Erdoğan: Faiz-enflasyon dayatmasını kurtuluş reçetesi olarak önümüze koyanlar haindir

Faizleri düşürerek enflasyonu düşürme planları yapan ama kurdaki rekor artış ve yüzde yüzü bulan enflasyon ile ekonomiyi baş aşağı götüren Erdoğan'dan ilginç açıklamalar geldi. Erdoğan, "Dünyanın hiçbir yerinde ilişkisi kalmayan gösterge, faiz-enflasyon dayatmasını tek kurtuluş reçetesi gibi önümüze koyanların bir kısmı zırcahil, bir kısmı ise alenen haindir" ifadelerini kullandı.

featured

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, DEİK Merkez Ofisi açılışında ekonomiye ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Enflasyondaki yükselişe değinen Erdoğan, kur ve enflasyon sorununun üstesinden gelineceğini savunarak hiç kimsenin çöküşüne izin verilmeyeceğini söyledi.

Ekonomi programını doğru yolda olduğunu iddia eden Erdoğan, “Kur ve enflasyon sorununun üzerinden elbette geleceğiz. Hiçbir insanımızın çöküşüne izin vermeyeceğiz. Bir yandan insanlarımızın günlük hayatlarını etkileyen fiyat artışlarının önüne geçerek, bir taraftan gelirleri artırarak gelir seviyesindeki düşüşün derhal önüne geçeceğiz. Unutmayın hepimiz aynı gemideyiz. Şayet Türkiye gemisi su alırsa bunun sonuçlarını hepimiz yaşayacağız. Biz tüm dikkatimizi Türkiye’nin aydınlık geleceğine yöneltmiş durumdayız. Üretim tarafında istihdamda, ihracatta gayet iyi durumdayız” dedi.

Açıklamasının devamında cari açıktaki dengelerin bozulmasının tek sebebinin artan enerji giderleri olduğunu savunan Erdoğan, “Cari açıktaki dengelerin bozulmasının tek sebebi, tüm dünyada olduğu gibi artan enerji giderleridir. İstihdamda küçük oynamalara rağmen, sosyal kırılmalara sebep olacak bir riskle karşı karşıya değiliz. Bizim uyguladığımız ekonomi programımız doğru yoldadır. Kendi ülkesinin yanında yer almak yerine emperyalist güçlere kuyruk sallayan siyasetçileri de milletimize havale ediyoruz” şeklinde konuştu.

‘BİR KISMI ZIR CAHİL, BİR KISMI HAİNDİR’

Faiz-enflasyon dayatmasını tek kurtuluş reçetesi gibi önlerine koyanları “Hain” olarak nitelendiren Erdoğan, şöyle devam etti: “Dünyanın hiçbir yerinde ilişkisi kalmayan gösterge, faiz-enflasyon dayatmasını tek kurtuluş reçetesi gibi önümüze koyanların bir kısmı zırcahil, bir kısmı ise alenen haindir” dedi.

Erdoğan: Faiz-enflasyon dayatmasını kurtuluş reçetesi olarak önümüze koyanlar haindir

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

3 Yorum

 1. Diğer kalemler de ne gibi gelişme gösterdiniz ki, admalarin hareket edeceği veri o. Karşı tarafdan bakınca tabii ki hainler.

 2. 8 ay önce

  Neredeeen nereye, eski hükümetlerle alay ederdiniz….
  Sizden devlet adamı olmayacağını çook uzun zaman evvel öğrendim.

 3. 8 ay önce

  biktik bu trenden yillardir ‘benden olmayan herkes haindir’ yeter

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!