‘Erdoğan bizi kuyunun dibine attı’

Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır "Kendisini ekonomist diye lanse eden Sayın Cumhurbaşkanı bırakın hep birlikte çukurun içine girmeyi; bizi kuyunun dibine attı" dedi.

featured

Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, parti genel merkezinde yapılan basın toplantısında konuştu. Gündeme dair değerlendirmelerde bulunan Çayır, şunları söyledi:

Bu anlayışlarla ülkeyi yönetmek gerçekten zor. Türkiye batağa doğru gitmektedir. Kendisini iktisatçı, ekonomist diye lanse eden Sayın Cumhurbaşkanı bırakın hep birlikte çukurun içine girmeyi bizi kuyunun dibine attı. Nefessiz bıraktı. Çıkmış, hiç gerçeklerle alakası olmayan, hakikatle yan yana durmayan vaatlerle, para basarak, borçlanarak bizi idare etmeye çalışıyor. Yeni bir şey var mı? Yok. Faizi indiriyor, emirle. Hayatın pahalılıktan kurtulacağını sanıyor. Emirle faiz iner mi? Nerede yaşıyorsun sen? Yüzde 9 yapmışlar Merkez Bankası faizini. Soruyorum, buradan Türk milletine. Bankaya vardığınızda banka size yüzde 9 ile para veriyor mu? Yok. Kaç ile veriyor? Yüzde 30’la, 40’la veriyor. O halde faiz sebep, enflasyon sonuç hikayedir. Bilmediğiniz şeyi bilenlere soracaksınız. Bilmediğiniz şeyi ‘bilmiyorum’ diyeceksiniz ki bilenlerle istişare edeceksin.

‘YOLSUZLUKTA AVRUPA BİRİNCİSİYİZ’

Şu anda ülke olarak hırsızlık, yolsuzlukta Avrupa birincisiyiz. OECD ülkeleri arasında ikinci, G20 ülkeleri arasında dördüncüyüz. Bu utanç bu ülkeyi yönetenlere yeter. Utanmalılar. Yönettikleri ülkenin hali ortada. Avrupa ülkeleri arasında yolsuzlukta birinciyiz. Üretimde, adalette, insani yaşamda değil. Ülkeye bakar mısın? Ne hale getirmişler ülkeyi.”

‘Erdoğan bizi kuyunun dibine attı’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!