Erdoğan: Çoklu baro teklifi yarın Meclis’te

Erdoğan, 'Çoklu baro yapısı üzerinde duruyoruz. Millet vekili arkadaşımız bu konuyla ilgili kanun teklifini yarın veriyorlar.' dedi.

Erdoğan: Çoklu baro teklifi yarın Meclis’te

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısının ardından açıklama yapan Erdoğan, baroların yapısını bozan çoklu baroda ısrarcı olduklarını söyledi….

Erdoğan şöyle konuştu:

“Salgın döneminde boş durmadılar, halkı kışkırtmaya çalıştılar. 15 Temmuz gecesi milletimiz tarafından kurulan Cumhur İttifakı halkımızın sağduyusu olarak tarihi görevler ifa etmiştir. Cumhur İttifakı ortağımız MHP ve Genel Başkan Bahçeli’ye şükranlarımı sunuyorum. Cumhur İttifakı altın harflerle yazılacak bir güç birliği ve dayanışma modeli olmuştur.

Meslek örgütleri, özellikle barolarla ilgili yapmayı planladığımız reform konusunda sorun yaşıyoruz. Temsilde adaletsizlik yanında faşizan uygulamalar üreten sorunlar var. Hukuki düzenlemeyi yapmak meclisin asli görevi. Demokratik, çoğulcu bir baro yapısı oluşturmakta kararlıyız. Çoklu baro yapısı üzerinde duruyoruz. Millet vekili arkadaşımız bu konuyla ilgili kanun teklifini yarın veriyorlar. En kısa sürede inşallah hayata geçireceğiz.

Aziz milletim, milletimiz bizden eksikleri tamamlamamızı bekliyor, biz de onu yapacağız. Sorumluluğumuzu biliyoruz.”

Ayrıntılar geliyor…