köçek yerimiz dar türküsü söylüyorlar. İşin aslı, bunların ülkeyi yönetmek gibi bir gayelerinin de, hazırlıklarının da olmadığıdır. 7 düveli kündeye getirmiş bu millet, bu tezgaha gelir mi?”

Erdoğan: Bay Kemal, Cumhur İttifakı’nın adayı da belli seçim tarihi de

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 ay önce

    adayi belli de, hala aday benim demiyon ne is basgan?

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!