Erdoğan camisini açmıştı… ‘Bilal Saygılı’ haberimize jet hızıyla yayın yasağı!

featured

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın geçen hafta açtığı Bilal Saygılı Cami’ye ismini veren MÜSİAD İzmir Şube Başkanı Bilal Sagılı’nın FETÖ soruşturmasından aldığı takipsizlik kararıyla ilgili haberimize yayın yasağı getirildi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan geçen 22 Kasım’da İzmir’de Bilal Saygılı Cami’nin açılışını yapmıştı. Açılıştan sonraki günlerde Veryansın Tv’de camiye adını veren MÜSİAD İzmir Şube Başkanı Bilal Saygılı hakkında biri 2015, diğeri 2019 yılına ait iki takipsizlik kararına dikkat çeken bir haber yayınlanmıştı.

Muhabirimiz Gamze Çınlar’ın 26 Kasım 2019 tarihli “İşte Erdoğan’ın camisini açtığı MÜSİAD başkanının FETÖ dosyası” başlıklı özel haberinde, Bilal Saygılı’nın FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınıp serbest bırakılması süreci dava dosyalarına yansıyan belgelerle aktarılıyordu.

HABER RAHATSIZ ETTİ

Haberin yayınlanmasından bir gün sonra Bilal Saygılı, avukatı Faruk Öktem aracılığıyla mahkemeye başvurdu. Saygılı, “kişilik haklarına saldırı” yapıldığı iddiasıyla haberimizin erişime engellenmesi ve yayından kaldırılması talebinde bulundu.

JET HIZIYLA YAYIN YASAĞI

İzmir 3. Sulh Ceza Hakimliği aynı gün içerisinde Saygılı’nın başvurusunu ele alarak, haberimizle ilgili erişiminin engellenmesi kararı verdi.

Hakim İdris Arda Aygün kararında, “Sözü edilen haber içeriklerindeki olayların zamanı ve tarihi de göz önüne alındığında, talebe konu haberin veriliş tarzı ve niteliğine göre güncel olmadığı” iddiasında bulundu ve basın özgürlüğü kapsamında olmadığını savundu.

SORU ÖNERGESİ HABERİNE BİLE ERİŞİM ENGELİ

Karar Veryansın Tv’deki haberin yanı sıra, CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel’in söz konusu cami açılışı sonrası TBMM’ye verdiği bir soru önergesini haberleştiren Cumhuriyet, Odatv, Gözlem Gazetesi ve Yeniçağ gazetesi internet sitelerinde yayınlanan haberleri de kapsıyor.

İşte o karar:

Erdoğan camisini açmıştı… ‘Bilal Saygılı’ haberimize jet hızıyla yayın yasağı!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 3 sene önce

  Yargının hali işte budur..

  Cevapla
 2. 3 sene önce

  yargı altın çağını yaşıyor diyenler utanır mı?

  Cevapla
 3. 3 sene önce

  Akp nin hukuk devleti anlayışı. Yapsınlar bakalım. Seçimlerde görüşürüz elimi yaman bey mi. Türkiye hukuk devleti filan değil olsa olsa guguk devleti.

  Cevapla
 4. 3 sene önce

  Veryansın TV’den daha nitelikli fikir suçları bekliyoruz. SOKRATES’e isnât edilen fikir suçu ne idi, biliyor musunuz? «Atina’ya yeni tanrılar getirmeğe tam teşebbüs». Târihe böyle geçiliyor.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!